Liga Txapelketan 2020

TXAPELKETA EGITEA 2020

BIZI ETA ESKLUSIBOA EUROSPORTAN


Liga Txapelketan 2020

Astelehenaz geroztik 1 ostegunera 11 ekaineko ekainean

Txapelketa osoa Eurosporten 1 eta Eurosport 2

Liga Txapelketan 2020
Liga Txapelketan 2020

FORMATO TXAPELKETA LEAGUE 2020

Snooker txapelketa batekin itzuliko da ALDAKETA EZ

Liga Txapelketan 2020

Matchroom-en eskutik, Snooker-ek Milton Keynes-eko Marshall Arenan jokatuko den txapelketa batekin itzuliko da (Ingalaterra). El Evento contará con 64 jokalari Munduko Snooker Tour zirkuitu profesionalean. Txapelketaren formatua taldeen araberakoa da 4 jokalari (16 talde) todos contra todos.

AURKAKO EGUTEGIA 2019/20

Arturo Perezek osatutako komentarioen taldea, Martín Pérez, Sergio Manuel Gutierrez, Francisco Sánchez Ruiz eta David Alcaide, Txapelketa Ligako zirrara guztiak transferitzeaz arduratuko da 2020 Eurosport ikusleentzat.

Liga Txapelketan 2020
Liga Txapelketan 2020

Los Ganadores de cada grupo pasarán a la siguiente fase del torneo con cuatro grupos de cuatro jugadores.

Talde bakoitzeko irabazlea lau jokalariz osatutako Final Taldea jokatzera joango da.

Txapelketa osoa lau fototako partidekin jokatuko da (berdinketa posiblea). El ganador de cada partido recibirá tres puntos y en caso de empate un punto.

Lehenengo postuan puntuetarako berdinketa lortuz gero, irabazi duen fotograma gehien lortu duen taldea zehaztuko da, bere zuzeneko konfrontazioa eta etenaldirik handiena grupo.

ZERRENDATUTAKO ERAGINAK

TALDE FASEA

Group 1

Taldea 1 joko da 6 ekaineko ekainean

Pos. Jokalariak P G E P FG LH FD MB ptu
1 Stuart Bingham 3 1 2 0 7 4 +3 94 5
2 Ricky Walden 3 1 2 0 7 4 +3 89 5
3 Jamie Clarke 3 1 0 2 3 6 -3 105 3
4 Jordan Brown 3 0 2 1 4 7 -3 74 2

Group 2

Taldea 2 joko da 1 ekaineko ekainean

Pos. Jokalariak P G E P FG LH FD MB ptu
1 England Judd Trump 3 3 0 0 9 2 +7 63 9
2 England Elliot Slessor 3 2 0 1 7 5 +2 106 6
3 Daniel Wells 3 0 1 2 4 8 -4 85 1
4 England David Grace 3 0 1 2 3 8 -5 39 1

Group 3

Taldea 3 joko da 2 ekaineko ekainean

Pos. Jokalariak P G E P FG LH FD MB ptu
1 Mark Joyce 3 3 0 0 9 3 +6 72 9
2 Mark Davis 3 1 1 1 6 6 0 66 4
3 Michael Holt 3 1 0 2 5 7 -2 65 3
4 Louis Heathcote 3 0 1 2 4 8 -4 121 1

Group 4

Taldea 4 joko da 3 ekaineko ekainean

Pos. Jokalariak P G E P FG LH FD MB ptu
1 Harvey Chandler 3 2 1 0 8 4 +2 101 7
2 Sam Baird 3 1 1 1 6 6 0 96 4
3 Joe Perry 3 0 3 0 6 6 0 74 3
4 Mark King 3 0 1 2 4 8 -4 85 1

Group 5
Taldea 5 joko da 4 ekaineko ekainean

Pos. Jokalariak P G E P FG LH FD MB ptu
1 Liang Wenbo 3 3 0 0 9 1 +8 117 9
2 Joe O´Connor 3 1 1 1 6 6 0 143 4
3 Mark Selby 3 1 1 1 5 6 -1 89 4
4 Lee Walker 3 0 0 3 2 9 -7 66 0

Group 6

Taldea 6 joko da 8 ekaineko ekainean

Pos. Jokalariak P G E P FG LH FD MB ptu
1 Sam Craigie 3 2 1 0 8 2 +6 131 7
2 Ali Carter 3 1 1 1 6 6 0 114 4
3 Dominic Dale 3 1 1 1 5 6 -1 67 4
4 Mateo Sold 3 0 1 2 3 8 -5 137 1

Group 7

Taldea 7 joko da 7 ekaineko ekainean

Pos. Jokalariak P G E P FG LH FD MB ptu
1 Barry Hawkins 3 2 1 0 8 2 +6 96 7
2 Anthony McGill 3 1 2 0 7 5 +2 107 5
3 Hammad Miah | 3 1 0 2 4 6 -2 75 3
4 Craig Steadman 3 0 1 2 2 8 -6 53 1

Group 8

Taldea 8 joko da 6 ekaineko ekainean

Pos. Jokalariak P W D L FW FL FD HB ptu
1 Ben Woollaston 3 2 1 0 8 2 +6 71 7
2 Jimmy Robertson 3 1 2 0 7 4 +3 81 5
3 Liam HIGHFIELD 3 1 1 1 5 5 0 95 4
4 Thor Chuan Leong 3 0 0 3 0 9 -9 65 0

Group 9

Taldea 9 joko da 2 ekaineko ekainean

Pos. Jokalariak P G E P FG LH FD MB ptu
1 Luca Brecel 3 1 1 0 7 4 +3 138 5
2 Jack Lisowski 3 1 1 0 7 4 +3 104 5
3 Oliver Lines 3 1 0 2 3 6 -3 136 3
4 Robbie Williams 3 0 2 1 4 7 -3 84 2

Group 10

Taldea 10 joko da 5 ekaineko ekainean

Pos. Jokalariak P G E P FG LH FD MB ptu
1 Ronnie O'Sullivan 3 3 0 0 9 0 +9 116 9
2 Chris Wakelin 3 1 1 1 5 5 0 119 4
3 Kishan hirani 3 1 1 1 5 6 -1 35 1
4 Michael Georgiou 3 0 0 3 1 9 -8 39 0

Group 11

Taldea 11 joko da 8 ekaineko ekainean

Pos. Jokalariak P G E P FG LH FD MB ptu
1 Martin O´Donnell 3 2 1 0 8 3 +5 62 7
2 Mark Allen 3 2 1 0 8 4 +4 85 7
3 Michael White 3 1 0 2 4 6 -2 60 3
4 Nigel Bond 3 0 0 3 2 9 -7 61 0

Group 12

Taldea 12 joko da 3 ekaineko ekainean

Pos. Jokalariak P G E P FG LH FD MB ptu
1 Ryan Eguna 3 2 1 0 8 3 +3 91 7
2 Kyren Wilson 3 1 1 1 6 5 +1 111 4
3 Alfie Burden 3 1 0 2 3 6 -3 88 3
4 Chen Feilong 3 0 2 1 4 7 -3 102 2

Group 13

Taldea 13 joko da 1 ekaineko ekainean

Pos. Jokalariak P G E P FG LH FD MB ptu
1 David Gilbert 3 2 1 0 8 2 +6 100 7
2 Jackson Page 3 1 1 1 5 5 The 45 4
3 Stuart Carrington 3 1 1 1 5 6 -1 69 4
4 Jones bezala 3 0 1 2 3 8 -5 83 1

Group 14

Taldea 14 joko da 4 ekaineko ekainean

Pos. Jokalariak P G E P FG LH FD MB ptu
1 Gary Wilson 3 3 0 0 9 1 +8 125 9
2 Gerard Greene 3 1 1 1 5 6 -1 85 4
3 Mitchell Mann 3 0 2 1 4 7 -3 90 1
4 John Astley 3 0 1 2 4 8 -4 75 0

Group 15

Taldea 15 joko da 5 ekaineko ekainean

Pos. Jokalariak P G E P FG LH FD MB ptu
1 Tom Ford 3 3 0 0 9 1 +8 130 9
2 Robert Milkins 3 1 1 1 6 5 +1 51 4
3 Ian Burns 3 1 1 1 5 6 -1 68 4
4 Mike Dunn 3 0 0 3 1 9 -8 34 0

Group 16

Taldea 16 joko da 7 ekaineko ekainean

Pos. Jokalariak P G E P FG LH FD MB ptu
1 Ashley Carty 3 2 1 0 8 4 +4 87 7
2 Neil Robertson 3 1 1 1 6 6 0 119 4
3 Ken Doherty 3 1 1 1 6 6 0 90 4
4 Kurt Maflin 3 0 1 2 4 8 -4 24 1

TALDE GUZTIEN FASEA

C eta D taldeek joko dute 9 Ekaina eta A eta B 10 ekaineko ekainean

A taldea

Pos. Jokalariak P G E P FG LH FD MB ptu
1 Belgikan Luca Brecel 3 1 2 0 7 5 +2 109 5
2 England Gary Wilson 3 1 1 1 6 5 +1 132 4
3 England Mark Joyce 3 1 1 1 5 6 -1 32 4
4 England Ashley Carty 3 1 0 2 5 7 -2 97 3

B Taldea

Pos. Jokalariak P G E P FG LH FD MB ptu
1 Gales Ryan Eguna 3 1 2 0 7 4 +3 122 5
2 England Judd Trump 3 1 1 1 5 6 -1 60 4
3 England David Gilbert 3 0 3 0 6 6 0 120 3
4 England Barry Hawkins 3 0 2 1 5 7 -2 130 2

C taldea

Pos. Jokalariak P G E P FG LH FD MB ptu
1 England Stuart Bingham 3 2 0 1 7 3 +4 75 6
2 England Sam Craigie 3 2 0 1 7 4 +3 97 6
3 England Ronnie O'Sullivan 3 2 0 1 6 4 +2 104 6
4 England Harvey Chandler 3 0 0 3 0 9 -9 42 0

Grupo D

Pos. Jokalariak P G E P FG LH FD MB ptu
1 England Ben Woollaston 3 2 0 1 7 3 +4 134 6
2 England Martin O´Donnell 3 2 0 1 7 5 +2 128 6
3 England Tom Ford 3 1 1 1 5 6 -1 95 4
4 Txina Liang Wenbo 3 0 1 2 3 8 -5 75 1


AZKEN TALDEA

Pos. Jokalariak P G E P FG LH FD MB ptu
1 Belgikan Luca Brecel 3 1 2 0 7 4 +3 111 5
2 England Ben Woollaston 3 1 1 1 6 6 0 141 4
3 England Stuart Bingham 3 1 1 1 5 6 -1 74 4
4 Gales Ryan Eguna 3 0 2 1 5 7 -2 105 2

 

PREMIOS TXAPELKETA LEAGUE

SARIAK RANKING TOURNAMENTS

TALDE FASEA TALDEAREN AZKENAK AZKEN TALDEA
Irabazlea £ 4,000 £ 6,000 £ 20,000
Runner-up £ 2,000 £ 2,500 £ 8,000
3kabina da £ 1,500 £ 2,000 £ 4,000
4to to place £ 1,000 £ 1,500 £ 2,000
Guztira, taldeka £ 8,500 £ 12,000 £ 34,000
Talde guztiak, guztira £ 136,000 £ 48,000 £ 34,000
SARI GUZTIA FONDOA £ 218,000

Liga Txapelketan 2020

Jarraian, Eurosport eta Eurosport ordutegiak kontsulta ditzakezu 2 Txapelketa Ligari jarraitu ahal izateko 2020 zuzeneko zorrotzetan:

Liga Txapelketan 2020

Txapelketa Liga jarraitzeko aukera ere baduzu 2020 Eurosport Player-en bidez eta aldi berean aukeratzeko edo ikusteko gai izan (bi gailuekin, tablet, pc, Autoa) bi mahaiak bizi dira, un verdadero lujo para el espectador. Y, la opción de poder visualizar los partidos en diferido, bere atalean 'ESKARIAREN ARABERA'

Liga Txapelketan 2020

Sergio Manuel Gutierrez, Arturo Pérez, Martín Pérez, Francisco Sánchez Ruiz eta David Alcaide, Txapelketako Ligako narrazioaz eta iruzkinez arduratuko da 2020 eta Eurosport eta Eurosport jokalaria

Liga Txapelketan 2020

Ronnie O´Sullivan ehunekin itzuliko da

SAIOAK ETA EMAITZAK

ASTELEHENA 1 JUNE

(TALDEA 2/13)

7 16:00 Judd Trump 3 in 0 David Grace
73 16:00 Stuart Carrington 3 in 1 Jones bezala
8 17:00 Daniel Wells 1 in 3 Elliot Slessor
74 17:00 David Gilbert 3 in 0 Jackson Page
9 18:00 Daniel Wells 2 in 2 David Grace
75 18:00 David Gilbert 2 in 2 Jones bezala
10 19:00 Judd Trump 3 in 1 Elliot Slessor
76 19:00 Stuart Carrington 2 in 2 Jackson Page
11 20:00 Elliot Slessor 3 in 1 David Grace
77 20:00 David Gilbert 3 in 0 Stuart Carrington
12 21:00 Judd Trump 3 in 1 Daniel Wells
78 21:00 Jones bezala 0 in 3 Jackson Page

ASTEARTEA 2 JUNE

(TALDEAK 3/9)

13 16:00 Mark Davis 1 in 3 Mark Joyce
49 16:00 Jack Lisowski 3 in 0 Oliver Lines
14 17:00 Michael Holt 3 in 1 Louis Heathcote
50 17:00 Luca Brecel 2 in 2 Robbie Williams
15 18:00 Michael Holt 1 in 3 Mark Joyce
51 18:00 Luca Brecel 3 in 0 Oliver Lines
16 19:00 Mark Davis 2 in 2 Louis Heathcote
52 19:00 Jack Lisowski 2 in 2 Robbie Williams
17 20:00 Michael Holt 1 in 3 Mark Davis
53 20:00 Robbie Williams 0 in 3 Oliver Lines
18 21:00 Mark Joyce 3 in 1 Louis Heathcote
54 21:00 Jack Lisowski 2 in 2 Luca Brecel

ASTEAZKENA 3 JUNE

(TALDEAK 4/12)

19 16:00 Mark King 1 in 3 Sam Baird
67 16:00 Kyren Wilson 2 in 2 Chen Feilong
20 17:00 Joe Perry 2 in 2 Harvey Chandler
68 17:00 Ryan Eguna 3 in 0 Alfie Burden
21 18:00 Joe Perry 2 in 2 Sam Baird
69 18:00 Ryan Eguna 2 in 2 Chen Feilong
22 19:00 Mark King 1 in 3 Harvey Chandler
70 19:00 Kyren Wilson 3 in 0 Alfie Burden
23 20:00 Joe Perry 2 in 2 Mark King
71 20:00 Alfie Burden 3 in 0 Chen Feilong
24 21:00 Sam Baird 1 in 3 Harvey Chandler
72 21:00 Kyren Wilson 1 in 3 Ryan Eguna

OSTEGUNA 4 JUNE

(TALDEAK 4/14)

25 16:00 Mark Selby 3 in 1 Lee Walker
79 16:00 Greene zuzen 3 in 1 John J Astley
26 17:00 Liang Wenbo 3 in 1 Joe O´Connor
80 17:00 Gary Wilson 3 in 0 Mitchell Mann
27 18:00 Liang Wenbo 3 in 0 Lee Walker
81 18:00 Gary Wilson 3 in 1 John J Astley
28 19:00 Mark Selby 2 in 2 Joe O´Connor
82 19:00 Greene zuzen 2 in 2 Mitchell Mann
29 20:00 Joe O´Connor 3 in 1 Lee Walker
83 20:00 Gary Wilson 3 in 0 Greene zuzen
30 21:00 Mark Selby 0 in 3 Liang Wenbo
84 21:00 John J Astley 2 in 2 Mitchell Mann

OSTIRALA 5 JUNE

(TALDEAK 10/15)

55 17:00 Ronnie O'Sullivan 3 in 0 Kishan h hirani
85 17:00 Robert Milkins 3 in 0 Mike Dunn
56 18:00 Chris Wakelin 3 in 0 Michael Georgiou
86 18:00 Tom Ford 3 in 0 Ian Burns
57 19:00 Chris Wakelin 2 in 2 Kishan h hirani
87 19:00 Tom Ford 3 in 0 Mike Dunn
58 20:00 Ronnie O'Sullivan 3 in 0 Michael Georgiou
88 20:00 Robert Milkins 2 in 2 Ian Burns
59 21:00 Ronnie O'Sullivan 3 in 0 Chris Wakelin
89 21:00 Tom Ford 3 in 1 Robert Milkins
60 22:00 Michael Georgiou 1 in 3 Kishan h hirani
90 22:00 Mike Dunn 1 in 3 Ian Burns

LARUNBATA 6 JUNE

(TALDEAK 1/8)

1 16:00 Stuart Bingham 3 in 0 Jamie Clarke
43 16:00 Ben Woollaston 3 in 0 Liam HIGHFIELD
2 17:00 Ricky Walden 2 in 2 Jordan Brown
44 17:00 Jimmy Robertson 3 in 0 Thor Chuan Leong
3 18:00 Ricky Walden 3 in 0 Jamie Clarke
45 18:00 Jimmy Robertson 2 in 2 Liam HIGHFIELD
4 19:00 Stuart Bingham 2 in 2 Jordan Brown
46 19:00 Ben Woollaston 3 in 0 Thor Chuan Leong
6 20:00 Stuart Bingham 2 in 2 Ricky Walden
48 20:00 Liam HIGHFIELD 3 in 0 Thor Chuan Leong
5 21:00 Jordan Brown 0 in 3 Jamie Clarke
47 21:00 Jimmy Robertson 2 in 2 Ben Woollaston

IGANDEA 7 JUNE

(TALDEAK 7/16)

37 16:00 Anthony McGill 2 in 2 Craig Steadman
91 16:00 Neil Robertson 1 in 3 Ashley Carty
38 17:00 Barry Hawkins 3 in 0 Hammad Miah |
92 17:00 Kurt Maflin 1 in 3 Ken Doherty
39 18:00 Barry Hawkins 3 in 0 Craig Steadman
93 18:00 Kurt Maflin 2 in 2 Ashley Carty
40 19:00 Anthony McGill 3 in 1 Hammad Miah |
94 19:00 Neil Robertson 2 in 2 Ken Doherty
41 20:00 Barry Hawkins 2 in 2 Anthony McGill
95 20:00 Neil Robertson 3 in 1 Kurt Maflin
42 21:00 Craig Steadman 0 in 3 Hammad Miah |
96 21:00 Ken Doherty 1 in 3 Ashley Carty

ASTELEHENA 8 JUNE

(TALDEAK 6/11)

31 16:00 Mateo Sold 0 in 3 Sam Craigie
61 16:00 Mark Allen 3 in 1 Nigel Bond
32 17:00 Ali Carter 1 in 3 Dominic Dale
62 17:00 Martin O´Donnell 3 in 0 Michael White
33 18:00 Ali Carter 2 in 2 Sam Craigie
63 18:00 Martin O´Donnell 3 in 1 Nigel Bond
34 19:00 Mateo Sold 2 in 2 Dominic Dale
64 19:00 Mark Allen 3 in 1 Michael White
35 20:00 Ali Carter 3 in 1 Mateo Sold
65 20:00 Michael White 3 in 0 Nigel Bond
36 21:00 Sam Craigie 3 in 0 Dominic Dale
66 21:00 Mark Allen 1 in 3 Martin O´Donnell

TALDEEN BIGARREN FASEA

ASTEARTEA 9 JUNE

(TALDEAK C – D)

109 16:00 Ronnie O'Sullivan 3 in 0 Harvey Chandler
115 16:00 Tom Ford 2 in 2 Liang Wenbo
110 17:00 Stuart Bingham 1 in 3 Sam Craigie
116 17:00 Martin O´Donnell 3 in 1 Ben Woollaston
111 18:00 Stuart Bingham 3 in 0 Harvey Chandler
117 18:00 Martin O´Donnell 3 in 1 Liang Wenbo
112 19:00 Ronnie O'Sullivan 3 in 1 Sam Craigie
118 19:00 Tom Ford 0 in 3 Ben Woollaston
113 20:00 Ronnie O'Sullivan 0 in 3 Stuart Bingham
119 20:00 Martin O´Donnell 1 in 3 Tom Ford
114 21:00 Sam Craigie 3 in 0 Harvey Chandler
120 21:00 Liang Wenbo 0 in 3 Ben Woollaston

ASTEAZKENA 10 JUNE

(TALDEAK A – B)

97 16:00 Luca Brecel 2 in 2 Mark Joyce
103 16:00 Judd Trump 0 in 3 Ryan Eguna
98 17:00 Gary Wilson 1 in 3 Ashley Carty
104 17:00 David Gilbert 2 in 2 Barry Hawkins
99 18:00 Gary Wilson 3 in 0 Mark Joyce
105 18:00 David Gilbert 2 in 2 Ryan Eguna
100 19:00 Luca Brecel 3 in 1 Ashley Carty
106 19:00 Judd Trump 3 in 1 Barry Hawkins
101 20:00 Gary Wilson 2 in 2 Luca Brecel
107 20:00 Barry Hawkins 2 in 2 Ryan Eguna
102 21:00 Mark Joyce 3 in 1 Ashley Carty
108 21:00 Judd Trump 2 in 2 David Gilbert

AZKEN TALDEA

OSTEGUNA 11 JUNE

121 16:00 Stuart Bingham 0 in 3 Luca Brecel
122 17:00 Ryan Eguna 1 in 3 Ben Woollaston
123 18:00 Ryan Eguna 2 in 2 Luca Brecel
124 19:00 Stuart Bingham 3 in 1 Ben Woollaston
125 20:00 Luca Brecel 2 in 2 Ben Woollaston
126 21:00 Stuart Bingham 2 in 2 Ryan Eguna

 

Ikusi ere

Gibraltar Open 2020

EUROPAKO SERIA - GIBRALTAR IREKIA 2020 BIZI ETA ESKLUSIBOA EUROSPORTAN …