Campionat del Món de Piscina 2021

Campionat del Món de Piscina 2021

6 – 10 juny

Milton Keynes – Anglaterra

Campionat del Món de Piscina 2021
imatge: Matchroom

COBERTURA DE TELEVISIÓ

El Campionat del Món de Piscina 2021 s'emetrà en directe per la següents plataformes de TV. els països NO ESMENTATS poden seguir l'esdeveniment per MATCHROOM

 

DAZN

Estats Units

Canadà

Brasil

Alemanya

Àustria

Suïssa

Itàlia

Espanya

 

ESPORTS DE GUINEU

Austràlia

 

NOVA

República Txeca i Eslovàquia

 

NTV TV

Rússia

Bielorússia

Kazakhstan

Kirguizistan

Tadjikistan

Turkmenistan

Uzbekistan

 

RTL

països Baixos

 

CEL

Nova Zelanda

 

CLUB ESPORTIU

Bòsnia i Hercegovina

Croàcia

Macedònia

Montenegro

Sèrbia

Kosovo

Eslovènia

 

SUPORT

Sud-àfrica i Àfrica

 

VIASAT

Escandinàvia

 

VIAPLAY

Bàltics
Islàndia

 

Campionat del Món de Piscina 2021
imatge: Matchroom

MESA

CAMPIONAT MUNDIAL DE PISCINA 2021

Matchroom presenta la taula oficial per al World Pool Championship 2021

Taula creada per Predator i per la casa Espanyola de Billars Sam

Campionat del Món de Piscina 2021
imatge: Matchroom

 

POL ESPANYA STARLINE

pol Espanya
Copa del Món de Piscina

El World Pool Championship en l'edició de 1999 va ser guanyat per 'El Mag’ Efren Reyes

L'edició d' 2021 canvia de seu, després de deu edicions celebrades a Doha (Qatar) amb el jove jugador rus Fedor Gorst aixecant l'últim títol mundial disputat a 2019.

Fedor gorst
Campió del Món de Piscina 2019

FORMAT

CAMPIONAT MUNDIAL DE PISCINA 2021

El Campionat del Món de Piscina 2021 el disputaran 128 jugadors (segons criteri Matchroom).

El torneig constarà de dues fases:

La primera fase, es jugarà amb el format de grups de doble eliminació (16 grups de 8 jugadors) classificant quatre jugadors per grup.

La segona fase, es disputarà amb 64 jugadors a ko directe

Fase de grups a guanyar 9 taules

Ko directe fins a semifinals a guanyar 11 taules

Final a guanyar 13 taules

EL SERVEI

Tots els partits són a servei guanyador

la bola 1 anirà al punt inicial

Les boles es col·locaran amb plantilla

A partir de vuitens de final amb triangle

Els jugadors no podran comprovar les boles abans el servei

RELLOTGE DE TIR

Un rellotge de 30 segons estarà en funcionament durant tot el torneig

Després del servei es disposarà d'un minut de temps

Cada jugador tindrà una extensió de 30 segons per taula

PREMIS

CAMPIONAT MUNDIAL DE PISCINA 2021

CAMPIÓ: 50.000 $

FINALISTA: 25.000 $

SEMIFINALISTES: 12.500 $

QUARTS DE FINAL: 7.500 $
VUITENS DE FINAL: 4.000 $
SEGONA RONDA: 2.500 $
PRIMERA RONDA: 1.000 $
CLASSIFICATS DE GRUPS: 500 $

Total $ 250.000 $

PISCINA EVENTOS MATCHROOM

Matchroom ofereix els millors esdeveniments de l'circuit Mundial de l'pool

PISCINA LLIGA CAMPIONAT 2021

COPA MUNDIAL DE PISCINA 2021

MESTRES DE PISCINA MUNDIAL 2021

CAMPIONAT MUNDIAL DE PISCINA (6 - 10 JUNY)

US OBERT (DATA PER DECIDIR)

COPA MOSCONI (6 - 9 DESEMBRE)

CAMPIONS

CAMPIONAT MUNDIAL DE PISCINA

2019
FEDOR GORST
Doha, Qatar
2018
JOSHUA FILLER
Doha, Qatar
2017
CARLO viat
Doha, Qatar
2016
ALBIN OUSCHAN
Doha, Qatar
2015
KO PIN-YI
Doha, Qatar
2014
NIELS FEIJEN
Doha, Qatar
2013
THORSTEN HOHMANN
Doha, Qatar
2012
DARREN APPLETON
Doha, Qatar
2011
YUKIO AKAKARIYAMA
Doha, Qatar
2010
FRANCISCO BUSTAMANTE
Doha, Qatar
2007
DARYL PEACH
Ciutat Quezon, Filipines
2006
RONATO ALCANO
Pasay, Filipines
2005
WU CHIA-CHING
Kaohsiung, Taiwan
2004
ALEX PAGULAYAN
Taipei, Taiwan
2003
THORSTEN HOHMANN
Cardiff, Gal·les
2002
EARL STRICKLAND
Cardiff, Gal·les
2001
MIKA IMMONEN
Cardiff, Gal·les
2000
CHAO FONG-PANG
Cardiff, Gal·les
1999
NICK VARNER
Alacant, Espanya
1999
EFREN REYES
Cardiff, Gal·les
1998
TAKAHASHI KUNIHIKO
Taipei, Taiwan
1997
JOHNNY ARCHER
Chicago, Estats Units
1996
SOUQUET RALF
Borlänge, Suècia
1995
OLIVER ORTMANN
Taipei, Taiwan
1994
OKUMURA ​​TAKESHI
Chicago, Estats Units
1993
CHAO FONG-PANG
Königswinter, Alemanya
1992
JOHNNY ARCHER
Taipei, Taiwan
1991
EARL STRICKLAND
las Vegas, Estats Units
1990
EARL STRICKLAND
Bergheim, Alemanya

FASE DE GRUPOS

CAMPIONAT MUNDIAL DE PISCINA 2021

6 – 7 JUNY

HORARIS A CUESCORE

horari Britànic

CUESCORE

GRUP A

EN VERMELL JUGADORS CLASSIFICATS

1 Fedor gorst 9 en 7 Mark Reis Mags
2 Mark Gray 9 en 1 juliol Burgos
3 Jeffrey de Lluna 5 en 9 Dimitri Jungo
4 Konrad Juszczyszyn 9 en 6 Jasmis Ouschan
5 Fedor gorst 9 en 6 Mark Gray
6 Dimitri Jungo 7 en 9 Konrad Juszczyszyn
7 Mark Reis Mags 9 en 6 juliol Burgos
8 Jeffrey de Lluna 5 en 9 Jasmis Ouschan
9 Mark Gray 8 en 9 Jasmis Ouschan
10 Dimitri Jungo 9 en 3 Mark Reis Mags

 

GRUP B

1 Albin Ouschan 9 en 5 Fabio Petroni
2 Roberto Gomez 9 en 8 Stewart Colclough
3 Omar Al-Shaheen 9 en 0 Alain da Costa
4 Aloysuie Yapp 9 en 0 Kaiden Hunkins
5 Albin Ouschan 7 en 9 Roberto Gomez
6 Omar Al-Shaheen 7 en 9 Aloysuie Yapp
7 Fabio Petroni 7 en 9 Stewart Colclough
8 Alain da Costa 8 en 9 Kaiden Hunkins
9 Albin Ouschan 9 en 1 Kaiden Hunkins
10 Omar Al-Shaheen 9 en 5 Stewart Colclough

 

GRUP C

1 Billy Thorpe 9 en 2 Francisco Gatsby
2 Marc Vidal 9 en 5 Ivika Putnik
3 Petri Makkonen 9 en 5 Benjamin Belhassen
4 Mieszko Fortunski 9 en 2 Marcel Price
5 Billy Thorpe 7 en 9 Marc Vidal
6 Petri Makkonen 3 en 9 Mieszko Fortunski
7 Francisco Gatsby 2 en 9 Ivika Putnik
8 Benjamin Belhassen 6 en 9 Marcel Price
9 Billy Thorpe 9 en 4 Marcel Price
10 Petri Makkonen 9 en 7 Ivika Putnik

 

GRUP D

1 Thorsten Hohmann 9 en 8 Tobias Bongers
2 Mika Immonen 9 en 4 Kristina tkach
3 Sanjin pehlivanovic 9 en 2 Kevin Lannoye
4 Ralf Souquet 6 en 9 Craig Osborne
5 Thorsten Hohmann 9 en 3 Mika Immonen
6 Sanjin pehlivanovic 9 en 4 Craig Osborne
7 Tobias Bongers 7 en 9 Kristina tkach
8 Kevin Lannoye 4 en 9 Ralf Souquet
9 Mika Immonen 7 en 9 Ralf Souquet
10 Craig Osborne 9 en 4 Kristina tkach

 

GRUP E

1 Jayson Shaw 9 en 7 Moritz Neuhausen
2 Jani Siekkinen 8 en 9 Michal Gavenciak
3 Ruslan Txinakhov 9 en 7 Àlex Montpeller
4 Marc Bijsterbosch 9 en 6 Imran Majid
5 Jayson Shaw 8 en 9 Michal Gavenciak
6 Ruslan Txinakhov 4 en 9 Marc Bijsterbosch
7 Moritz Neuhausen 9 en 6 Jani Siekkinen
8 Àlex Montpeller 5 en 9 Imran Majid
9 Jayson Shaw 9 en 7 Imran Majid
10 Ruslan Txinakhov 7 en 9 Moritz Neuhausen

 

GRUPO F

1 Casper Matikainen 3 en 9 Elliot Sanderson
2 Mark Foster 7 en 9 Jan van Lierop
3 Mohammad Ali Berjawi 9 en 8 Ryan Fleming
4 Max Lechner 9 en 5 Mickey Krause
5 Elliot Sanderson 9 en 8 Jan van Lierop
6 Mohammad Ali Berjawi 0 en 9 Max Lechner
7 Casper Matikainen 9 en 3 Mark Foster
8 Ryan Fleming 5 en 9 Mickey Krause
9 Jan van Lierop 9 en 4 Mickey Krause
10 Mohammad Ali Berjawi 7 en 9 Casper Matikainen

 

GRUPO G

1 David Alcaide 9 en 3 Andreja Klasovic
2 Pijus Lavutis 8 en 9 Jeremy Sossei
3 Robbie ho va aconseguir 9 en 3 Ruben Baptista
4 Denis Grabe 7 en 9 Vitaliy Patsura
5 David Alcaide 8 en 9 Jeremy Sossei
6 Robbie ho va aconseguir 9 en 8 Vitaliy Patsura
7 Andreja Klasovic 6 en 9 Pijus Lavutis
8 Ruben Baptista 9 en 5 Denis Grabe
9 David Alcaide 9 en 7 Ruben Baptista
10 Vitaliy Patsura 3 en 9 Pijus Lavutis

 

GRUP H

1 Skyler Woodward 9 en 0 Jaroslav Polach
2 Radoslaw Babica 9 en 6 Ivo Aarts
3 Vincent Halliday 7 en 9 Dj McGinley
4 Daniel Schneider 9 en 6 Així que Shaw
5 Skyler Woodward 2 en 9 Radoslaw Babica
6 Dj McGinley 5 en 9 Daniel Schneider
7 Jaroslav Polach 5 en 9 Ivo Aarts
8 Vincent Halliday 2 en 9 Així que Shaw
9 Skyler Woodward 9 en 4 Així que Shaw
10 Dj McGinley 8 en 9 Ivo Aarts

 

GRUP I

1 Shane van Boening 9 en 3 Petr Urban
2 Oscar Dominguez 9 en 8 Roberto Bartol
3 Karol Skowerski 3 en 9 Jonas Souto
4 Caçador Lombardo 9 en 3 Mats Schjetne
5 Shane van Boening 9 en 4 Oscar Dominguez
6 Jonas Souto 6 en 9 Caçador Lombardo
7 Petr Urban 9 en 8 Roberto Bartol
8 Karol Skowerski 9 en 1 Mats Schjetne
9 Oscar Dominguez 3 en 9 Karol Skowerski
10 Jonas Souto 9 en 5 Petr Urban

 

GRUPO J.

1 Wojciech Szewczyk 9 en 1 Marco Dorenburg
2 Richard Halliday 6 en 9 Aleksa Pecelj
3 Oliver Szolnoki 9 en 4 Daniele Couriers
4 Francisco Sánchez Ruiz 9 en 0 Kevin Simpson
5 Wojciech Szewczyk 4 en 9 Aleksa Pecelj
6 Oliver Szolnoki 9 en 8 Francisco Sánchez Ruiz
7 Marco Dorenburg 8 en 9 Richard Halliday
8 Daniele Couriers 9 en 1 Kevin Simpson
9 Wojciech Szewczyk 9 en 3 Daniele Couriers
10 Francisco Sánchez Ruiz 9 en 5 Richard Halliday

 

GRUPO K

1 Karl Boyes 9 en 3 Fracàs de Lukas Verner
2 Stephen Holem 8 en 9 Badar Alawadhi
3 Yukio Akagariyama 9 en 5 Ricky Evans
4 Corey Deuel 9 en 6 Benji Buckley
5 Karl Boyes 9 en 8 Badar Alawadhi
6 Yukio Akagariyama 9 en 4 Corey Deuel
7 Fracàs de Lukas Verner 6 en 9 Stephen Holem
8 Ricky Evans 4 en 9 Benji Buckley
9 Badar Alawadhi 9 en 5 Benji Buckley
10 Corey Deuel 8 en 9 Stephen Holem

 

GRUPO L

1 Darren Appleton 9 en 7 Shane Wolford
2 Marco Teutscher 4 en 9 Christoph Reintjes
3 Ricardo Aquí 8 en 9 Jeff Nieuwenhuyzen
4 Alex Kazakis 9 en 1 Kelly Fisher
5 Darren Appleton 9 en 2 Christoph Reintjes
6 Jeff Nieuwenhuyzen 4 en 9 Alex Kazakis
7 Shane Wolford 6 en 9 Marco Teutscher
8 Ricardo Aquí 5 en 9 Kelly Fisher
9 Christoph Reintjes .. en .. Kelly Fisher
10 Jeff Nieuwenhuyzen 4 en 9 Marco Teutscher

 

GRUPO M

1 Niels Feijen 9 en 5 Tim de Ruyter
2 Chris Robinson 3 en 9 Yip Kin-Ling
3 Nick Malay 7 en 9 Veronika Ivanovskaya
4 Masato Yoshioka 9 en 2 Muhummed Daydat
5 Niels Feijen 9 en 6 Yip Kin-Ling
6 Veronika Ivanovskaya 7 en 9 Masato Yoshioka
7 Tim de Ruyter 9 en 3 Chris Robinson
8 Nick Malay 7 en 9 Muhummed Daydat
9 Yip Kin-Ling 2 en 9 Muhummed Daydat
10 Veronika Ivanovskaya 9 en 8 Tim de Ruyter

 

GRUP N

1 Mateusz Sniegocki 9 en 7 Miguel Silva
2 Mario He 6 en 9 Philipp Stojanoviz
3 Jakuv Koniar 9 en 1 Vania Franco
4 Tyler Styer 9 en 4 Henrique Correia
5 Mateusz Sniegocki 9 en 4 Philipp Stojanoviz
6 Jakuv Koniar 9 en 5 Tyler Styer
7 Miguel Silva 2 en 9 Mario He
8 Vania Franco 7 en 9 Henrique Correia
9 Philipp Stojanoviz 9 en 6 Henrique Correia
10 Tyler Styer 3 en 9 Mario He

 

GRUP O

1 Naoyuki Oi 9 en 6 Jennifer Barretta
2 Roman Hybler 7 en 9 Daniel Maciol
3 Donny Olson 8 en 9 Bahram Lotfy
4 Chris Melling 9 en 7 April Larson
5 Naoyuki Oi 2 en 9 Daniel Maciol
6 Bahram Lotfy 3 en 9 Chris Melling
7 Jennifer Barretta 2 en 9 Roman Hybler
8 Donny Olson 9 en 6 April Larson
9 Naoyuki Oi 9 en 1 Donny Olson
10 Bahram Lotfy 9 en 4 Roman Hybler

 

GRUP P

1 Tomasz Kaplan 9 en 3 Sergey Lutsker
2 Chris Alexander 8 en 9 Nikos Ekonomopoulos
3 Wiktor Zielinski 9 en 0 Kim Laaksonen
4 Joshua Filler 9 en 2 Margaret Fefilova
5 Tomasz Kaplan 2 en 9 Nikos Ekonomopoulos
6 Wiktor Zielinski 9 en 3 Joshua Filler
7 Sergey Lutsker 9 en 4 Chris Alexander
8 Kim Laaksonen 9 en 3 Margaret Fefilova
9 Tomasz Kaplan 9 en 3 Kim Laaksonen
10 Joshua Filler 9 en 6 Sergey Lutsker

 

SEGUNDA FASE

KO DIRECTO

8 – 9 – 10 JUNY

 

PRIMERA RONDA

SEGONA RONDA

8 JUNY

PRIMERA RONDA
161 13:00 Fedor Gorts 8 en 11 Skyler Woodward Mesa 1 TV
162 13:00 Konrad Juszczyszyn 8 en 11 Bahram Lotfy Mesa 7
163 13:00 Roberto Gomez 11 en 2 Muhummed Daydat Mesa 8
164 13:00 Aloysius Yapp 11 en 10 Ralf Souquet Mesa 4
165 13:00 Marc Vidal Claramunt 2 en 11 Mario He Mesa 9
166 13:00 Mieszko Fortuński 11 en 4 Ivo Aarts Mesa 10
167 13:00 Thorsten Hohmann 11 en 8 Stephen Holem Mesa 11
168 13:00 Sanjin pehlivanovic 7 en 11 Albin Ouschan Mesa 2

YouTube

169 13:00 Michal Gavenciak 8 en 11 Billy Thorpe Mesa 12
170 13:00 Marc Bijsterbosch 11 en 7 Karol Skowerski Mesa 13
171 13:00 Elliot Sanderson 11 en 3 Ivica Putnik Mesa 14
172 13:00 Max Lechner 11 en 4 Veronika Ivanovskaya Mesa 3
173 13:00 Jeremy Sossei 11 en 5 Kelly Fisher Mesa 5
174 13:00 Robbie ho va aconseguir 11 en 4 Craig Osborne Mesa 15
175 13:00 Radoslaw Babica 3 en 11 David Alcaide Mesa 6
176 13:00 Daniel Schneider 7 en 11 Philipp Stojanovic Mesa 16
177 15:00 Shane Van Boening 11 en 4 Jayson Shaw Mesa 1 TV
178 15:00 Caçador Lombardo 6 en 11 Pijus Labutis
179 15:00 Aleksa Pecelj 11 en 4 Jasmin Ouschan
180 15:00 Oliver Szolnoki 11 en 10 Wojciech Szewczyk
181 15:00 Karl Boyes 11 en 5 Moritz Neuhausen
182 15:00 Yukio Akagariyama 7 en 11 Francisco Sanchez Ruiz
183 15:00 Darren Appleton 7 en 11 Joshua Filler Mesa 2

YouTube

184 15:00 Alex Kazakis 6 en 11 Naoyuki Oi
185 15:00 Niels Feijen 9 en 11 Tomasz Kaplan
186 15:00 Masato Yoshioka 10 en 11 Jonas Souto Comino
187 15:00 Mateusz Sniegocki 9 en 11 Dimitri Jungo
188 15:00 Jakub Koniar 9 en 11 Marco Teutscher
189 15:00 Daniel Maciol 10 en 11 Omar Al Shaheen
190 15:00 Chris Melling 11 en 9 Badar Alawadhi
191 15:00 Nick Ekonomopoulos 11 en 2 Jan van Lierop
192 15:00 Wiktor Zieliński 9 en 11 Casper Matikainen

 

SEGONA RONDA
193 19:00 Skyler Woodward 11 en 4 Bahram Lotfy
194 19:00 Roberto Gomez 11 en 7 Aloysius Yapp
195 19:00 Mario He 7 en 11 Mieszko Fortuński
196 19:00 Thorsten Hohmann 7 en 11 Albin Ouschan
197 19:00 Billy Thorpe 10 en 11 Marc Bijsterbosch
198 19:00 Elliot Sanderson 9 en 11 Max Lechner
199 19:00 Jeremy Sossei 11 en 7 Robbie ho va aconseguir Mesa 1 TV
200 19:00 David Alcaide 11 en 6 Philipp Stojanovic
201 20:00 Shane Van Boening 11 en 4 Pijus Labutis
202 20:00 Aleksa Pecelj 2 en 11 Oliver Szolnoki
203 19:00 Karl Boyes 3 en 11 Francisco Sanchez Ruiz

Mesa 2

YouTube

204 20:00 Joshua Filler 6 en 11 Naoyuki Oi Mesa 1 TV
205 20:00 Tomasz Kaplan 11 en 5 Jonas Souto Comino

Mesa 2

YouTube

206 20:00 Dimitri Jungo 11 en 8 Marco Teutscher
207 20:00 Omar Al Shaheen 11 en 10 Chris Melling
208 20:00 Nick Ekonomopoulos 11 en 5 Casper Matikainen

 

VUITENS DE FINAL

QUARTS DE FINAL

9 JUNY

VUITENS DE FINAL
209 15:00 Skyler Woodward 11 en 8 Roberto Gomez Mesa 1 TV
210 13:00 Mieszko Fortuński 8 en 11 Albin Ouschan Mesa 3
211 13:00 Marc Bijsterbosch 6 en 11 Max Lechner Mesa 2

YouTube

212 13:00 Jeremy Sossei 4 en 11 David Alcaide Mesa 4
213 15:00 Shane Van Boening 5 en 11 Oliver Szolnoki

Mesa 2

YouTube

214 13:00 Francisco Sánchez Ruiz 11 en 7 Naoyuki Oi Mesa 1 TV
215 15:00 Tomasz Kaplan 11 en 9 Dimitri Jungo Mesa 3
216 15:00 Omar Al Shaheen 11 en 8 Nick Ekonomopoulos Mesa 4

 

QUARTS DE FINAL
217 Skyler Woodward 5 en 11 Albin Ouschan
218 Max Lechner 4 en 11 David Alcaide
219 Oliver Szolnoki 11 en 9 Francisco Sánchez Ruiz
220 Tomasz Kaplan 6 en 11 Omar Al Shaheen

SEMIFINALS

FINAL

10 JUNY

SEMIFINALS
221 13:00 Albin Ouschan 11 en 4 David Alcaide Mesa 1 TV
222 15:00 Oliver Szolnoki 9 en 11 Omar Al Shaheen Mesa 1 TV

 

FINAL
223 19:00 Albin Ouschan 13 en 9 Omar Al Shaheen Mesa 1 TV

 

 

Vegi també

Obert britànic 2021

JOHN HIGGINS DEFENSA TÍTOL EUROSPORT ESTRENA LA TEMPORADA D'SNOOKER A TV AMB LA RETRANSMISSIÓ, …