Obert escocès 2021

EUROSPORT CONTINUA LA TEMPORADA D'SNOOKER AMB LA RETRANSMISSIÓ, EN DIRECTE I EN EXCLUSIVA, DEL SCOTTISH OPEN 2021

Obert escocès 2021

Des de dilluns 6 i fins diumenge 12 de desembre, Eurosport 1, Eurosport 2 i Eurosport App us ofereixen el Scottish Open 2021, un campionat que en les dues darreres edicions, el va guanyar el jugador anglès Mark Selby.

Mark Selby
Obert escocès 2021

L'equip de comentaristes format per Arturo Pérez, Martín Pérez, Sergio Manuel Gutiérrez i Rubén Fernández, seran els encarregats de traslladar tota l'emoció de l'Scottish Open 2021 als espectadors d'Eurosport.

MEZZ SNOOKER CUES

Obert escocès 2021

ELS MILLORS TORNEJOS D'SNOOKER

NOMÉS EN Europort

Al llarg d'aquesta apassionant temporada, Eurosport emetrà tornejos de snooker, tots ells integrats en el circuit World Snooker Tour.

Dins d'aquesta oferta s'inclou la retransmissió en exclusiva dels millors tornejos d'aquesta disciplina esportiva.

CALENDARI TEMPORADA 2021/22

STARLINE

STARLINE

El snooker s'ha convertit en un contingut clau i d'èxit dins de les graelles d'Eurosport 1 i Eurosport 2.

PREMIS TORNEJOS DE RÀNQUING

Obert escocès 2021

Obert escocès 2021

A continuació podeu consultar els horaris d'Eurosport i Eurosport 2 per poder seguir el Scottish Open 2021 en rigorós directe:

Obert escocès 2021

També teniu l'opció de seguir el Scottish Open 2021 a través d'Eurosport App i poder escollir o veure alhora (amb dos dispositius, Tableta, Pc, El cotxe) les dues taules en directe, un veritable luxe per a l'espectador. I, l'opció de poder visualitzar els partits en diferit, en el seu apartat de 'SOTA DEMANDA'

Obert escocès 2021

Sergio Manuel Gutiérrez, Arturo Pérez, Martín Pérez i Rubén Fernández, seran els encarregats de la narració i els comentaris de l'Scottish Open 2021 a Eurosport i Eurosport App

Per a la resta de l'món consultar la web

World Snooker i Matchroom

Descobreix la nova

TAOM V10

Obert escocès 2021

FORMAT

ESCOCÉS OBERT 2021

SEU DEL TORNEIG

LLANDUDNO (GALES)

Etapa final de l'Open d'Escòcia 2021 la disputaran 82 jugadors vinguts d'unes intenses classificatòries que vam poder gaudir en Aplicació Eurosport. El quadre final es disputarà al millor de 7 marcs (guanyar 4) fins a vuitens de final, quarts de final a el millor de 9 marcs (guanyar 5), semifinals a el millor de 11 marcs (guanyar 69 i la gran final a el millor de 17 marcs (guanyar 9). els Top 16 i alguns jugadors (segons organització) jugaran el seu partit de classificació a la seu final del torneig.

Sèrie de les Nacions Home

Sèries Las Home Nations, tracten de quatre tornejos al Regne Unit. Anglès Obert - Irlandès Obert - Escocès Obert - Galés Obert.

cada torneig, inspira la seva trofeu (campió Torneig) en una llegenda

Sèrie de les Nacions Home

Steve Davis

HIGGINS ALEX

STEPHEN HENDRY

RAY REARDON

 

Obert escocès 2021

El Scottish Open pertany a Les European Series

Sèrie Europea Torneos

Northern Ireland Open – English Open – Obert escocès

Dispara - German Masters – Mestres europeus

Welsh Open – Gibraltar obert

Premi 150.000 Lliures per al Campió

Rànquing Sèrie Europea

Obert escocès 2021

SESSIONS I RESULTATS

DILLUNS

6 DESEMBRE

CLASIFICATS DE RONDA *

PRIMERA RONDA

Mark Williams i Neil Robertson han causat baixa.

Els substitueixen James Cahill i Bai Langning.

4 11:00 James Cahill * 0 en 4 Ben Woollaston *
6 11:00 Barry Hawkins * 0 en 4 Pang Junxu *
14 11:00 Lloeu Iqbal * 1 en 4 Noppon Saengkham *
16 11:00 Yan Bingtao * 4 en 0 Zak Surety *
1 14:00 Mark Selby * 4 en 1 Sean Maddocks *
3 14:00 Stephen Maguire * 4 en 3 Yuan SiJun *
10 14:00 Jack Lisowski * 1 en 4 Stuart Carrington *
15 14:00 Ding Junhui * 3 en 4 Zhang tu *
2 15:00 Anthony McGill * 4 en 2 Jamie Wilson *
9 15:00 Ronnie O'Sullivan * 4 en 2 Dominic Dóna-li *
11 15:00 Mark Allen * 3 en 4 Martin O´Donnell *
17 15:00 Michael Holt 4 en 3 Liam Graham
5 20:00 Kyren Wilson * 4 en 0 Andy Hicks *
7 20:00 Stuart Bingham * 1 en 4 Andrew Higginson *
12 20:00 Shaun Murphy * 4 en 3 Ng On Yee *
18 20:00 Judd Trump * 4 en 0 Robert Milkins *
8 21:00 Bai Langning * 2 en 4 Ben Hancorn *
13 21:00 John Higgins * 4 en 2 Alfie Càrrega *
36 21:00 Liang Wenbo 4 en 0 Allan Taylor
38 21:00 Sam Craigie 4 en 2 Zhao Jianbo

DIMARTS

7 DESEMBRE

PRIMERA RONDA

20 11:00 Xiao Guodong 4 en 2 Duane Jones
23 11:00 Mark Davis 1 en 4 Tom Ford
24 11:00 Assolellat Akani 1 en 4 Stephen Maguire
25 11:00 Robbie Williams 2 en 4 Lei Peifan
19 14:00 Mark Selby 4 en 1 Oliver Línies
21 14:00 Anthony McGill 4 en 1 Chris Wakelin
26 14:00 Sanderson Lam 0 en 4 Ben Woollaston
29 14:00 Pang Junxu 4 en 2 Iulian Boiko
22 15:00 Lee Walker 1 en 4 Jimmy Robertson
30 15:00 Joe Perry 2 en 4 Luca Brecel
32 15:00 Mateo Venut 4 en 0 Andrew Higginson
34 15:00 Si Jiahui 1 en 4 Ben Hancorn
33 20:00 De Scott Donaldson 4 en 3 Steven Hallworth
35 20:00 Ronnie O'Sullivan 4 en 0 Michael Georgiou
37 20:00 Stuart Carrington 0 en 4 Jamie Jones
44 20:00 Ryan Day 4 en 0 Gao Yang
27 21:00 Kyren Wilson 1 en 4 Fergal O'Brien
28 21:00 Gary Wilson 4 en 1 Anthony Hamilton
31 21:00 Jackson Pàgina 4 en 3 Michael Judge
47 21:00 Chang Bingyu 2 en 4 David Gilbert

MÍERCOLES

8 DESEMBRE

PRIMERA RONDA

SEGONA RONDA

PRIMERA RONDA
39 11:00 Xu Si 4 en 2 Ken Doherty
40 11:00 Mark King 2 en 4 Martin O´Donnell
41 11:00 Hossein Vafaei 4 en 3 Wu Yize
46 11:00 Martin Gould 4 en 3 Jordan Brown
43 14:00 John Higgins 4 en 1 Noppon Saengkham
45 14:00 Zhang tu 4 en 1 Mitchell Mann
48 14:00 Hammad Miah | 4 en 1 Yan Bingtao
49 14:00 David Lilley .. en .. Michael Holt
42 15:00 Li Penja 4 en 2 Shaun Murphy
50 15:00 Craig Steadman 0 en 4 Judd Trump
SEGONA RONDA
53 20:00 Tom Ford 0 en 4 Stephen Maguire
54 20:00 Lei Peifan 1 en 4 Ben Woollaston
55 20:00 Fergal O'Brien 4 en 1 Gary Wilson
59 20:00 Ronnie O'Sullivan 4 en 3 Liang Wenbo
51 21:00 Mark Selby 4 en 2 Xiao Guodong
52 21:00 Anthony McGill 4 en 3 Jimmy Robertson
56 21:00 Pang Junxu 3 en 4 Luca Brecel
60 21:00 Jamie Jones 4 en 3 Sam Craigie

DIJOUS

9 DESEMBRE

SEGONA RONDA

VUITENS DE FINAL

SEGONA RONDA
57 14:00 Jackson Pàgina 3 en 4 Mateo Venut
58 14:00 De Scott Donaldson 4 en 2 Ben Hancorn
65 14:00 David Gilbert 4 en 0 Hammad Miah |
66 14:00 David Lilley 0 en 4 Judd Trump
61 15:00 Xu Si 3 en 4 Martin O´Donnell
62 15:00 Hossein Vafaei 3 en 4 Li Penja
63 15:00 John Higgins 4 en 0 Ryan Day
64 15:00 Zhang tu 2 en 4 Martin Gould
VUITENS DE FINAL
67 20:00 Mark Selby 3 en 4 Anthony McGill
68 20:00 Stephen Maguire 4 en 1 Ben Woollaston
69 20:00 Fergal O'Brien 1 en 4 Luca Brecel
71 20:00 Ronnie O'Sullivan 4 en 3 Jamie Jones
70 21:00 Mateo Venut 4 en 2 De Scott Donaldson
72 21:00 Martin O´Donnell 2 en 4 Li Penja
73 21:00 John Higgins 4 en 2 Martin Gould
74 21:00 David Gilbert 4 en 3 Judd Trump

DIVENDRES

10 DESEMBRE

QUARTS DE FINAL

75 13:00 Anthony McGill 5 en 3 Stephen Maguire
77 15:00 Ronnie O'Sullivan 5 en 4 Li Penja
76 20:00 Luca Brecel 5 en 4 Mateo Venut
78 20:00 John Higgins 5 en 3 David Gilbert

DISSABTE

11 DESEMBRE

SEMIFINALS

80 14:00 Ronnie O'Sullivan 1 en 6 John Higgins
79 20:00 Anthony McGill 1 en 6 Luca Brecel

DIUMENGE

12 DESEMBRE

FINAL

81 14:00 Luca Brecel 6 en 2 John Higgins
81 20:00 Luca Brecel 9 en 5 John Higgins

 

Vegi també

Grand Prix Mundial 2021

JUDD TRUMP DEFENSA TÍTOL AL WORLD GRAND PRIX DEL 13 AL 19 DE DESEMBRE, …