Championship League 2020

LIGA DO CAMPIONATO 2020

VIVO E EXCLUSIVO EN EUROSPORT


Championship League 2020

Dende o luns 1 o xoves 11 de xuño

Todo o torneo en Eurosport 1 e Eurosport 2

Championship League 2020
Championship League 2020

LIGA DE CAMPIONATO DE FORMATO 2020

O Snooker volve cun torneo NON RANKING

Championship League 2020

A sala de partidos regresa co Snooker cun torneo que se celebrará no Marshall Arena de Milton Keynes (Inglaterra). O Evento contará 64 xogadores do circuíto profesional do World Snooker Tour. O formato do torneo é por grupos de 4 xogadores (16 grupos) todos contra todos.

CALENDARIO DE TEMPORADA 2019/20

O equipo de comentaristas formado por Arturo Pérez, Martín Pérez, Sergio Manuel Gutiérrez, Francisco Sánchez Ruiz e David Alcaide, será o encargado de trasladar toda a emoción da liga de campionatos 2020 aos espectadores de Eurosport.

Championship League 2020
Championship League 2020

Os gañadores de cada grupo avanzarán á seguinte fase do torneo con catro grupos de catro xogadores.

O gañador de cada grupo pasará a xogar o Grupo Final de catro xogadores.

Todo o torneo xogarase con partidos de catro cadros (posible empate). O gañador de cada encontro recibirá tres puntos e no caso de empatar un punto.

En caso de empate por puntos na primeira posición, determinarase o gañador do grupo con máis marcos gañados, o seu enfrontamento directo e a maior ruptura realizada no grupo.

CENTRADOS ENCONTRADOS

FASE DO GRUPO

Grupo 1

O grupo 1 xogarase 6 de xuño

Pos. Xogadores Páx G E. Páx FG FP FD MB Pts
1 Stuart Bingham 3 1 2 0 7 4 +3 94 5
2 Ricky Walden 3 1 2 0 7 4 +3 89 5
3 Jamie Clarke 3 1 0 2 3 6 −3 105 3
4 Jordan Brown 3 0 2 1 4 7 –3 74 2

Grupo 2

O grupo 2 xogarase 1 de xuño

Pos. Xogadores Páx G E. Páx FG FP FD MB Pts
1 Inglaterra Judd Trump 3 3 0 0 9 2 +7 63 9
2 Inglaterra Elliot Slessor 3 2 0 1 7 5 +2 106 6
3 Daniel Wells 3 0 1 2 4 8 -4 85 1
4 Inglaterra David Graza 3 0 1 2 3 8 -5 39 1

Grupo 3

O grupo 3 xogarase 2 de xuño

Pos. Xogadores Páx G E. Páx FG FP FD MB Pts
1 Mark Joyce 3 3 0 0 9 3 +6 72 9
2 Mark Davis 3 1 1 1 6 6 0 66 4
3 Michael Holt 3 1 0 2 5 7 -2 65 3
4 Louis Heathcote 3 0 1 2 4 8 -4 121 1

Grupo 4

O grupo 4 xogarase 3 de xuño

Pos. Xogadores Páx G E. Páx FG FP FD MB Pts
1 Harvey Chandler 3 2 1 0 8 4 +2 101 7
2 Sam Baird 3 1 1 1 6 6 0 96 4
3 Joe Perry 3 0 3 0 6 6 0 74 3
4 Mark King 3 0 1 2 4 8 −4 85 1

Grupo 5
O grupo 5 xogarase 4 de xuño

Pos. Xogadores Páx G E. Páx FG FP FD MB Pts
1 Liang Wenbo 3 3 0 0 9 1 +8 117 9
2 Joe O´Connor 3 1 1 1 6 6 0 143 4
3 Mark Selby 3 1 1 1 5 6 –1 89 4
4 Lee Walker 3 0 0 3 2 9 −7 66 0

Grupo 6

O grupo 6 xogarase 8 de xuño

Pos. Xogadores Páx G E. Páx FG FP FD MB Pts
1 Sam Craigie 3 2 1 0 8 2 +6 131 7
2 Alí Carter 3 1 1 1 6 6 0 114 4
3 Dominic Dale 3 1 1 1 5 6 –1 67 4
4 Matthew Vendido 3 0 1 2 3 8 −5 137 1

Grupo 7

O grupo 7 xogarase 7 de xuño

Pos. Xogadores Páx G E. Páx FG FP FD MB Pts
1 Barry Hawkins 3 2 1 0 8 2 +6 96 7
2 Anthony McGill 3 1 2 0 7 5 +2 107 5
3 Hammad Miah | 3 1 0 2 4 6 −2 75 3
4 Craig Steadman 3 0 1 2 2 8 −6 53 1

Grupo 8

O grupo 8 xogarase 6 de xuño

Pos. Xogadores Páx W D L FW FL FD HB Pts
1 Ben Woollaston 3 2 1 0 8 2 +6 71 7
2 Jimmy Robertson 3 1 2 0 7 4 +3 81 5
3 Liam Highfield 3 1 1 1 5 5 0 95 4
4 Thor Chuan Leong 3 0 0 3 0 9 −9 65 0

Grupo 9

O grupo 9 xogarase 2 de xuño

Pos. Xogadores Páx G E. Páx FG FP FD MB Pts
1 Luca Brecel 3 1 1 0 7 4 +3 138 5
2 Jack Lisowski 3 1 1 0 7 4 +3 104 5
3 Oliver Lines 3 1 0 2 3 6 −3 136 3
4 Robbie Williams 3 0 2 1 4 7 –3 84 2

Grupo 10

O grupo 10 xogarase 5 de xuño

Pos. Xogadores Páx G E. Páx FG FP FD MB Pts
1 Ronnie O'Sullivan 3 3 0 0 9 0 +9 116 9
2 Chris Wakelin 3 1 1 1 5 5 0 119 4
3 Kishan hirani 3 1 1 1 5 6 −1 35 1
4 Michael Georgiou 3 0 0 3 1 9 −8 39 0

Grupo 11

O grupo 11 xogarase 8 de xuño

Pos. Xogadores Páx G E. Páx FG FP FD MB Pts
1 Martin O´Donnell 3 2 1 0 8 3 +5 62 7
2 Mark Allen 3 2 1 0 8 4 +4 85 7
3 Michael White 3 1 0 2 4 6 −2 60 3
4 Nigel de Bond 3 0 0 3 2 9 −7 61 0

Grupo 12

O grupo 12 xogarase 3 de xuño

Pos. Xogadores Páx G E. Páx FG FP FD MB Pts
1 Ryan Día 3 2 1 0 8 3 +3 91 7
2 Kyren Wilson 3 1 1 1 6 5 +1 111 4
3 Alfie Burden 3 1 0 2 3 6 −3 88 3
4 Chen Feilong 3 0 2 1 4 7 –3 102 2

Grupo 13

O grupo 13 xogarase 1 de xuño

Pos. Xogadores Páx G E. Páx FG FP FD MB Pts
1 David Gilbert 3 2 1 0 8 2 +6 100 7
2 Jackson páxina 3 1 1 1 5 5 O 45 4
3 Stuart Carrington 3 1 1 1 5 6 -1 69 4
4 Como Jones 3 0 1 2 3 8 -5 83 1

Grupo 14

O grupo 14 xogarase 4 de xuño

Pos. Xogadores Páx G E. Páx FG FP FD MB Pts
1 Gary Wilson 3 3 0 0 9 1 +8 125 9
2 Gerard Greene 3 1 1 1 5 6 −1 85 4
3 Mitchell Mann 3 0 2 1 4 7 −3 90 1
4 John Astley 3 0 1 2 4 8 −4 75 0

Grupo 15

O grupo 15 xogarase 5 de xuño

Pos. Xogadores Páx G E. Páx FG FP FD MB Pts
1 Tom Ford 3 3 0 0 9 1 +8 130 9
2 Robert Milkins 3 1 1 1 6 5 +1 51 4
3 Ian Burns 3 1 1 1 5 6 −1 68 4
4 Mike Dunn 3 0 0 3 1 9 −8 34 0

Grupo 16

O grupo 16 xogarase 7 de xuño

Pos. Xogadores Páx G E. Páx FG FP FD MB Pts
1 Ashley Carty 3 2 1 0 8 4 +4 87 7
2 Neil Robertson 3 1 1 1 6 6 0 119 4
3 Ken Doherty 3 1 1 1 6 6 0 90 4
4 Kurt Maflin 3 0 1 2 4 8 −4 24 1

FASE DE GRUPOS GUANYADORES

Os grupos C e D xogarán o 9 Xuño e A e B 10 de xuño

Grupo A

Pos. Xogadores Páx G E. Páx FG FP FD MB Pts
1 Bélxica Luca Brecel 3 1 2 0 7 5 +2 109 5
2 Inglaterra Gary Wilson 3 1 1 1 6 5 +1 132 4
3 Inglaterra Mark Joyce 3 1 1 1 5 6 −1 32 4
4 Inglaterra Ashley Carty 3 1 0 2 5 7 –2 97 3

Grupo B

Pos. Xogadores Páx G E. Páx FG FP FD MB Pts
1 Gales Ryan Día 3 1 2 0 7 4 +3 122 5
2 Inglaterra Judd Trump 3 1 1 1 5 6 −1 60 4
3 Inglaterra David Gilbert 3 0 3 0 6 6 0 120 3
4 Inglaterra Barry Hawkins 3 0 2 1 5 7 −2 130 2

Grupo C

Pos. Xogadores Páx G E. Páx FG FP FD MB Pts
1 Inglaterra Stuart Bingham 3 2 0 1 7 3 +4 75 6
2 Inglaterra Sam Craigie 3 2 0 1 7 4 +3 97 6
3 Inglaterra Ronnie O'Sullivan 3 2 0 1 6 4 +2 104 6
4 Inglaterra Harvey Chandler 3 0 0 3 0 9 −9 42 0

Grupo D

Pos. Xogadores Páx G E. Páx FG FP FD MB Pts
1 Inglaterra Ben Woollaston 3 2 0 1 7 3 +4 134 6
2 Inglaterra Martin O´Donnell 3 2 0 1 7 5 +2 128 6
3 Inglaterra Tom Ford 3 1 1 1 5 6 −1 95 4
4 China Liang Wenbo 3 0 1 2 3 8 −5 75 1


GRUPO FINAL

Pos. Xogadores Páx G E. Páx FG FP FD MB Pts
1 Bélxica Luca Brecel 3 1 2 0 7 4 +3 111 5
2 Inglaterra Ben Woollaston 3 1 1 1 6 6 0 141 4
3 Inglaterra Stuart Bingham 3 1 1 1 5 6 −1 74 4
4 Gales Ryan Día 3 0 2 1 5 7 −2 105 2

 

LIGA DO CAMPIONATO PREMIOS

PREMIOS TORNEOS DE RANKING

FASE DO GRUPO FINALES DO GRUPO GRUPO FINAL
Gañador £ 4,000 £ 6,000 £ 20,000
Subcampión £ 2,000 £ 2,500 £ 8,000
3é unha cabina £ 1,500 £ 2,000 £ 4,000
4lugar £ 1,000 £ 1,500 £ 2,000
Total por grupo £ 8,500 £ 12,000 £ 34,000
Total todos os grupos £ 136,000 £ 48,000 £ 34,000
FONDO DE PREMIO TOTAL £ 218,000

Championship League 2020

A continuación podes consultar os horarios de Eurosport e Eurosport 2 para poder seguir a Champions League 2020 en vivo rigoroso:

Championship League 2020

Tamén tes a opción de seguir a liga de campionatos 2020 a través de Eurosport Player e poder escoller ou ver ao mesmo tempo (con dous dispositivos, Tablet, PC, Coche) viven as dúas mesas, un auténtico deleite para o espectador. E, a opción de ver os partidos con demora, na súa sección 'BAIXO DEMANDA'

Championship League 2020

Sergio Manuel Gutiérrez, Arturo Pérez, Martín Pérez, Francisco Sánchez Ruiz e David Alcaide, será o encargado da narración e comentarios da liga de campionatos 2020 e Eurosport e Eurosport Player

Championship League 2020

Volve Ronnie OSullivan con cen

Sesións e resultados

LUNS 1 Xuño

(GRUPO 2/13)

7 16:00 Judd Trump 3 en 0 David Graza
73 16:00 Stuart Carrington 3 en 1 Como Jones
8 17:00 Daniel Wells 1 en 3 Elliot Slessor
74 17:00 David Gilbert 3 en 0 Jackson páxina
9 18:00 Daniel Wells 2 en 2 David Graza
75 18:00 David Gilbert 2 en 2 Como Jones
10 19:00 Judd Trumpáx 3 en 1 Elliot Slessor
76 19:00 Stuart Carrington 2 en 2 Jackson páxina
11 20:00 Elliot Slessor 3 en 1 David Graza
77 20:00 David Gilbert 3 en 0 Stuart Carrington
12 21:00 Judd Trump 3 en 1 Daniel Wells
78 21:00 Como Jones 0 en 3 Jackson páxina

MARTES 2 Xuño

(GRUPOS 3/9)

13 16:00 Mark Davis 1 en 3 Mark Joyce
49 16:00 Jack Lisowski 3 en 0 Oliver Lines
14 17:00 Michael Holt 3 en 1 Louis Heathcote
50 17:00 Luca Brecel 2 en 2 Robbie Williams
15 18:00 Michael Holt 1 en 3 Mark Joyce
51 18:00 Luca Brecel 3 en 0 Oliver Lines
16 19:00 Mark Davis 2 en 2 Louis Heathcote
52 19:00 Jack Lisowski 2 en 2 Robbie Williams
17 20:00 Michael Holt 1 en 3 Mark Davis
53 20:00 Robbie Williams 0 en 3 Oliver Lines
18 21:00 Mark Joyce 3 en 1 Louis Heathcote
54 21:00 Jack Lisowski 2 en 2 Luca Brecel

Mércores 3 Xuño

(GRUPOS 4/12)

19 16:00 Mark King 1 en 3 Sam Baird
67 16:00 Kyren Wilson 2 en 2 Chen Feilong
20 17:00 Joe Perry 2 en 2 Harvey Chandler
68 17:00 Ryan Día 3 en 0 Alfie Burden
21 18:00 Joe Perry 2 en 2 Sam Baird
69 18:00 Ryan Día 2 en 2 Chen Feilong
22 19:00 Mark King 1 en 3 Harvey Chandler
70 19:00 Kyren Wilson 3 en 0 Alfie Burden
23 20:00 Joe Perry 2 en 2 Mark King
71 20:00 Alfie Burden 3 en 0 Chen Feilong
24 21:00 Sam Baird 1 en 3 Harvey Chandler
72 21:00 Kyren Wilson 1 en 3 Ryan Día

XOVES 4 Xuño

(GRUPOS 4/14)

25 16:00 Mark Selby 3 en 1 Lee Walker
79 16:00 Greene recto 3 en 1 John J Astley
26 17:00 Liang Wenbo 3 en 1 Joe O´Connor
80 17:00 Gary Wilson 3 en 0 Mitchell Mann
27 18:00 Liang Wenbo 3 en 0 Lee Walker
81 18:00 Gary Wilson 3 en 1 John J Astley
28 19:00 Mark Selby 2 en 2 Joe O´Connor
82 19:00 Greene recto 2 en 2 Mitchell Mann
29 20:00 Joe O´Connor 3 en 1 Lee Walker
83 20:00 Gary Wilson 3 en 0 Greene recto
30 21:00 Mark Selby 0 en 3 Liang Wenbo
84 21:00 John J Astley 2 en 2 Mitchell Mann

VENRES 5 Xuño

(GRUPOS 10/15)

55 17:00 Ronnie O'Sullivan 3 en 0 Kishan h hirani
85 17:00 Robert Milkins 3 en 0 Mike Dunn
56 18:00 Chris Wakelin 3 en 0 Michael Georgiou
86 18:00 Tom Ford 3 en 0 Ian Burns
57 19:00 Chris Wakelin 2 en 2 Kishan h hirani
87 19:00 Tom Ford 3 en 0 Mike Dunn
58 20:00 Ronnie O'Sullivan 3 en 0 Michael Georgiou
88 20:00 Robert Milkins 2 en 2 Ian Burns
59 21:00 Ronnie O'Sullivan 3 en 0 Chris Wakelin
89 21:00 Tom Ford 3 en 1 Robert Milkins
60 22:00 Michael Georgiou 1 en 3 Kishan h hirani
90 22:00 Mike Dunn 1 en 3 Ian Burns

SÁBADO 6 Xuño

(GRUPOS 1/8)

1 16:00 Stuart Bingham 3 en 0 Jamie Clarke
43 16:00 Ben Woollaston 3 en 0 Liam Highfield
2 17:00 Ricky Walden 2 en 2 Jordan Brown
44 17:00 Jimmy Robertson 3 en 0 Thor Chuan Leong
3 18:00 Ricky Walden 3 en 0 Jamie Clarke
45 18:00 Jimmy Robertson 2 en 2 Liam Highfield
4 19:00 Stuart Bingham 2 en 2 Jordan Brown
46 19:00 Ben Woollaston 3 en 0 Thor Chuan Leong
6 20:00 Stuart Bingham 2 en 2 Ricky Walden
48 20:00 Liam Highfield 3 en 0 Thor Chuan Leong
5 21:00 Jordan Brown 0 en 3 Jamie Clarke
47 21:00 Jimmy Robertson 2 en 2 Ben Woollaston

DOMINGO 7 Xuño

(GRUPOS 7/16)

37 16:00 Anthony McGill 2 en 2 Craig Steadman
91 16:00 Neil Robertson 1 en 3 Ashley Carty
38 17:00 Barry Hawkins 3 en 0 Hammad Miah |
92 17:00 Kurt Maflin 1 en 3 Ken Doherty
39 18:00 Barry Hawkins 3 en 0 Craig Steadman
93 18:00 Kurt Maflin 2 en 2 Ashley Carty
40 19:00 Anthony McGill 3 en 1 Hammad Miah |
94 19:00 Neil Robertson 2 en 2 Ken Doherty
41 20:00 Barry Hawkins 2 en 2 Anthony McGill
95 20:00 Neil Robertson 3 en 1 Kurt Maflin
42 21:00 Craig Steadman 0 en 3 Hammad Miah |
96 21:00 Ken Doherty 1 en 3 Ashley Carty

LUNS 8 Xuño

(GRUPOS 6/11)

31 16:00 Matthew Vendido 0 en 3 Sam Craigie
61 16:00 Mark Allen 3 en 1 Nigel de Bond
32 17:00 Alí Carter 1 en 3 Dominic Dale
62 17:00 Martin O´Donnell 3 en 0 Michael White
33 18:00 Alí Carter 2 en 2 Sam Craigie
63 18:00 Martin O´Donnell 3 en 1 Nigel de Bond
34 19:00 Matthew Vendido 2 en 2 Dominic Dale
64 19:00 Mark Allen 3 en 1 Michael White
35 20:00 Alí Carter 3 en 1 Matthew Vendido
65 20:00 Michael White 3 en 0 Nigel de Bond
36 21:00 Sam Craigie 3 en 0 Dominic Dale
66 21:00 Mark Allen 1 en 3 Martin O´Donnell

SEGUNDA FASE DE GRUPOS

MARTES 9 Xuño

(GRUPOS C – D)

109 16:00 Ronnie O'Sullivan 3 en 0 Harvey Chandler
115 16:00 Tom Ford 2 en 2 Liang Wenbo
110 17:00 Stuart Bingham 1 en 3 Sam Craigie
116 17:00 Martin O´Donnell 3 en 1 Ben Woollaston
111 18:00 Stuart Bingham 3 en 0 Harvey Chandler
117 18:00 Martin O´Donnell 3 en 1 Liang Wenbo
112 19:00 Ronnie O'Sullivan 3 en 1 Sam Craigie
118 19:00 Tom Ford 0 en 3 Ben Woollaston
113 20:00 Ronnie O'Sullivan 0 en 3 Stuart Bingham
119 20:00 Martin O´Donnell 1 en 3 Tom Ford
114 21:00 Sam Craigie 3 en 0 Harvey Chandler
120 21:00 Liang Wenbo 0 en 3 Ben Woollaston

Mércores 10 Xuño

(GRUPOS A – B)

97 16:00 Luca Brecel 2 en 2 Mark Joyce
103 16:00 Judd Trump 0 en 3 Ryan Día
98 17:00 Gary Wilson 1 en 3 Ashley Carty
104 17:00 David Gilbert 2 en 2 Barry Hawkins
99 18:00 Gary Wilson 3 en 0 Mark Joyce
105 18:00 David Gilbert 2 en 2 Ryan Día
100 19:00 Luca Brecel 3 en 1 Ashley Carty
106 19:00 Judd Trump 3 en 1 Barry Hawkins
101 20:00 Gary Wilson 2 en 2 Luca Brecel
107 20:00 Barry Hawkins 2 en 2 Ryan Día
102 21:00 Mark Joyce 3 en 1 Ashley Carty
108 21:00 Judd Trump 2 en 2 David Gilbert

GRUPO FINAL

XOVES 11 Xuño

121 16:00 Stuart Bingham 0 en 3 Luca Brecel
122 17:00 Ryan Día 1 en 3 Ben Woollaston
123 18:00 Ryan Día 2 en 2 Luca Brecel
124 19:00 Stuart Bingham 3 en 1 Ben Woollaston
125 20:00 Luca Brecel 2 en 2 Ben Woollaston
126 21:00 Stuart Bingham 2 en 2 Ryan Día

 

Ver tamén

Campionato do Mundo 2020

O CURSO DO CRUCIBLE EN EUROSPORT EUROSPORT PECHA A TEMPORADA DO SNOOKER CON O BROADCAST, …