Campionato do Mundo de Piscina 2021

Campionato do Mundo de Piscina 2021

6 – 10 xuño

Milton keynes – Inglaterra

Campionato do Mundo de Piscina 2021
Imaxe: Matchroom

Cobertura televisiva

Campionato do Mundo de Piscina 2021 emitirase en directo nas seguintes plataformas de TV. Países NON MENCIONADO podes seguir o evento ata MATCHROOM

 

DAZN

Estados Unidos

Canadá

Brasil

Alemaña

Austria

Suíza

Italia

España

 

DEPORTES DE RAPOS

Australia

 

NOVA

República Checa e Eslovaquia

 

NTV TV

Rusia

Bielorrusia

Casaquistán

Quirguicistán

Taxiquistán

Turkmenistán

Uzbekistán

 

RTL

Países Baixos

 

CEO

Nova Zelandia

 

CLUB DEPORTIVO

Bosnia e Hercegovina

Croacia

Macedonia

Montenegro

Serbia

Kosovo

Eslovenia

 

SUPORTO

Sudáfrica e África

 

VIASAT

Escandinavia

 

VIAPLAY

Báltico
Islandia

 

Campionato do Mundo de Piscina 2021
Imaxe: Matchroom

MESA

CAMPIONATO MUNDIAL DE PISCINA 2021

Matchroom presenta a táboa oficial do Campionato Mundial de Piscina 2021

Mesa creada por Predator e pola casa Billar español Sam

Campionato do Mundo de Piscina 2021
Imaxe: Matchroom

 

POLO ESPAÑA STARLINE

Polo España
Copa do Mundo de Piscina

O Campionato do Mundo de Piscina na edición de 1999 foi gañada por ‘El Mago’ Efren Reyes

Edición 2021 cambiar de sede, despois de dez edicións celebradas en Doha (Qatar) co mozo xogador ruso Fedor Gorst levantando o último título mundial disputado en 2019.

Fedor gorst
Campión do Mundo de Piscina 2019

FORMATO

CAMPIONATO MUNDIAL DE PISCINA 2021

Campionato do Mundo de Piscina 2021 disputarano 128 xogadores (nos criterios Matchroom).

O torneo constará de dúas fases:

A primeira fase, xogarase no formato de dobre eliminatoria (16 grupos de 8 xogadores) clasificando a catro xogadores por grupo.

A segunda fase, disputarase con 64 xogadores para dirixir a ko

Fase de grupos para gañar 9 táboas

Dirixe a Ko ata as semifinais para gañar 11 táboas

Final para gañar 13 táboas

O SERVIR

Todos os partidos son un saque gañador

A pelota 1 irá en su punto inicial

Las bolas se colocarán con plantilla

A partir dos oitavos de final con triángulo

Os xogadores non poderán revisar as bólas antes do servizo.

RELOX DE Tiro

Un reloxo de 30 segundos estarán en funcionamento durante todo o torneo

Tras el saque se dispondrá de un minuto de tiempo

Cada xogador terá unha extensión de 30 segundos por mesa

PREMIOS

CAMPIONATO MUNDIAL DE PISCINA 2021

CAMPIÓN: 50.000 $

FINALISTA: 25.000 $

SEMIFINALISTAS: 12.500 $

FINALES TRIMESTRE: 7.500 $
OITO DE FINAL: 4.000 $
SEGUNDA RONDA: 2.500 $
PRIMEIRO RONDO: 1.000 $
GRUPOS CLASIFICADOS: 500 $

TOTAL $ 250.000 $

EVENTOS MATCHROOM POOL

Matchroom ofrece os mellores eventos no circuíto mundial de piscinas

PISCINA LIGA DE CAMPIONATO 2021

COPA MUNDIAL DE PISCINA 2021

MESTRES DA PISCINA MUNDIAL 2021

CAMPIONATO MUNDIAL DE PISCINA (6 - 10 Xuño)

US ABERTO (DATA DE DECIDIR)

COPA DE MOSCONI (6 - 9 Decembro)

CAMPIÓNS

CAMPIONATO MUNDIAL DE PISCINA

2019
FEDOR GORST
Doha, Qatar
2018
ENCHIDO JOSHUA
Doha, Qatar
2017
CARLO BIADO
Doha, Qatar
2016
ALBIN OUSCHAN
Doha, Qatar
2015
KO PIN-YI
Doha, Qatar
2014
NIELS FEIJEN
Doha, Qatar
2013
THORSTEN HOHMANN
Doha, Qatar
2012
DARREN APPLETON
Doha, Qatar
2011
YUKIO AKAKARIYAMA
Doha, Qatar
2010
FRANCISCO BUSTAMANTE
Doha, Qatar
2007
DARYL PEACH
Cidade Quezón, Filipinas
2006
RONATO ALCANO
Pasay, Filipinas
2005
WU CHIA-CHING
Kaohsiung, Taiwán
2004
ALEX PAGULAYAN
Taipei, Taiwán
2003
THORSTEN HOHMANN
Cardife, Gales
2002
EARL STRICKLAND
Cardife, Gales
2001
MIKA IMMONEN
Cardife, Gales
2000
CHAO FONG-PANG
Cardife, Gales
1999
NICK VARNER
Alacante, España
1999
EFREN REYES
Cardife, Gales
1998
TAKAHASHI KUNIHIKO
Taipei, Taiwán
1997
JOHNNY ARCHER
Chicago, Estados Unidos
1996
SOUCHETE RALF
Borlänge, Suecia
1995
OLIVER ORTMANN
Taipei, Taiwán
1994
OKUMURA ​​TAKESHI
Chicago, Estados Unidos
1993
CHAO FONG-PANG
Königswinter, Alemaña
1992
JOHNNY ARCHER
Taipei, Taiwán
1991
EARL STRICKLAND
Las Vegas, Estados Unidos
1990
EARL STRICKLAND
Bergheim, Alemaña

FASE DE GRUPOS

CAMPIONATO MUNDIAL DE PISCINA 2021

6 – 7 Xuño

HORARIOS EN CUESCORE

Horas británicas

CUESCORE

GRUPO A

EN XOGADORES DE RANXAMENTO

1 Fedor gorst 9 en 7 Mark Reis Magos
2 Mark Grey 9 en 1 Julio Burgos
3 Jeffrey de Lúa 5 en 9 Dimitri Jungo
4 Konrad Juszczyszyn 9 en 6 Jasmis Ouschan
5 Fedor gorst 9 en 6 Mark Grey
6 Dimitri Jungo 7 en 9 Konrad Juszczyszyn
7 Mark Reis Magos 9 en 6 Julio Burgos
8 Jeffrey de Lúa 5 en 9 Jasmis Ouschan
9 Mark Grey 8 en 9 Jasmis Ouschan
10 Dimitri Jungo 9 en 3 Mark Reis Magos

 

GRUPO B

1 Albin Ouschan 9 en 5 Fabio Petroni
2 Roberto Gómez 9 en 8 Stewart Colclough
3 Omar Al-Shaheen 9 en 0 Alain da Costa
4 Aloysuie Yapp 9 en 0 Kaiden Hunkins
5 Albin Ouschan 7 en 9 Roberto Gómez
6 Omar Al-Shaheen 7 en 9 Aloysuie Yapp
7 Fabio Petroni 7 en 9 Stewart Colclough
8 Alain da Costa 8 en 9 Kaiden Hunkins
9 Albin Ouschan 9 en 1 Kaiden Hunkins
10 Omar Al-Shaheen 9 en 5 Stewart Colclough

 

GRUPO C

1 Billy Thorpe 9 en 2 Francisco Gatsby
2 Marc Vidal 9 en 5 Ivika Putnik
3 Petri Makkonen 9 en 5 Benjamin Belhassen
4 Mieszko Fortunski 9 en 2 Marcel Price
5 Billy Thorpe 7 en 9 Marc Vidal
6 Petri Makkonen 3 en 9 Mieszko Fortunski
7 Francisco Gatsby 2 en 9 Ivika Putnik
8 Benjamin Belhassen 6 en 9 Marcel Price
9 Billy Thorpe 9 en 4 Marcel Price
10 Petri Makkonen 9 en 7 Ivika Putnik

 

GRUPO D

1 Thorsten Hohmann 9 en 8 Tobias Bongers
2 Mika Immonen 9 en 4 Kristina tkach
3 Sanjin pehlivanovic 9 en 2 Kevin Lannoye
4 Ralf Souquet 6 en 9 Craig Osborne
5 Thorsten Hohmann 9 en 3 Mika Immonen
6 Sanjin pehlivanovic 9 en 4 Craig Osborne
7 Tobias Bongers 7 en 9 Kristina tkach
8 Kevin Lannoye 4 en 9 Ralf Souquet
9 Mika Immonen 7 en 9 Ralf Souquet
10 Craig Osborne 9 en 4 Kristina tkach

 

GRUPO E

1 Jayson Shaw 9 en 7 Moritz Neuhausen
2 Jani Siekkinen 8 en 9 Michal Gavenciak
3 Ruslan Chinakhov 9 en 7 Alex Montpellier
4 Marc Bijsterbosch 9 en 6 Imran Majid
5 Jayson Shaw 8 en 9 Michal Gavenciak
6 Ruslan Chinakhov 4 en 9 Marc Bijsterbosch
7 Moritz Neuhausen 9 en 6 Jani Siekkinen
8 Alex Montpellier 5 en 9 Imran Majid
9 Jayson Shaw 9 en 7 Imran Majid
10 Ruslan Chinakhov 7 en 9 Moritz Neuhausen

 

GRUPO F

1 Casper Matikainen 3 en 9 Elliot Sanderson
2 Mark Foster 7 en 9 Jan van Lierop
3 Mohammad Ali Berjawi 9 en 8 Ryan Fleming
4 Max Lechner 9 en 5 Mickey Krause
5 Elliot Sanderson 9 en 8 Jan van Lierop
6 Mohammad Ali Berjawi 0 en 9 Max Lechner
7 Casper Matikainen 9 en 3 Mark Foster
8 Ryan Fleming 5 en 9 Mickey Krause
9 Jan van Lierop 9 en 4 Mickey Krause
10 Mohammad Ali Berjawi 7 en 9 Casper Matikainen

 

GRUPO G

1 David Alcaide 9 en 3 Andreja Klasovic
2 Pijus Lavutis 8 en 9 Jeremy Sossei
3 Robbie conseguiuno 9 en 3 Ruben Bautista
4 Denis Grabe 7 en 9 Vitaliy Patsura
5 David Alcaide 8 en 9 Jeremy Sossei
6 Robbie conseguiuno 9 en 8 Vitaliy Patsura
7 Andreja Klasovic 6 en 9 Pijus Lavutis
8 Ruben Bautista 9 en 5 Denis Grabe
9 David Alcaide 9 en 7 Ruben Bautista
10 Vitaliy Patsura 3 en 9 Pijus Lavutis

 

GRUPO H

1 Skyler Woodward 9 en 0 Jaroslav Polach
2 Radoslaw Babica 9 en 6 Ivo Aarts
3 Vincent Halliday 7 en 9 Dj McGinley
4 Daniel Schneider 9 en 6 Entón Shaw
5 Skyler Woodward 2 en 9 Radoslaw Babica
6 Dj McGinley 5 en 9 Daniel Schneider
7 Jaroslav Polach 5 en 9 Ivo Aarts
8 Vincent Halliday 2 en 9 Entón Shaw
9 Skyler Woodward 9 en 4 Entón Shaw
10 Dj McGinley 8 en 9 Ivo Aarts

 

GRUPO I

1 Shane van Boening 9 en 3 Petr Urban
2 Oscar Domínguez 9 en 8 Roberto Bartol
3 Karol Skowerski 3 en 9 Jonas Souto
4 Cazador Lombardo 9 en 3 Mats Schjetne
5 Shane van Boening 9 en 4 Oscar Domínguez
6 Jonas Souto 6 en 9 Cazador Lombardo
7 Petr Urban 9 en 8 Roberto Bartol
8 Karol Skowerski 9 en 1 Mats Schjetne
9 Oscar Domínguez 3 en 9 Karol Skowerski
10 Jonas Souto 9 en 5 Petr Urban

 

GRUPO J.

1 Wojciech Szewczyk 9 en 1 Marco Dorenburg
2 Richard Halliday 6 en 9 Aleksa Pecelj
3 Oliver Szolnoki 9 en 4 Correos de Daniele
4 Francisco Sánchez Ruiz 9 en 0 Kevin Simpson
5 Wojciech Szewczyk 4 en 9 Aleksa Pecelj
6 Oliver Szolnoki 9 en 8 Francisco Sánchez Ruiz
7 Marco Dorenburg 8 en 9 Richard Halliday
8 Correos de Daniele 9 en 1 Kevin Simpson
9 Wojciech Szewczyk 9 en 3 Correos de Daniele
10 Francisco Sánchez Ruiz 9 en 5 Richard Halliday

 

GRUPO K

1 Karl Boyes 9 en 3 Fracaso de Lukas Verner
2 Stephen Holem 8 en 9 Badar Alawadhi
3 Yukio Akagariyama 9 en 5 Ricky Evans
4 Corey Deuel 9 en 6 Benji Buckley
5 Karl Boyes 9 en 8 Badar Alawadhi
6 Yukio Akagariyama 9 en 4 Corey Deuel
7 Fracaso de Lukas Verner 6 en 9 Stephen Holem
8 Ricky Evans 4 en 9 Benji Buckley
9 Badar Alawadhi 9 en 5 Benji Buckley
10 Corey Deuel 8 en 9 Stephen Holem

 

GRUPO L

1 Darren Appleton 9 en 7 Shane Wolford
2 Marco Teutscher 4 en 9 Christoph Reintjes
3 Ricardo Aquí 8 en 9 Jeff Nieuwenhuyzen
4 Alex Kazakis 9 en 1 Kelly Fisher
5 Darren Appleton 9 en 2 Christoph Reintjes
6 Jeff Nieuwenhuyzen 4 en 9 Alex Kazakis
7 Shane Wolford 6 en 9 Marco Teutscher
8 Ricardo Aquí 5 en 9 Kelly Fisher
9 Christoph Reintjes .. en .. Kelly Fisher
10 Jeff Nieuwenhuyzen 4 en 9 Marco Teutscher

 

GRUPO M

1 Niels Feijen 9 en 5 Tim de Ruyter
2 Chris Robinson 3 en 9 Yip Kin-Ling
3 Nick Malay 7 en 9 Veronika Ivanovskaya
4 Masato Yoshioka 9 en 2 Muhummed Daydat
5 Niels Feijen 9 en 6 Yip Kin-Ling
6 Veronika Ivanovskaya 7 en 9 Masato Yoshioka
7 Tim de Ruyter 9 en 3 Chris Robinson
8 Nick Malay 7 en 9 Muhummed Daydat
9 Yip Kin-Ling 2 en 9 Muhummed Daydat
10 Veronika Ivanovskaya 9 en 8 Tim de Ruyter

 

GRUPO N

1 Mateusz Sniegocki 9 en 7 Miguel Silva
2 Mario He 6 en 9 Philipp Stojanoviz
3 Jakuv Koniar 9 en 1 Vania Franco
4 Tyler Styer 9 en 4 Henrique Correia
5 Mateusz Sniegocki 9 en 4 Philipp Stojanoviz
6 Jakuv Koniar 9 en 5 Tyler Styer
7 Miguel Silva 2 en 9 Mario He
8 Vania Franco 7 en 9 Henrique Correia
9 Philipp Stojanoviz 9 en 6 Henrique Correia
10 Tyler Styer 3 en 9 Mario He

 

GRUPO O

1 Naoyuki Oi 9 en 6 Jennifer Barretta
2 Roman Hybler 7 en 9 Daniel Maciol
3 Donny Olson 8 en 9 Bahram Lotfy
4 Chris Melling 9 en 7 April Larson
5 Naoyuki Oi 2 en 9 Daniel Maciol
6 Bahram Lotfy 3 en 9 Chris Melling
7 Jennifer Barretta 2 en 9 Roman Hybler
8 Donny Olson 9 en 6 April Larson
9 Naoyuki Oi 9 en 1 Donny Olson
10 Bahram Lotfy 9 en 4 Roman Hybler

 

GRUPO P

1 Tomasz Kaplan 9 en 3 Sergey Lutsker
2 Chris Alexander 8 en 9 Nikos Ekonomopoulos
3 Wiktor Zielinski 9 en 0 Kim Laaksonen
4 Joshua Filler 9 en 2 Margaret Fefilova
5 Tomasz Kaplan 2 en 9 Nikos Ekonomopoulos
6 Wiktor Zielinski 9 en 3 Joshua Filler
7 Sergey Lutsker 9 en 4 Chris Alexander
8 Kim Laaksonen 9 en 3 Margaret Fefilova
9 Tomasz Kaplan 9 en 3 Kim Laaksonen
10 Joshua Filler 9 en 6 Sergey Lutsker

 

SEGUNDA FASE

KO DIRECTO

8 – 9 – 10 Xuño

 

PRIMEIRO RONDO

SEGUNDA RONDA

8 Xuño

PRIMEIRO RONDO
161 13:00 Fedor Gorts 8 en 11 Skyler Woodward Mesa 1 TV
162 13:00 Konrad Juszczyszyn 8 en 11 Bahram Lotfy Mesa 7
163 13:00 Roberto Gómez 11 en 2 Muhummed Daydat Mesa 8
164 13:00 Aloysius Yapp 11 en 10 Ralf Souquet Mesa 4
165 13:00 Marc Vidal Claramunt 2 en 11 Mario He Mesa 9
166 13:00 Mieszko Fortuński 11 en 4 Ivo Aarts Mesa 10
167 13:00 Thorsten Hohmann 11 en 8 Stephen Holem Mesa 11
168 13:00 Sanjin pehlivanovic 7 en 11 Albin Ouschan Mesa 2

YouTube

169 13:00 Michal Gavenciak 8 en 11 Billy Thorpe Mesa 12
170 13:00 Marc Bijsterbosch 11 en 7 Karol Skowerski Mesa 13
171 13:00 Elliot Sanderson 11 en 3 Ivica Putnik Mesa 14
172 13:00 Max Lechner 11 en 4 Veronika Ivanovskaya Mesa 3
173 13:00 Jeremy Sossei 11 en 5 Kelly Fisher Mesa 5
174 13:00 Robbie conseguiuno 11 en 4 Craig Osborne Mesa 15
175 13:00 Radoslaw Babica 3 en 11 David Alcaide Mesa 6
176 13:00 Daniel Schneider 7 en 11 Philipp Stojanovic Mesa 16
177 15:00 Shane Van Boening 11 en 4 Jayson Shaw Mesa 1 TV
178 15:00 Cazador Lombardo 6 en 11 Pijus Labutis
179 15:00 Aleksa Pecelj 11 en 4 Jasmin Ouschan
180 15:00 Oliver Szolnoki 11 en 10 Wojciech Szewczyk
181 15:00 Karl Boyes 11 en 5 Moritz Neuhausen
182 15:00 Yukio Akagariyama 7 en 11 Francisco Sánchez Ruiz
183 15:00 Darren Appleton 7 en 11 Joshua Filler Mesa 2

YouTube

184 15:00 Alex Kazakis 6 en 11 Naoyuki Oi
185 15:00 Niels Feijen 9 en 11 Tomasz Kaplan
186 15:00 Masato Yoshioka 10 en 11 Jonas Souto Comino
187 15:00 Mateusz Sniegocki 9 en 11 Dimitri Jungo
188 15:00 Jakub Koniar 9 en 11 Marco Teutscher
189 15:00 Daniel Maciol 10 en 11 Omar Al Shaheen
190 15:00 Chris Melling 11 en 9 Badar Alawadhi
191 15:00 Nick Ekonomopoulos 11 en 2 Jan van Lierop
192 15:00 Wiktor Zieliński 9 en 11 Casper Matikainen

 

SEGUNDA RONDA
193 19:00 Skyler Woodward 11 en 4 Bahram Lotfy
194 19:00 Roberto Gómez 11 en 7 Aloysius Yapp
195 19:00 Mario He 7 en 11 Mieszko Fortuński
196 19:00 Thorsten Hohmann 7 en 11 Albin Ouschan
197 19:00 Billy Thorpe 10 en 11 Marc Bijsterbosch
198 19:00 Elliot Sanderson 9 en 11 Max Lechner
199 19:00 Jeremy Sossei 11 en 7 Robbie conseguiuno Mesa 1 TV
200 19:00 David Alcaide 11 en 6 Philipp Stojanovic
201 20:00 Shane Van Boening 11 en 4 Pijus Labutis
202 20:00 Aleksa Pecelj 2 en 11 Oliver Szolnoki
203 19:00 Karl Boyes 3 en 11 Francisco Sánchez Ruiz

Mesa 2

YouTube

204 20:00 Joshua Filler 6 en 11 Naoyuki Oi Mesa 1 TV
205 20:00 Tomasz Kaplan 11 en 5 Jonas Souto Comino

Mesa 2

YouTube

206 20:00 Dimitri Jungo 11 en 8 Marco Teutscher
207 20:00 Omar Al Shaheen 11 en 10 Chris Melling
208 20:00 Nick Ekonomopoulos 11 en 5 Casper Matikainen

 

OITO DE FINAL

FINALES TRIMESTRE

9 Xuño

OITO DE FINAL
209 15:00 Skyler Woodward 11 en 8 Roberto Gómez Mesa 1 TV
210 13:00 Mieszko Fortuński 8 en 11 Albin Ouschan Mesa 3
211 13:00 Marc Bijsterbosch 6 en 11 Max Lechner Mesa 2

YouTube

212 13:00 Jeremy Sossei 4 en 11 David Alcaide Mesa 4
213 15:00 Shane Van Boening 5 en 11 Oliver Szolnoki

Mesa 2

YouTube

214 13:00 Francisco Sánchez Ruiz 11 en 7 Naoyuki Oi Mesa 1 TV
215 15:00 Tomasz Kaplan 11 en 9 Dimitri Jungo Mesa 3
216 15:00 Omar Al Shaheen 11 en 8 Nick Ekonomopoulos Mesa 4

 

FINALES TRIMESTRE
217 Skyler Woodward 5 en 11 Albin Ouschan
218 Max Lechner 4 en 11 David Alcaide
219 Oliver Szolnoki 11 en 9 Francisco Sánchez Ruiz
220 Tomasz Kaplan 6 en 11 Omar Al Shaheen

Semifinal

FINAL

10 Xuño

Semifinal
221 13:00 Albin Ouschan 11 en 4 David Alcaide Mesa 1 TV
222 15:00 Oliver Szolnoki 9 en 11 Omar Al Shaheen Mesa 1 TV

 

FINAL
223 19:00 Albin Ouschan 13 en 9 Omar Al Shaheen Mesa 1 TV

 

 

Ver tamén

Aberto británico 2021

JOHN HIGGINS DEFENDE O TÍTULO DE EUROSPORT LANZA A TEMPADA DE SNOOKER NA TV CON EMISIÓN, …