Aberto escocés 2021

EUROSPORT CONTINÚA A TEMPADA DE SNOOKER COA EMISIÓN, VIVO E EXCLUSIVO, ABERTO DE ESCOCIA 2021

Aberto escocés 2021

Dende o luns 6 e ata o domingo 12 Decembro, Eurosport 1, Eurosport 2 e a aplicación Eurosport ofrécenche o Aberto de Escocia 2021, un campionato que nas dúas últimas edicións, Gañouno o xogador inglés Mark Selby.

Mark Selby
Aberto escocés 2021

O equipo de comentaristas formado por Arturo Pérez, Martín Pérez, Sergio Manuel Gutiérrez e Rubén Fernández, será o encargado de trasladar toda a emoción do Aberto de Escocia 2021 aos espectadores de Eurosport.

INDICACIONES DE SNOOKER MEZZ

Aberto escocés 2021

OS MELLORES TORNEOS DE SNOOKER

SÓ EN EUROPORT

Ao longo desta emocionante tempada, Eurosport emitirá torneos de billar, todos eles integrados no circuíto do World Snooker Tour.

Esta oferta inclúe a emisión exclusiva dos mellores torneos desta disciplina deportiva.

CALENDARIO DE TEMPORADA 2021/22

STARLINE

STARLINE

Snooker converteuse nun contido clave e exitoso dentro das grellas Eurosport 1 e Eurosport 2.

PREMIOS DE RECURSO DE TORNEO

Aberto escocés 2021

Aberto escocés 2021

A continuación podes consultar os horarios de Eurosport e Eurosport 2 para poder seguir o Open de Escocia 2021 en vivo rigoroso:

Aberto escocés 2021

Tamén tes a opción de seguir o Open de Escocia 2021 a través da aplicación Eurosport e poder escoller ou ver ao mesmo tempo (con dous dispositivos, Tablet, PC, Coche) viven as dúas mesas, un auténtico deleite para o espectador. E, a opción de ver os partidos con demora, na súa sección 'BAIXO DEMANDA'

Aberto escocés 2021

Sergio Manuel Gutiérrez, Arturo Pérez, Martín Pérez e Rubén Fernández, encargarase da narración e comentario do Scottish Open 2021 en Eurosport e Eurosport App

Para o resto do mundo consulte a web

World Snooker y Matchroom

Descubre o novo

TAOM V10

Aberto escocés 2021

FORMATO

ABERTO DE ESCOCIA 2021

LUGAR DO TORNEO

LLANDUDNO (GALES)

Fase final do Aberto de Escocia 2021 disputarano 82 xogadores veñen de intenso cualificando que puidemos gozar Aplicación Eurosport. O imaxe a final xogarase ao mellor 7 cadros (gañar 4) ata os dezaseisavos de final, cuartos de final para o mellor 9 cadros (gañar 5), o mellor de semifinais 11 cadros (gañar 69 ea gran final ao mellor 17 cadros (gañar 9). O Top 16 e algúns xogadores (segundo organización) xogará o seu partido de clasificación na sede do torneo final.

Serie Home Nations

Serie Las Home Nations, proba catro torneos no Reino Unido. Aberto inglés - Aberto irlandés - Aberto escocés - Aberto galés.

Todos os torneos, inspira o teu trofeo (Campión do torneo) nunha lenda

Serie Home Nations

STEVE DAVIS

HIGGINS ALEX

STEPHEN HENDRY

RAY REARDON

 

Aberto escocés 2021

O Aberto de Escocia pertence á Serie Europea

Serie Europea de Torneos

Northern Ireland Open – English Open – Aberto escocés

Dispara - German Masters – Mestres europeos

Welsh Open – Abrir Gibraltar

Premio 150.000 Libras para o campión

Serie Europea do ranking

Aberto escocés 2021

Sesións e resultados

LUNS

6 DECEMBRO

CLASIFICADOS DE RONDA *

PRIMEIRO RONDO

Mark Williams e Neil Robertson foron dados de alta.

Son substituídos por James Cahill e Bai Langning.

4 11:00 James Cahill * 0 en 4 Ben Woollaston *
6 11:00 Barry Hawkins * 0 en 4 Pang Junxu *
14 11:00 Eloxios a Iqbal * 1 en 4 Noppon Saengkham *
16 11:00 Yan Bingtao * 4 en 0 Zak Surety *
1 14:00 Mark Selby * 4 en 1 Sean Maddocks *
3 14:00 Stephen Maguire * 4 en 3 Yuan SiJun *
10 14:00 Jack Lisowski * 1 en 4 Stuart Carrington *
15 14:00 Ding Junhui * 3 en 4 Zhang ti *
2 15:00 Anthony McGill * 4 en 2 Jamie Wilson *
9 15:00 Ronnie O'Sullivan * 4 en 2 Dominic Dale *
11 15:00 Mark Allen * 3 en 4 Martin O´Donnell *
17 15:00 Michael Holt 4 en 3 Liam Graham
5 20:00 Kyren Wilson * 4 en 0 Andy Hicks *
7 20:00 Stuart Bingham * 1 en 4 Andrew Higginson *
12 20:00 Shaun Murphy * 4 en 3 Ng On Yee *
18 20:00 Judd Trump * 4 en 0 Robert Milkins *
8 21:00 Bai Langning * 2 en 4 Ben Hancorn *
13 21:00 John Higgins * 4 en 2 Alfie Burden *
36 21:00 Liang Wenbo 4 en 0 Allan Taylor
38 21:00 Sam Craigie 4 en 2 Zhao Jianbo

MARTES

7 DECEMBRO

PRIMEIRO RONDO

20 11:00 Xiao Guodong 4 en 2 Duane Jones
23 11:00 Mark Davis 1 en 4 Tom Ford
24 11:00 Akani soleado 1 en 4 Stephen Maguire
25 11:00 Robbie Williams 2 en 4 Lei Peifan
19 14:00 Mark Selby 4 en 1 Oliver Lines
21 14:00 Anthony McGill 4 en 1 Chris Wakelin
26 14:00 Sanderson Lam 0 en 4 Ben Woollaston
29 14:00 Pang Junxu 4 en 2 Iulian Boiko
22 15:00 Lee Walker 1 en 4 Jimmy Robertson
30 15:00 Joe Perry 2 en 4 Luca Brecel
32 15:00 Matthew Vendido 4 en 0 Andrew Higginson
34 15:00 Si Jiahui 1 en 4 Ben Hancorn
33 20:00 Scott Donaldson 4 en 3 Steven Hallworth
35 20:00 Ronnie O'Sullivan 4 en 0 Michael Georgiou
37 20:00 Stuart Carrington 0 en 4 Jamie Jones
44 20:00 Ryan Día 4 en 0 Gao Yang
27 21:00 Kyren Wilson 1 en 4 Fergal O'Brien
28 21:00 Gary Wilson 4 en 1 Anthony Hamilton
31 21:00 Jackson páxina 4 en 3 Michael Xuíz
47 21:00 Chang Bingyu 2 en 4 David Gilbert

MÍERCOLES

8 Decembro

PRIMEIRO RONDO

SEGUNDA RONDA

PRIMEIRO RONDO
39 11:00 Xu Si 4 en 2 Ken Doherty
40 11:00 Mark King 2 en 4 Martin O´Donnell
41 11:00 Hossein Vafaei 4 en 3 Wu Yize
46 11:00 Martin Gould 4 en 3 Jordan Brown
43 14:00 John Higgins 4 en 1 Noppon Saengkham
45 14:00 Zhang ti 4 en 1 Mitchell Mann
48 14:00 Hammad Miah | 4 en 1 Yan Bingtao
49 14:00 David Lilley .. en .. Michael Holt
42 15:00 Li Hang 4 en 2 Shaun Murphy
50 15:00 Craig Steadman 0 en 4 Judd Trump
SEGUNDA RONDA
53 20:00 Tom Ford 0 en 4 Stephen Maguire
54 20:00 Lei Peifan 1 en 4 Ben Woollaston
55 20:00 Fergal O'Brien 4 en 1 Gary Wilson
59 20:00 Ronnie O'Sullivan 4 en 3 Liang Wenbo
51 21:00 Mark Selby 4 en 2 Xiao Guodong
52 21:00 Anthony McGill 4 en 3 Jimmy Robertson
56 21:00 Pang Junxu 3 en 4 Luca Brecel
60 21:00 Jamie Jones 4 en 3 Sam Craigie

XOVES

9 Decembro

SEGUNDA RONDA

OITO DE FINAL

SEGUNDA RONDA
57 14:00 Jackson páxina 3 en 4 Matthew Vendido
58 14:00 Scott Donaldson 4 en 2 Ben Hancorn
65 14:00 David Gilbert 4 en 0 Hammad Miah |
66 14:00 David Lilley 0 en 4 Judd Trump
61 15:00 Xu Si 3 en 4 Martin O´Donnell
62 15:00 Hossein Vafaei 3 en 4 Li Hang
63 15:00 John Higgins 4 en 0 Ryan Día
64 15:00 Zhang ti 2 en 4 Martin Gould
OITO DE FINAL
67 20:00 Mark Selby 3 en 4 Anthony McGill
68 20:00 Stephen Maguire 4 en 1 Ben Woollaston
69 20:00 Fergal O'Brien 1 en 4 Luca Brecel
71 20:00 Ronnie O'Sullivan 4 en 3 Jamie Jones
70 21:00 Matthew Vendido 4 en 2 Scott Donaldson
72 21:00 Martin O´Donnell 2 en 4 Li Hang
73 21:00 John Higgins 4 en 2 Martin Gould
74 21:00 David Gilbert 4 en 3 Judd Trump

VENRES

10 Decembro

FINALES TRIMESTRE

75 13:00 Anthony McGill 5 en 3 Stephen Maguire
77 15:00 Ronnie O'Sullivan 5 en 4 Li Hang
76 20:00 Luca Brecel 5 en 4 Matthew Vendido
78 20:00 John Higgins 5 en 3 David Gilbert

SÁBADO

11 Decembro

Semifinal

80 14:00 Ronnie O'Sullivan 1 en 6 John Higgins
79 20:00 Anthony McGill 1 en 6 Luca Brecel

DOMINGO

12 Decembro

FINAL

81 14:00 Luca Brecel 6 en 2 John Higgins
81 20:00 Luca Brecel 9 en 5 John Higgins

 

Ver tamén

World Grand Prix 2021

JUDD TRUMP DEFENDE O TÍTULO NO GRAN PREMIO MUNDIAL DE 13 AL 19 A PARTIR DE DECEMBRO, …