Campionat de la Lliga 2020

LLIGA DEL CAMPIONAT 2020

EN DIRECTE I EN EXCLUSIVA A EUROSPORT


Campionat de la Lliga 2020

Des de dilluns 1 a dijous 11 de juny

El torneig íntegre en Eurosport 1 i Eurosport 2

Campionat de la Lliga 2020
Campionat de la Lliga 2020

LLIGA DEL CAMPIONAT FORMAT 2020

Torna el Snooker amb un torneig de NO RÀNQUING

Campionat de la Lliga 2020

De la mà de Matchroom torna l'Snooker amb un torneig que es disputarà al Marshall Sorra a Milton Keynes (Anglaterra). El Esdeveniment comptarà amb 64 jugadors de l'circuit professional de World Snooker Tour. El format de l'torneig és per grups de 4 jugadors (16 grups) tots contra tots.

CALENDARI TEMPORADA 2019/20

L'equip de comentaristes format per Arturo Pérez, Martín Pérez, Sergio Manuel Gutiérrez, Francisco Sánchez Ruiz i David Alcaide, seran els encarregats de traslladar tota l'emoció de la Championship League 2020 als espectadors d'Eurosport.

Campionat de la Lliga 2020
Campionat de la Lliga 2020

Els Guanyadors de cada grup passaran a la següent fase de l'torneig amb quatre grups de quatre jugadors.

El guanyador de cada grup passarà a tenir el grup Final de quatre jugadors.

Tot el torneig es disputarà amb partits de quatre frames (possible empat). El guanyador de cada partit rebrà tres punts i en cas d'empat un punt.

En cas d'empat a punts en la primera posició, es determinarà el guanyador de grup que tingui més frames guanyats, el seu enfrontament directe i el major break realitzat en el grup.

LLISTATS MITJANS

FASE GRUPS

Grup 1

el Grup 1 es jugarà el 6 de juny

Pos. Jugadors Pàg G I Pàg F G FP FD MB Pts
1 Stuart Bingham 3 1 2 0 7 4 +3 94 5
2 Ricky Walden 3 1 2 0 7 4 +3 89 5
3 Jamie Clarke 3 1 0 2 3 6 −3 105 3
4 Jordan Brown 3 0 2 1 4 7 –3 74 2

Grup 2

el Grup 2 es jugarà el 1 de juny

Pos. Jugadors Pàg G I Pàg F G FP FD MB Pts
1 Anglaterra Judd Trump 3 3 0 0 9 2 +7 63 9
2 Anglaterra Elliot Slessor 3 2 0 1 7 5 +2 106 6
3 Daniel Wells 3 0 1 2 4 8 -4 85 1
4 Anglaterra David Gracia 3 0 1 2 3 8 -5 39 1

Grup 3

el Grup 3 es jugarà el 2 de juny

Pos. Jugadors Pàg G I Pàg F G FP FD MB Pts
1 Mark Joyce 3 3 0 0 9 3 +6 72 9
2 Mark Davis 3 1 1 1 6 6 0 66 4
3 Michael Holt 3 1 0 2 5 7 -2 65 3
4 Louis Heathcote 3 0 1 2 4 8 -4 121 1

Grup 4

el Grup 4 es jugarà el 3 de juny

Pos. Jugadors Pàg G I Pàg F G FP FD MB Pts
1 Harvey Chandler 3 2 1 0 8 4 +2 101 7
2 Sam Baird 3 1 1 1 6 6 0 96 4
3 Joe Perry 3 0 3 0 6 6 0 74 3
4 Mark King 3 0 1 2 4 8 −4 85 1

Grup 5
el Grup 5 es jugarà el 4 de juny

Pos. Jugadors Pàg G I Pàg F G FP FD MB Pts
1 Liang Wenbo 3 3 0 0 9 1 +8 117 9
2 Joe O´Connor 3 1 1 1 6 6 0 143 4
3 Mark Selby 3 1 1 1 5 6 –1 89 4
4 Lee Walker 3 0 0 3 2 9 −7 66 0

Grup 6

el Grup 6 es jugarà el 8 de juny

Pos. Jugadors Pàg G I Pàg F G FP FD MB Pts
1 Sam Craigie 3 2 1 0 8 2 +6 131 7
2 Ali Carter 3 1 1 1 6 6 0 114 4
3 Dominic Dóna-li 3 1 1 1 5 6 –1 67 4
4 Mateo Venut 3 0 1 2 3 8 −5 137 1

Grup 7

el Grup 7 es jugarà el 7 de juny

Pos. Jugadors Pàg G I Pàg F G FP FD MB Pts
1 Barry Hawkins 3 2 1 0 8 2 +6 96 7
2 Anthony McGill 3 1 2 0 7 5 +2 107 5
3 Hammad Miah | 3 1 0 2 4 6 −2 75 3
4 Craig Steadman 3 0 1 2 2 8 −6 53 1

Grup 8

el Grup 8 es jugarà el 6 de juny

Pos. Jugadors Pàg W D L FW FL FD HB Pts
1 Ben Woollaston 3 2 1 0 8 2 +6 71 7
2 Jimmy Robertson 3 1 2 0 7 4 +3 81 5
3 Liam Highfield 3 1 1 1 5 5 0 95 4
4 Thor Chuan Leong 3 0 0 3 0 9 −9 65 0

Grup 9

el Grup 9 es jugarà el 2 de juny

Pos. Jugadors Pàg G I Pàg F G FP FD MB Pts
1 Luca Brecel 3 1 1 0 7 4 +3 138 5
2 Jack Lisowski 3 1 1 0 7 4 +3 104 5
3 Oliver Línies 3 1 0 2 3 6 −3 136 3
4 Robbie Williams 3 0 2 1 4 7 –3 84 2

Grup 10

el Grup 10 es jugarà el 5 de juny

Pos. Jugadors Pàg G I Pàg F G FP FD MB Pts
1 Ronnie O'Sullivan 3 3 0 0 9 0 +9 116 9
2 Chris Wakelin 3 1 1 1 5 5 0 119 4
3 Kishan hirani 3 1 1 1 5 6 −1 35 1
4 Michael Georgiou 3 0 0 3 1 9 −8 39 0

Grup 11

el Grup 11 es jugarà el 8 de juny

Pos. Jugadors Pàg G I Pàg F G FP FD MB Pts
1 Martin O´Donnell 3 2 1 0 8 3 +5 62 7
2 Mark Allen 3 2 1 0 8 4 +4 85 7
3 Michael White 3 1 0 2 4 6 −2 60 3
4 Nigel Bond 3 0 0 3 2 9 −7 61 0

Grup 12

el Grup 12 es jugarà el 3 de juny

Pos. Jugadors Pàg G I Pàg F G FP FD MB Pts
1 Ryan Day 3 2 1 0 8 3 +3 91 7
2 Kyren Wilson 3 1 1 1 6 5 +1 111 4
3 Alfie Càrrega 3 1 0 2 3 6 −3 88 3
4 Chen Feilong 3 0 2 1 4 7 –3 102 2

Grup 13

el Grup 13 es jugarà el 1 de juny

Pos. Jugadors Pàg G I Pàg F G FP FD MB Pts
1 David Gilbert 3 2 1 0 8 2 +6 100 7
2 Jackson Pàgina 3 1 1 1 5 5 O 45 4
3 Stuart Carrington 3 1 1 1 5 6 -1 69 4
4 Com Jones 3 0 1 2 3 8 -5 83 1

Grup 14

el Grup 14 es jugarà el 4 de juny

Pos. Jugadors Pàg G I Pàg F G FP FD MB Pts
1 Gary Wilson 3 3 0 0 9 1 +8 125 9
2 Gerard Greene 3 1 1 1 5 6 −1 85 4
3 Mitchell Mann 3 0 2 1 4 7 −3 90 1
4 John Astley 3 0 1 2 4 8 −4 75 0

Grup 15

el Grup 15 es jugarà el 5 de juny

Pos. Jugadors Pàg G I Pàg F G FP FD MB Pts
1 Tom Ford 3 3 0 0 9 1 +8 130 9
2 Robert Milkins 3 1 1 1 6 5 +1 51 4
3 Ian Burns 3 1 1 1 5 6 −1 68 4
4 Mike Dunn 3 0 0 3 1 9 −8 34 0

Grup 16

el Grup 16 es jugarà el 7 de juny

Pos. Jugadors Pàg G I Pàg F G FP FD MB Pts
1 Ashley Carty 3 2 1 0 8 4 +4 87 7
2 Neil Robertson 3 1 1 1 6 6 0 119 4
3 Ken Doherty 3 1 1 1 6 6 0 90 4
4 Kurt Maflin 3 0 1 2 4 8 −4 24 1

FASE GRUPS GUANYADORS

Els grups C i D jugaran el 9 de juny i el A i B 10 de juny

grup A

Pos. Jugadors Pàg G I Pàg F G FP FD MB Pts
1 Bèlgica Luca Brecel 3 1 2 0 7 5 +2 109 5
2 Anglaterra Gary Wilson 3 1 1 1 6 5 +1 132 4
3 Anglaterra Mark Joyce 3 1 1 1 5 6 −1 32 4
4 Anglaterra Ashley Carty 3 1 0 2 5 7 –2 97 3

grup B

Pos. Jugadors Pàg G I Pàg F G FP FD MB Pts
1 Gal·les Ryan Day 3 1 2 0 7 4 +3 122 5
2 Anglaterra Judd Trump 3 1 1 1 5 6 −1 60 4
3 Anglaterra David Gilbert 3 0 3 0 6 6 0 120 3
4 Anglaterra Barry Hawkins 3 0 2 1 5 7 −2 130 2

grup C

Pos. Jugadors Pàg G I Pàg F G FP FD MB Pts
1 Anglaterra Stuart Bingham 3 2 0 1 7 3 +4 75 6
2 Anglaterra Sam Craigie 3 2 0 1 7 4 +3 97 6
3 Anglaterra Ronnie O'Sullivan 3 2 0 1 6 4 +2 104 6
4 Anglaterra Harvey Chandler 3 0 0 3 0 9 −9 42 0

Grup D

Pos. Jugadors Pàg G I Pàg F G FP FD MB Pts
1 Anglaterra Ben Woollaston 3 2 0 1 7 3 +4 134 6
2 Anglaterra Martin O´Donnell 3 2 0 1 7 5 +2 128 6
3 Anglaterra Tom Ford 3 1 1 1 5 6 −1 95 4
4 Xina Liang Wenbo 3 0 1 2 3 8 −5 75 1


GRUP FINAL

Pos. Jugadors Pàg G I Pàg F G FP FD MB Pts
1 Bèlgica Luca Brecel 3 1 2 0 7 4 +3 111 5
2 Anglaterra Ben Woollaston 3 1 1 1 6 6 0 141 4
3 Anglaterra Stuart Bingham 3 1 1 1 5 6 −1 74 4
4 Gal·les Ryan Day 3 0 2 1 5 7 −2 105 2

 

LLIGA DEL CAMPIONAT PREMIOS

PREMIS TURNAMENTS DE RANKING

FASE GRUPS FINALS GRUPS GRUP FINAL
guanyador £ 4,000 £ 6,000 £ 20,000
subcampió £ 2,000 £ 2,500 £ 8,000
3és una cabina £ 1,500 £ 2,000 £ 4,000
4lloc £ 1,000 £ 1,500 £ 2,000
Total per grup £ 8,500 £ 12,000 £ 34,000
Total tots els grups £ 136,000 £ 48,000 £ 34,000
FONS TOTAL DE PREMIS £ 218,000

Campionat de la Lliga 2020

A continuació podeu consultar els horaris d'Eurosport i Eurosport 2 per poder seguir la Championship League 2020 en rigorós directe:

Campionat de la Lliga 2020

També teniu l'opció de seguir la Championship League 2020 a través d'Eurosport Player i poder escollir o veure alhora (amb dos dispositius, Tableta, Pc, El cotxe) les dues taules en directe, un veritable luxe per a l'espectador. I, l'opció de poder visualitzar els partits en diferit, en el seu apartat de 'SOTA DEMANDA'

Campionat de la Lliga 2020

Sergio Manuel Gutiérrez, Arturo Pérez, Martín Pérez, Francisco Sánchez Ruiz i David Alcaide, seran els encarregats de la narració i els comentaris de la Championship League 2020 i Eurosport i Eurosport Player

Campionat de la Lliga 2020

Ronnie O'Sullivan torna amb centena

SESSIONS I RESULTATS

DILLUNS 1 JUNY

(GRUP 2/13)

7 16:00 Judd Trump 3 en 0 David Gracia
73 16:00 Stuart Carrington 3 en 1 Com Jones
8 17:00 Daniel Wells 1 en 3 Elliot Slessor
74 17:00 David Gilbert 3 en 0 Jackson Pàgina
9 18:00 Daniel Wells 2 en 2 David Gracia
75 18:00 David Gilbert 2 en 2 Com Jones
10 19:00 Judd Trumpàg 3 en 1 Elliot Slessor
76 19:00 Stuart Carrington 2 en 2 Jackson Pàgina
11 20:00 Elliot Slessor 3 en 1 David Gracia
77 20:00 David Gilbert 3 en 0 Stuart Carrington
12 21:00 Judd Trump 3 en 1 Daniel Wells
78 21:00 Com Jones 0 en 3 Jackson Pàgina

DIMARTS 2 JUNY

(GRUPS 3/9)

13 16:00 Mark Davis 1 en 3 Mark Joyce
49 16:00 Jack Lisowski 3 en 0 Oliver Línies
14 17:00 Michael Holt 3 en 1 Louis Heathcote
50 17:00 Luca Brecel 2 en 2 Robbie Williams
15 18:00 Michael Holt 1 en 3 Mark Joyce
51 18:00 Luca Brecel 3 en 0 Oliver Línies
16 19:00 Mark Davis 2 en 2 Louis Heathcote
52 19:00 Jack Lisowski 2 en 2 Robbie Williams
17 20:00 Michael Holt 1 en 3 Mark Davis
53 20:00 Robbie Williams 0 en 3 Oliver Línies
18 21:00 Mark Joyce 3 en 1 Louis Heathcote
54 21:00 Jack Lisowski 2 en 2 Luca Brecel

DIMECRES 3 JUNY

(GRUPS 4/12)

19 16:00 Mark King 1 en 3 Sam Baird
67 16:00 Kyren Wilson 2 en 2 Chen Feilong
20 17:00 Joe Perry 2 en 2 Harvey Chandler
68 17:00 Ryan Day 3 en 0 Alfie Càrrega
21 18:00 Joe Perry 2 en 2 Sam Baird
69 18:00 Ryan Day 2 en 2 Chen Feilong
22 19:00 Mark King 1 en 3 Harvey Chandler
70 19:00 Kyren Wilson 3 en 0 Alfie Càrrega
23 20:00 Joe Perry 2 en 2 Mark King
71 20:00 Alfie Càrrega 3 en 0 Chen Feilong
24 21:00 Sam Baird 1 en 3 Harvey Chandler
72 21:00 Kyren Wilson 1 en 3 Ryan Day

DIJOUS 4 JUNY

(GRUPS 4/14)

25 16:00 Mark Selby 3 en 1 Lee Walker
79 16:00 Greene recte 3 en 1 John J Astley
26 17:00 Liang Wenbo 3 en 1 Joe O´Connor
80 17:00 Gary Wilson 3 en 0 Mitchell Mann
27 18:00 Liang Wenbo 3 en 0 Lee Walker
81 18:00 Gary Wilson 3 en 1 John J Astley
28 19:00 Mark Selby 2 en 2 Joe O´Connor
82 19:00 Greene recte 2 en 2 Mitchell Mann
29 20:00 Joe O´Connor 3 en 1 Lee Walker
83 20:00 Gary Wilson 3 en 0 Greene recte
30 21:00 Mark Selby 0 en 3 Liang Wenbo
84 21:00 John J Astley 2 en 2 Mitchell Mann

DIVENDRES 5 JUNY

(GRUPS 10/15)

55 17:00 Ronnie O'Sullivan 3 en 0 Kishan h hirani
85 17:00 Robert Milkins 3 en 0 Mike Dunn
56 18:00 Chris Wakelin 3 en 0 Michael Georgiou
86 18:00 Tom Ford 3 en 0 Ian Burns
57 19:00 Chris Wakelin 2 en 2 Kishan h hirani
87 19:00 Tom Ford 3 en 0 Mike Dunn
58 20:00 Ronnie O'Sullivan 3 en 0 Michael Georgiou
88 20:00 Robert Milkins 2 en 2 Ian Burns
59 21:00 Ronnie O'Sullivan 3 en 0 Chris Wakelin
89 21:00 Tom Ford 3 en 1 Robert Milkins
60 22:00 Michael Georgiou 1 en 3 Kishan h hirani
90 22:00 Mike Dunn 1 en 3 Ian Burns

DISSABTE 6 JUNY

(GRUPS 1/8)

1 16:00 Stuart Bingham 3 en 0 Jamie Clarke
43 16:00 Ben Woollaston 3 en 0 Liam Highfield
2 17:00 Ricky Walden 2 en 2 Jordan Brown
44 17:00 Jimmy Robertson 3 en 0 Thor Chuan Leong
3 18:00 Ricky Walden 3 en 0 Jamie Clarke
45 18:00 Jimmy Robertson 2 en 2 Liam Highfield
4 19:00 Stuart Bingham 2 en 2 Jordan Brown
46 19:00 Ben Woollaston 3 en 0 Thor Chuan Leong
6 20:00 Stuart Bingham 2 en 2 Ricky Walden
48 20:00 Liam Highfield 3 en 0 Thor Chuan Leong
5 21:00 Jordan Brown 0 en 3 Jamie Clarke
47 21:00 Jimmy Robertson 2 en 2 Ben Woollaston

DIUMENGE 7 JUNY

(GRUPS 7/16)

37 16:00 Anthony McGill 2 en 2 Craig Steadman
91 16:00 Neil Robertson 1 en 3 Ashley Carty
38 17:00 Barry Hawkins 3 en 0 Hammad Miah |
92 17:00 Kurt Maflin 1 en 3 Ken Doherty
39 18:00 Barry Hawkins 3 en 0 Craig Steadman
93 18:00 Kurt Maflin 2 en 2 Ashley Carty
40 19:00 Anthony McGill 3 en 1 Hammad Miah |
94 19:00 Neil Robertson 2 en 2 Ken Doherty
41 20:00 Barry Hawkins 2 en 2 Anthony McGill
95 20:00 Neil Robertson 3 en 1 Kurt Maflin
42 21:00 Craig Steadman 0 en 3 Hammad Miah |
96 21:00 Ken Doherty 1 en 3 Ashley Carty

DILLUNS 8 JUNY

(GRUPS 6/11)

31 16:00 Mateo Venut 0 en 3 Sam Craigie
61 16:00 Mark Allen 3 en 1 Nigel Bond
32 17:00 Ali Carter 1 en 3 Dominic Dóna-li
62 17:00 Martin O´Donnell 3 en 0 Michael White
33 18:00 Ali Carter 2 en 2 Sam Craigie
63 18:00 Martin O´Donnell 3 en 1 Nigel Bond
34 19:00 Mateo Venut 2 en 2 Dominic Dóna-li
64 19:00 Mark Allen 3 en 1 Michael White
35 20:00 Ali Carter 3 en 1 Mateo Venut
65 20:00 Michael White 3 en 0 Nigel Bond
36 21:00 Sam Craigie 3 en 0 Dominic Dóna-li
66 21:00 Mark Allen 1 en 3 Martin O´Donnell

SEGONA FASE DE GRUPS

DIMARTS 9 JUNY

(GRUPS C – D)

109 16:00 Ronnie O'Sullivan 3 en 0 Harvey Chandler
115 16:00 Tom Ford 2 en 2 Liang Wenbo
110 17:00 Stuart Bingham 1 en 3 Sam Craigie
116 17:00 Martin O´Donnell 3 en 1 Ben Woollaston
111 18:00 Stuart Bingham 3 en 0 Harvey Chandler
117 18:00 Martin O´Donnell 3 en 1 Liang Wenbo
112 19:00 Ronnie O'Sullivan 3 en 1 Sam Craigie
118 19:00 Tom Ford 0 en 3 Ben Woollaston
113 20:00 Ronnie O'Sullivan 0 en 3 Stuart Bingham
119 20:00 Martin O´Donnell 1 en 3 Tom Ford
114 21:00 Sam Craigie 3 en 0 Harvey Chandler
120 21:00 Liang Wenbo 0 en 3 Ben Woollaston

DIMECRES 10 JUNY

(GRUPS A – B)

97 16:00 Luca Brecel 2 en 2 Mark Joyce
103 16:00 Judd Trump 0 en 3 Ryan Day
98 17:00 Gary Wilson 1 en 3 Ashley Carty
104 17:00 David Gilbert 2 en 2 Barry Hawkins
99 18:00 Gary Wilson 3 en 0 Mark Joyce
105 18:00 David Gilbert 2 en 2 Ryan Day
100 19:00 Luca Brecel 3 en 1 Ashley Carty
106 19:00 Judd Trump 3 en 1 Barry Hawkins
101 20:00 Gary Wilson 2 en 2 Luca Brecel
107 20:00 Barry Hawkins 2 en 2 Ryan Day
102 21:00 Mark Joyce 3 en 1 Ashley Carty
108 21:00 Judd Trump 2 en 2 David Gilbert

GRUP FINAL

DIJOUS 11 JUNY

121 16:00 Stuart Bingham 0 en 3 Luca Brecel
122 17:00 Ryan Day 1 en 3 Ben Woollaston
123 18:00 Ryan Day 2 en 2 Luca Brecel
124 19:00 Stuart Bingham 3 en 1 Ben Woollaston
125 20:00 Luca Brecel 2 en 2 Ben Woollaston
126 21:00 Stuart Bingham 2 en 2 Ryan Day

 

Vegi també

Dispara 2020

SORTIR 2020 THEPCHAIYA UN-NOOH DEFENSA EL SEU TÍTOL DE CAMPIÓ EN DIRECTE I EN EXCLUSIVA …