Munduko Igerileku Txapelketa 2021

Munduko Igerileku Txapelketa 2021

6 – 10 June

Milton Keynes – Ingalaterra

Munduko Igerileku Txapelketa 2021
Irudia: Partiduen aretoa

TELEVISION ESTALDURA

El Munduko Igerileku Txapelketa 2021 telebista plataformetan zuzenean emango da. Herrialdeak AIPATU EZ gertaeraren jarraipena egin dezakezu MATCHROOM

 

DAZN

AEB

Kanada

Brasil

Alemanian

Austria

Suitza

Italia

Espainia

 

AZERI KIROLAK

Australia

 

NOVA

Txekiar Errepublika eta Eslovakia

 

NTV telebista

Errusia

Bielorrusia

Kazakhstan

Kirgizistan

Tadjikistan

Turkmenistan

Uzbekistan

 

RTL

Herbehereak

 

Zerua

Zelanda Berria

 

KIROL KLUBA

Bosnia eta Herzegovina

Kroazia

Mazedonia

Montenegro

Serbia

Kosovo

Eslovenia

 

LAGUNTZA

Hegoafrika eta Afrika

 

VIASAT

Eskandinavia

 

VIAPLAY

Baltikoa
Islandia

 

Munduko Igerileku Txapelketa 2021
Irudia: Partiduen aretoa

MESA

MUNDUKO PISKINA TXAPELKETA 2021

Matchroom-ek Munduko Igerileku Txapelketako mahai ofiziala aurkezten du 2021

Predatorrek eta etxeak sortutako mahaia Espainiako Billar Sam

Munduko Igerileku Txapelketa 2021
Irudia: Partiduen aretoa

 

POLO SPAIN STARLINE

Polo Espainia
Igerilekuko Munduko Kopa

Munduko Igerileku Txapelketa 1999 'El Mago-k irabazi zuen’ Efren Reyes

editatu 2021 egoitza aldatu, Dohan ospatutako hamar edizioen ondoren (Qatar) Fedor Gorst jokalari errusiar gaztearekin disputatutako azken munduko titulua altxatuz 2019.

Fedor gorst
Munduko igerilekuko txapelduna 2019

FORMATUA

MUNDUKO PISKINA TXAPELKETA 2021

El Munduko Igerileku Txapelketa 2021 eztabaidatuko dute 128 jokalari (Matchroom irizpideetan).

Txapelketak bi fase izango ditu:

Lehen fasea, kanporaketa bikoitzeko talde formatuan jokatuko da (16 taldeak 8 jokalari) talde bakoitzeko lau jokalari sailkatuz.

Bigarren fasea, rekin eztabaidatuko da 64 jokalariek ko zuzentzeko

Irabazteko talde fasea 9 mahaiak

Zuzendu Ko irabazteko finalerdietara arte 11 mahaiak

Irabazteko finala 13 mahaiak

ZERBITZU

Partida guztiak sake irabazlea dira

Baloia 1 abiapuntuan joango da

Las bolas se colocarán con plantilla

Final zortzirenetatik triangeluarekin

Jokalariek ezin izango dituzte pilotak zerbitzuaren aurretik egiaztatu.

SHOT CLOCK

Erloju bat 30 segundoak egongo dira martxan txapelketa osoan

Zerbitzuaren ondoren minutu bat egongo da

Jokalari bakoitzak luzapen bat izango du 30 segundo mahai bakoitzeko

SARIAK

MUNDUKO PISKINA TXAPELKETA 2021

CHAMPION: 50.000 $

FINALISTA: 25.000 $

SEMIFINALISTAK: 12.500 $

AZKEN HIRUHILEKOA: 7.500 $
AZKEN ZORTEAK: 4.000 $
BIGARREN TXANDA: 2.500 $
LEHENENGO TXANDA: 1.000 $
TALDE SAILKATUAK: 500 $

Guztizko $ 250.000 $

EVENTOS MATCHROOM POOL

Matchroom-ek Munduko Igerileku Zirkuituko ekitaldi onenak eskaintzen ditu

TXAPELKETA LIGA Igerilekua 2021

MUNDUKO PISKINA 2021

WORLD POOL MASTERS 2021

MUNDUKO PISKINA TXAPELKETA (6 - 10 JUNE)

US OPEN (ERABAKITZEKO DATA)

MOSKONI KOPA (6 - 9 ABENDUA)

TXAPELKETAK

MUNDUKO PISKINA TXAPELKETA

2019
FEDOR GORST
Doha, Qatar
2018
JOSHUA FILLER
Doha, Qatar
2017
CARLO BIADO
Doha, Qatar
2016
ALBIN OUSCHAN
Doha, Qatar
2015
KO PIN-YI
Doha, Qatar
2014
NIELS FEIJEN
Doha, Qatar
2013
THORSTEN HOHMANN
Doha, Qatar
2012
DARREN APPLETON
Doha, Qatar
2011
YUKIO AKAKARIYAMA
Doha, Qatar
2010
FRANCISCO BUSTAMANTE
Doha, Qatar
2007
DARYL PEACH
Quezon Hiria, Filipinak
2006
RONATO ALCANO
Pasay, Filipinak
2005
WU CHIA-CHING
Kaohsiung, Taiwan
2004
ALEX PAGULAYAN
Taipei, Taiwan
2003
THORSTEN HOHMANN
Cardiff, Gales
2002
EARL STRICKLAND
Cardiff, Gales
2001
MIKA IMMONEN
Cardiff, Gales
2000
CHAO FONG-PANG
Cardiff, Gales
1999
NICK VARNER
Alacant, Espainia
1999
EFREN REYES
Cardiff, Gales
1998
TAKAHASHI KUNIHIKO
Taipei, Taiwan
1997
JOHNNY ARCHER
Chicago, Ameriketako Estatu Batuak
1996
RALF SOUQUET
Borlänge, Suedia
1995
OLIVER ORTMANN
Taipei, Taiwan
1994
OKUMURA ​​TAKESHI
Chicago, Ameriketako Estatu Batuak
1993
CHAO FONG-PANG
Königswinter, Alemanian
1992
JOHNNY ARCHER
Taipei, Taiwan
1991
EARL STRICKLAND
Las Vegas, Ameriketako Estatu Batuak
1990
EARL STRICKLAND
Bergheim, Alemanian

FASE DE GRUPOS

MUNDUKO PISKINA TXAPELKETA 2021

6 – 7 JUNE

ORDUTEGIAK CUESCORE

British Hours

CUESCORE

A TALDEA

KALERATZAILE GORRIAN

1 Fedor gorst 9 in 7 Mark Errege Magoak
2 Mark Gray 9 in 1 Julio Burgos
3 Jeffrey de Luna 5 in 9 Dimitri Jungo
4 Konrad Juszczyszyn 9 in 6 Jasmis Ouschan
5 Fedor gorst 9 in 6 Mark Gray
6 Dimitri Jungo 7 in 9 Konrad Juszczyszyn
7 Mark Errege Magoak 9 in 6 Julio Burgos
8 Jeffrey de Luna 5 in 9 Jasmis Ouschan
9 Mark Gray 8 in 9 Jasmis Ouschan
10 Dimitri Jungo 9 in 3 Mark Errege Magoak

 

B TALDEA

1 Albin Ouschan 9 in 5 Fabio Petroni
2 Roberto Gomez 9 in 8 Stewart Colclough
3 Omar Al-Shaheen 9 in 0 Alain da Costa
4 Aloysuie Yapp 9 in 0 Kaiden Hunkins
5 Albin Ouschan 7 in 9 Roberto Gomez
6 Omar Al-Shaheen 7 in 9 Aloysuie Yapp
7 Fabio Petroni 7 in 9 Stewart Colclough
8 Alain da Costa 8 in 9 Kaiden Hunkins
9 Albin Ouschan 9 in 1 Kaiden Hunkins
10 Omar Al-Shaheen 9 in 5 Stewart Colclough

 

C TALDEA

1 Billy Thorpe 9 in 2 Francisco Gatsby
2 Marc Vidal 9 in 5 Ivika Putnik
3 Petri Makkonen 9 in 5 Benjamin Belhassen
4 Mieszko Fortunski 9 in 2 Marcel Price
5 Billy Thorpe 7 in 9 Marc Vidal
6 Petri Makkonen 3 in 9 Mieszko Fortunski
7 Francisco Gatsby 2 in 9 Ivika Putnik
8 Benjamin Belhassen 6 in 9 Marcel Price
9 Billy Thorpe 9 in 4 Marcel Price
10 Petri Makkonen 9 in 7 Ivika Putnik

 

D TALDEA

1 Thorsten Hohmann 9 in 8 Tobias Bongers
2 Mika Immonen 9 in 4 Kristina tkach
3 Sanjin pehlivanovic 9 in 2 Kevin Lannoye
4 Ralf Souquet 6 in 9 Craig Osborne
5 Thorsten Hohmann 9 in 3 Mika Immonen
6 Sanjin pehlivanovic 9 in 4 Craig Osborne
7 Tobias Bongers 7 in 9 Kristina tkach
8 Kevin Lannoye 4 in 9 Ralf Souquet
9 Mika Immonen 7 in 9 Ralf Souquet
10 Craig Osborne 9 in 4 Kristina tkach

 

E TALDEA

1 Jayson Shaw 9 in 7 Moritz Neuhausen
2 Jani Siekkinen 8 in 9 Michal Gavenciak
3 Ruslan Txinakhov 9 in 7 Alex Montpellier
4 Marc Bijsterbosch 9 in 6 Imran Majid
5 Jayson Shaw 8 in 9 Michal Gavenciak
6 Ruslan Txinakhov 4 in 9 Marc Bijsterbosch
7 Moritz Neuhausen 9 in 6 Jani Siekkinen
8 Alex Montpellier 5 in 9 Imran Majid
9 Jayson Shaw 9 in 7 Imran Majid
10 Ruslan Txinakhov 7 in 9 Moritz Neuhausen

 

GRUPO F

1 Casper Matikainen 3 in 9 Elliot Sanderson
2 Mark Foster 7 in 9 Jan van Lierop
3 Mohammad Ali Berjawi 9 in 8 Ryan Fleming
4 Max Lechner 9 in 5 Mickey Krause
5 Elliot Sanderson 9 in 8 Jan van Lierop
6 Mohammad Ali Berjawi 0 in 9 Max Lechner
7 Casper Matikainen 9 in 3 Mark Foster
8 Ryan Fleming 5 in 9 Mickey Krause
9 Jan van Lierop 9 in 4 Mickey Krause
10 Mohammad Ali Berjawi 7 in 9 Casper Matikainen

 

GRUPO G

1 David Alcaide 9 in 3 Andreja Klasovic
2 Pijus Lavutis 8 in 9 Jeremy Sossei
3 Robbie Lortu du 9 in 3 Ruben Bautista
4 Denis Grabe 7 in 9 Vitaliy Patsura
5 David Alcaide 8 in 9 Jeremy Sossei
6 Robbie Lortu du 9 in 8 Vitaliy Patsura
7 Andreja Klasovic 6 in 9 Pijus Lavutis
8 Ruben Bautista 9 in 5 Denis Grabe
9 David Alcaide 9 in 7 Ruben Bautista
10 Vitaliy Patsura 3 in 9 Pijus Lavutis

 

H TALDEA

1 Skyler Woodward 9 in 0 Jaroslav Polach
2 Radoslaw Babica 9 in 6 Ivo Aarts
3 Vincent Halliday 7 in 9 Dj McGinley
4 Daniel Schneider 9 in 6 Beraz, Shaw
5 Skyler Woodward 2 in 9 Radoslaw Babica
6 Dj McGinley 5 in 9 Daniel Schneider
7 Jaroslav Polach 5 in 9 Ivo Aarts
8 Vincent Halliday 2 in 9 Beraz, Shaw
9 Skyler Woodward 9 in 4 Beraz, Shaw
10 Dj McGinley 8 in 9 Ivo Aarts

 

I. TALDEA

1 Shane van Boening 9 in 3 Petr Urban
2 Oscar Dominguez 9 in 8 Roberto Bartol
3 Karol Skowerski 3 in 9 Jonas Souto
4 Ehiztari Lombardo 9 in 3 Mats Schjetne
5 Shane van Boening 9 in 4 Oscar Dominguez
6 Jonas Souto 6 in 9 Ehiztari Lombardo
7 Petr Urban 9 in 8 Roberto Bartol
8 Karol Skowerski 9 in 1 Mats Schjetne
9 Oscar Dominguez 3 in 9 Karol Skowerski
10 Jonas Souto 9 in 5 Petr Urban

 

GRUPO J

1 Wojciech Szewczyk 9 in 1 Marco Dorenburg
2 Richard Halliday 6 in 9 Aleksa Pecelj
3 Oliver Szolnoki 9 in 4 Daniele Couriers
4 Francisco Sanchez Ruiz 9 in 0 Kevin Simpson
5 Wojciech Szewczyk 4 in 9 Aleksa Pecelj
6 Oliver Szolnoki 9 in 8 Francisco Sanchez Ruiz
7 Marco Dorenburg 8 in 9 Richard Halliday
8 Daniele Couriers 9 in 1 Kevin Simpson
9 Wojciech Szewczyk 9 in 3 Daniele Couriers
10 Francisco Sanchez Ruiz 9 in 5 Richard Halliday

 

GRUPO K

1 Karl Boyes 9 in 3 Lukas Verner porrota
2 Stephen Holem 8 in 9 Badar Alawadhi
3 Yukio Akagariyama 9 in 5 Ricky Evans
4 Corey Deuel 9 in 6 Benji Buckley
5 Karl Boyes 9 in 8 Badar Alawadhi
6 Yukio Akagariyama 9 in 4 Corey Deuel
7 Lukas Verner porrota 6 in 9 Stephen Holem
8 Ricky Evans 4 in 9 Benji Buckley
9 Badar Alawadhi 9 in 5 Benji Buckley
10 Corey Deuel 8 in 9 Stephen Holem

 

GRUPO L

1 Darren Appleton 9 in 7 Shane Wolford
2 Marco Teutscher 4 in 9 Christoph Reintjes
3 Ricardo Hemen 8 in 9 Jeff Nieuwenhuyzen
4 Alex Kazakis 9 in 1 Kelly Fisher
5 Darren Appleton 9 in 2 Christoph Reintjes
6 Jeff Nieuwenhuyzen 4 in 9 Alex Kazakis
7 Shane Wolford 6 in 9 Marco Teutscher
8 Ricardo Hemen 5 in 9 Kelly Fisher
9 Christoph Reintjes .. in .. Kelly Fisher
10 Jeff Nieuwenhuyzen 4 in 9 Marco Teutscher

 

GRUPO M

1 Niels Feijen 9 in 5 Tim de Ruyter
2 Chris Robinson 3 in 9 Yip Kin-Ling
3 Nick Malay 7 in 9 Veronika Ivanovskaya
4 Masato Yoshioka 9 in 2 Muhummed Daydat
5 Niels Feijen 9 in 6 Yip Kin-Ling
6 Veronika Ivanovskaya 7 in 9 Masato Yoshioka
7 Tim de Ruyter 9 in 3 Chris Robinson
8 Nick Malay 7 in 9 Muhummed Daydat
9 Yip Kin-Ling 2 in 9 Muhummed Daydat
10 Veronika Ivanovskaya 9 in 8 Tim de Ruyter

 

N TALDEA

1 Mateusz Sniegocki 9 in 7 Miguel Silva
2 Mario He 6 in 9 Philipp Stojanoviz
3 Jakuv Koniar 9 in 1 Vania Franco
4 Tyler Styer 9 in 4 Henrique Correia
5 Mateusz Sniegocki 9 in 4 Philipp Stojanoviz
6 Jakuv Koniar 9 in 5 Tyler Styer
7 Miguel Silva 2 in 9 Mario He
8 Vania Franco 7 in 9 Henrique Correia
9 Philipp Stojanoviz 9 in 6 Henrique Correia
10 Tyler Styer 3 in 9 Mario He

 

O TALDEA

1 Naoyuki Oi 9 in 6 Jennifer Barretta
2 Roman Hybler 7 in 9 Daniel Maciol
3 Donny Olson 8 in 9 Bahram Lotfy
4 Chris Melling 9 in 7 April Larson
5 Naoyuki Oi 2 in 9 Daniel Maciol
6 Bahram Lotfy 3 in 9 Chris Melling
7 Jennifer Barretta 2 in 9 Roman Hybler
8 Donny Olson 9 in 6 April Larson
9 Naoyuki Oi 9 in 1 Donny Olson
10 Bahram Lotfy 9 in 4 Roman Hybler

 

P TALDEA

1 Tomasz Kaplan 9 in 3 Sergey Lutsker
2 Chris Alexander 8 in 9 Nikos Ekonomopoulos
3 Wiktor Zielinski 9 in 0 Kim Laaksonen
4 Joshua Filler 9 in 2 Margaret Fefilova
5 Tomasz Kaplan 2 in 9 Nikos Ekonomopoulos
6 Wiktor Zielinski 9 in 3 Joshua Filler
7 Sergey Lutsker 9 in 4 Chris Alexander
8 Kim Laaksonen 9 in 3 Margaret Fefilova
9 Tomasz Kaplan 9 in 3 Kim Laaksonen
10 Joshua Filler 9 in 6 Sergey Lutsker

 

SEGUNDA FASE

KO DIRECTO

8 – 9 – 10 JUNE

 

LEHENENGO TXANDA

BIGARREN TXANDA

8 JUNE

LEHENENGO TXANDA
161 13:00 Fedor Gorts 8 in 11 Skyler Woodward Mesa 1 TV
162 13:00 Konrad Juszczyszyn 8 in 11 Bahram Lotfy Mesa 7
163 13:00 Roberto Gomez 11 in 2 Muhummed Daydat Mesa 8
164 13:00 Aloysius Yapp 11 in 10 Ralf Souquet Mesa 4
165 13:00 Marc Vidal Claramunt 2 in 11 Mario He Mesa 9
166 13:00 Mieszko Fortuński 11 in 4 Ivo Aarts Mesa 10
167 13:00 Thorsten Hohmann 11 in 8 Stephen Holem Mesa 11
168 13:00 Sanjin pehlivanovic 7 in 11 Albin Ouschan Mesa 2

YouTube

169 13:00 Michal Gavenciak 8 in 11 Billy Thorpe Mesa 12
170 13:00 Marc Bijsterbosch 11 in 7 Karol Skowerski Mesa 13
171 13:00 Elliot Sanderson 11 in 3 Ivica Putnik Mesa 14
172 13:00 Max Lechner 11 in 4 Veronika Ivanovskaya Mesa 3
173 13:00 Jeremy Sossei 11 in 5 Kelly Fisher Mesa 5
174 13:00 Robbie Lortu du 11 in 4 Craig Osborne Mesa 15
175 13:00 Radoslaw Babica 3 in 11 David Alcaide Mesa 6
176 13:00 Daniel Schneider 7 in 11 Philipp Stojanovic Mesa 16
177 15:00 Shane Van Boening 11 in 4 Jayson Shaw Mesa 1 TV
178 15:00 Ehiztari Lombardo 6 in 11 Pijus Labutis
179 15:00 Aleksa Pecelj 11 in 4 Jasmin Ouschan
180 15:00 Oliver Szolnoki 11 in 10 Wojciech Szewczyk
181 15:00 Karl Boyes 11 in 5 Moritz Neuhausen
182 15:00 Yukio Akagariyama 7 in 11 Francisco Sanchez Ruiz
183 15:00 Darren Appleton 7 in 11 Joshua Filler Mesa 2

YouTube

184 15:00 Alex Kazakis 6 in 11 Naoyuki Oi
185 15:00 Niels Feijen 9 in 11 Tomasz Kaplan
186 15:00 Masato Yoshioka 10 in 11 Jonas Souto Comino
187 15:00 Mateusz Sniegocki 9 in 11 Dimitri Jungo
188 15:00 Jakub Koniar 9 in 11 Marco Teutscher
189 15:00 Daniel Maciol 10 in 11 Omar Al Shaheen
190 15:00 Chris Melling 11 in 9 Badar Alawadhi
191 15:00 Nick Ekonomopoulos 11 in 2 Jan van Lierop
192 15:00 Wiktor Zieliński 9 in 11 Casper Matikainen

 

BIGARREN TXANDA
193 19:00 Skyler Woodward 11 in 4 Bahram Lotfy
194 19:00 Roberto Gomez 11 in 7 Aloysius Yapp
195 19:00 Mario He 7 in 11 Mieszko Fortuński
196 19:00 Thorsten Hohmann 7 in 11 Albin Ouschan
197 19:00 Billy Thorpe 10 in 11 Marc Bijsterbosch
198 19:00 Elliot Sanderson 9 in 11 Max Lechner
199 19:00 Jeremy Sossei 11 in 7 Robbie Lortu du Mesa 1 TV
200 19:00 David Alcaide 11 in 6 Philipp Stojanovic
201 20:00 Shane Van Boening 11 in 4 Pijus Labutis
202 20:00 Aleksa Pecelj 2 in 11 Oliver Szolnoki
203 19:00 Karl Boyes 3 in 11 Francisco Sanchez Ruiz

Mesa 2

YouTube

204 20:00 Joshua Filler 6 in 11 Naoyuki Oi Mesa 1 TV
205 20:00 Tomasz Kaplan 11 in 5 Jonas Souto Comino

Mesa 2

YouTube

206 20:00 Dimitri Jungo 11 in 8 Marco Teutscher
207 20:00 Omar Al Shaheen 11 in 10 Chris Melling
208 20:00 Nick Ekonomopoulos 11 in 5 Casper Matikainen

 

AZKEN ZORTEAK

AZKEN HIRUHILEKOA

9 JUNE

AZKEN ZORTEAK
209 15:00 Skyler Woodward 11 in 8 Roberto Gomez Mesa 1 TV
210 13:00 Mieszko Fortuński 8 in 11 Albin Ouschan Mesa 3
211 13:00 Marc Bijsterbosch 6 in 11 Max Lechner Mesa 2

YouTube

212 13:00 Jeremy Sossei 4 in 11 David Alcaide Mesa 4
213 15:00 Shane Van Boening 5 in 11 Oliver Szolnoki

Mesa 2

YouTube

214 13:00 Francisco Sanchez Ruiz 11 in 7 Naoyuki Oi Mesa 1 TV
215 15:00 Tomasz Kaplan 11 in 9 Dimitri Jungo Mesa 3
216 15:00 Omar Al Shaheen 11 in 8 Nick Ekonomopoulos Mesa 4

 

AZKEN HIRUHILEKOA
217 Skyler Woodward 5 in 11 Albin Ouschan
218 Max Lechner 4 in 11 David Alcaide
219 Oliver Szolnoki 11 in 9 Francisco Sanchez Ruiz
220 Tomasz Kaplan 6 in 11 Omar Al Shaheen

FINALERDI

AZKEN

10 JUNE

FINALERDI
221 13:00 Albin Ouschan 11 in 4 David Alcaide Mesa 1 TV
222 15:00 Oliver Szolnoki 9 in 11 Omar Al Shaheen Mesa 1 TV

 

AZKEN
223 19:00 Albin Ouschan 13 in 9 Omar Al Shaheen Mesa 1 TV

 

 

Ikusi ere

Open Britanikoa 2021

JOHN HIGGINS DEFIENDE TÍTULO EUROSPORT ESTRENA LA TEMPORADA DE SNOOKER EN TV CON LA RETRANSMISIÓN, …