Copa Mosconi 2021

COPA DE MOSCONI 2021

7 – 10 Decembro

PALACIO ALEXANDRA – LONDRES

Copa Mosconi 2021
Imaxe: Matchroom

Cobertura televisiva

COPA DE MOSCONI 2021

Retransmitirase en España en directo DAZN

PAGO ANTERIOR 9'99 EUROS DAZN APP

Se o teu país non se menciona a continuación podes seguir a Copa La Mosconi 2021 na plataforma de pago Matchroom.

  • Sky Sports – Reino Unido e Irlanda
  • DAZN – Estados Unidos, Brasil, Canadá, Alemaña, Austria, Suíza, Italia, España
  • Foxtel – Australia
  • Sky Network – Nova Zelandia
  • Viaplay – Estonia, Islandia, Lituania, Polonia, Letonia
  • Viasat – Dinamarca, Finlandia, Noruega, Suecia
  • ISTO 21 (Nova) – República Checa e Eslovaquia
  • NTV – Rusia
  • Pragosport – Hungría
  • SportClub – Serbia, Croacia, Eslovenia, Montenegro, Bosnia e Hercegovina e Macedonia
  • Ziggo – Holanda
  • Zhibo.TV – China
  • Superdeporte – África
Copa Mosconi 2021
Imaxe: Matchroom

COPA DE MOSCONI

HISTORIA

Ano Sitio Gañadores Resultados Perdedores MVP
1994 Romford, Londres, Inglaterra EUA 16–12 Europa
1995 Basildon, Essex, Inglaterra Europa 16–15 EUA
1996 Dagenham, Londres, Inglaterra EUA 15–13 Europa
1997 Bethnal Green, Londres, Inglaterra EUA 13–8 Europa
1998 Bethnal Green, Londres, Inglaterra EUA 13–9 Europa
1999 Bethnal Green, Londres, Inglaterra EUA 12–7 Europa
2000 Bethnal Green, Londres, Inglaterra EUA 12–9 Europa
2001 Bethnal Green, Londres, Inglaterra EUA 12–1 Europa
2002 Bethnal Green, Londres, Inglaterra Europa 12–9 EUA
2003 Las Vegas, Nevada, Estados Unidos EUA 11–9 Europa Finlandia Mika Immonen
2004 Egmond aan Zee, Países Baixos EUA 12–9 Europa Estados Unidos Rodney Morris
2005 Las Vegas, Nevada, Estados Unidos EUA 11–6 Europa Estados Unidos Conde Strickland
2006 Rotterdam, Países Baixos Europa
EUA
12–12 Atado Estados Unidos Corey Deuel
2007 Las Vegas, Nevada, Estados Unidos Europa 11–8 EUA Malta Tony Drago
2008 St. de Julián, Malta Europa 11–5 EUA Finlandia Mika Immonen
2009 Las Vegas, Nevada, Estados Unidos EUA 11–7 Europa Estados Unidos Dennis Hatch
2010 Bethnal Green, Londres, Inglaterra Europa 11–8 EUA Reino Unido Darren Appleton
2011 Las Vegas, Nevada, Estados Unidos Europa 11–7 EUA Países Baixos Niels Feijen
2012 Bethnal Green, Londres, Inglaterra Europa 11–9 EUA Reino Unido Chris Melling
2013 Las Vegas, Nevada, Estados Unidos Europa 11–2 EUA Países Baixos Niels Feijen
2014 Torre Circo, Blackpool, Inglaterra Europa 11–5 EUA Países Baixos Niels Feijen
2015 Las Vegas, Nevada, Estados Unidos Europa 11–7 EUA Países Baixos Niels Feijen
2016 Alexandra Palace, Londres, Inglaterra Europa 11–3 EUA Austria Albin Ouschan
2017 Las Vegas, Nevada, Estados Unidos Europa 11–4 EUA Alemaña Joshua Filler
2018 Alexandra Palace, Londres, Inglaterra EUA 11–9 Europa Estados Unidos Skyler Woodward
2019 Las Vegas, Nevada, Estados Unidos EUA 11–8 Europa Estados Unidos Skyler Woodward
2020 RICOH Arena, Coventry, Inglaterra Europa 11–3 EUA Reino Unido Jayson Shaw

Mika Immonen MVP 2008

Mika Immonen
Imaxe: Matchroom

A MIÑA SERIE (INFO)

Mika Immonen
Imaxe: Mezz Cues

PISCINA DE PARTIDOS EVENTOS

Matchroom ofrece os mellores eventos no circuíto mundial de piscinas

PISCINA LIGA DE CAMPIONATO 2021

COPA MUNDIAL DE PISCINA 2021

MESTRES DA PISCINA MUNDIAL 2021

CAMPIONATO MUNDIAL DE PISCINA 2021

US ABERTO 9 CAMPIONATO DE PELOTA 2021

COPA DE MOSCONI (7 - 10 Decembro)

TAOM V10 (INFO)

Copa Mosconi 2021

EQUIPO EUROPA

Copa Mosconi 2021
Equipo de Europa
Imaxe: Matchroom

Capitáns

Alex Lely e Karl Boyes

Xogadores

Albin Ouschan (Austria): Actual campión do mundo e núm. 1 do mundo.

Jayson Shaw (Escocia): MVP Mosconi 2020.

Joshua Filler (Alemaña): Actual campión do Mundial.

Cantos complementos (Albania): Actual campión do mundo de pelota 10.

David Alcaide (España): Terceiro posto no Campionato do Mundo 2021.

David Alcaide

O malagueño disputará a súa terceira Copa Mosconi

Podes seguir e animar a David Alcaide no seu Instagram

DAVID ALCAIDE INSTAGRAM

EQUIPO USA

Copa Mosconi 2021
Equipo USA
Imaxe: Matchroom

Capitán

Jeremy Jones

Xogadores

Shane Van Boening: Nº 5 do mundo.

Skyler Woodward: MVP Mosconi 2018 e 2019.

Chris Reinhold: Membro do Team USA 2020.

Tyler Styer: Dobre Campión Mosconi Cup 2018 e 2019.

Conde Strickland: Legend Mosconi Cup con 9 victorias (POSIBLE CONTACTO COVID)

Earl Strickland será substituído polo capitán do equipo dos EUA Jeremy Jones (Campeón US Open 9 Balón 2003).

FORMATO

COPA DE MOSCONI 2021

A Copa Mosconi celébrase na disciplina de Pelota 9

Todos os partidos xóganse para gañar 5 táboas

Un punto pola vitoria (partido)

Carreira por gañar 11 puntos (partidos)

O saque é alternativo

A pelota 1 irá ao seu punto de partida

As bólas colocaranse con triángulo

Os xogadores non poderán revisar as bólas antes do servizo.

RELOX DE Tiro

Un reloxo de 30 segundos estarán en funcionamento durante todo o torneo

Despois do servizo haberá un minuto de tempo

Cada xogador ou equipo terá unha extensión de 30 segundos por mesa

STARLINE

 

Copa Mosconi 2021

PREMIOS

COPA DE MOSCONI 2021

Equipo campión: 30.000 $ por xogador

Equipo perdedor: 15.000 $ por xogador

CORTE DE ALIMENTACIÓN G

Copa Mosconi 2021

Sesións e resultados

MARTES

7 Decembro

19:00 0 EQUIPO EUROPA 2 en 5 EQUIPO USA 1
20:00 0 Ouschan – Canto 4 en 5 Styer – Reinhold 2
21:00 1 Joshua Filler 5 en 2 Shane Van Boening 2
21:00 2 Shaw – Alcaide 5 en 0 Woodward – Jones 2

Mércores

8 Decembro

EQUIPO EUROPA v EQUIPO USA
19:00 3 Jayson Shaw 5 en 3 Shane Van Boening 2
20:00 3 Albin Ouschan 3 en 5 Skyler Woodward 3
21:00 3 Ouschan – Shaw 4 en 5 Van Boening – Woodward 4
22:00 3 Joshua Filler 3 en 5 Tyler Styer 5
23:00 4 Alcaide – Canto 5 en 4 Jones – Reinhold 5

XOVES

9 DECEMBRO

EQUIPO EUROPA v EQUIPO USA
19:00 5 Jayson Shaw 5 en 2 Chris Reinhold 5
20:00 6 Shaw – Recheo 5 en 2 Styer – Woodward 5
21:00 7 Cantos complementos 5 en 3 Shane Van Boening 5
22:00 8 Ouschan – Alcaide 5 en 1 Styer – Van Boening 5
23:00 9 David Alcaide 5 en 4 Jeremy Jones 5

VENRES

10 Decembro

EQUIPO EUROPA v EQUIPO USA
19:00 10 Shaw – Recheo 5 en 4 Van Boening – Woodward 5
20:00 10 Jayson Shaw 2 en 5 Skyler Woodward 6
21:00 11 Joshua Filler 5 en 4 Shane Van Boening 6
22:00 David Alcaide en Tyler Styer
23:00 Cantos complementos en Chris Reinhold
24:00 Albin Ouschan en Jeremy Jones
01:00 Por que decidir individualmente en Por que decidir individualmente

 

Ver tamén

World Grand Prix 2021

JUDD TRUMP DEFENDE O TÍTULO NO GRAN PREMIO MUNDIAL DE 13 AL 19 A PARTIR DE DECEMBRO, …