Welsh Open 2021

SHAUN MURPHY BUSCA REVALIDAR O SEU TÍTULO DE CAMPIÓN NO ABERTO DE WELSH

Welsh Open 2021

DENDE 15 AL 21 FEBREIRO, EN EXCLUSIVA, UN EUROSPORT

Welsh Open 2021

RAY REARDON e SHAUN MURPHY

Newport prepárase para a celebración dunha nova edición do Open de Gales na que se darán cita os mellores xogadores do mundo, en busca da vitoria no último ‘Open’ da serie Home Nations. A cidade galesa, acollerá aos xogadores no Celtic Manor Resort para gozar dun dos maiores eventos do calendario. Welsh Open 2021, en directo e exclusivamente a través das canles de Eurosport e Aplicación Eurosport, dende 15 al 21 Febreiro.

Neil Robertson campión
Welsh Open 2019

Martín Pérez, Rubén Fernández, Arturo Pérez, David Alcaide, Fran Sánchez e Sergio Manuel Gutiérrez serán os encargados da narración e comentarios dunha nova edición do Open de Gales.

John Higgins Campeón Open de Gales 2018

UN TROFEO MOI DESEXADO

Shaun Murphy gañou o Open de Gales en 2020, superando a Kyren Wilson por 9-1 na final. En 2019, Neil Robertson gañou o Trofeo Ray Reardon, al vencer a Stuart Bingham 9-7 na última rolda. O final de 2018 rematou coa vitoria de John Higgins sobre Barry Hawkins por 9-7, Mentres tanto en 2017, Stuart Bingham levantou o trofeo tras superar a Judd Trump no decisivo (9-8).

Stuart Bingham Campeón Open de Gales 2017

OS MELLORES TORNEOS DE SNOOKER

SÓ EN EUROPORT

Ao longo desta emocionante tempada, Eurosport emitirá torneos de billar, todos eles integrados no circuíto do World Snooker Tour.

Esta oferta inclúe a emisión exclusiva dos mellores torneos desta disciplina deportiva.

CALENDARIO DE TEMPORADA 2020/21

Snooker converteuse nun contido clave e exitoso dentro das grellas Eurosport 1 e Eurosport 2.

PREMIOS DE RECURSO DE TORNEO

Home Nations Series Welsh Open 2021

 

Welsh Open 2021

A continuación podes consultar os horarios de Eurosport e Eurosport 2 para poder seguir o Open de Gales 2021 en vivo rigoroso:

Welsh Open 2021

Tamén tes a opción de seguir o Open de Gales 2021 a través de Eurosport Player e poder escoller ou ver ao mesmo tempo (con dous dispositivos, Tablet, PC, Coche) viven as dúas mesas, un auténtico deleite para o espectador. E, a opción de ver os partidos con demora, na súa sección 'BAIXO DEMANDA'

Welsh Open 2021

Sergio Manuel Gutiérrez, Arturo Pérez, Martín Pérez, Rubén Fernández, Francisco Sánchez Ruiz e David Alcaide, encargarase da narración e comentario do Welsh Open 2021 en Eurosport e Eurosport App

WELSH FORMATO ABERTO 2021

SERIE HOME NATIONS

Home Nations Series Welsh Open 2021

Serie Las Home Nations, proba catro torneos no Reino Unido.

Aberto inglés - Aberto irlandés - Aberto escocés - Aberto galés

S. Davis (Inglaterra)

A. Higgins (Irlandés)

S. Hendry (Escocés)

R. Reardon (Galés)

Welsh Open 2021 Serie Home Nations

STEVE DAVIS

HIGGINS ALEX

STEPHEN HENDRY

RAY REARDON

Welsh Open 2021

El Welsh Open 2021 É a quinta parada das Series Europeas.

Serie Europea de Torneos

Masters europeos - Masters alemáns - Shoot Out

Aberto de Xibraltar - Liga do Campionato - Aberto de Gales

CLASIFICACIÓN DA SERIE EUROPEA

Campión da Serie Europea 150.000 £

Ronnie O'Sullivan Campión do Open Galés 2016

Sesións e resultados

PRIMEIRO RONDO

LUNS 15 Febreiro

4 11:00 Lee Walker 1 en 4 Mark Davis
6 11:00 Andy Hicks 3 en 4 David Lilley
8 11:00 Simon Lichtenberg 4 en 2 Riley Parsons
9 11:00 Li Hang 0 en 4 Martin O´Donnell
11 11:00 Allan Taylor 0 en 4 Pang Junxu
12 11:00 Ding Junhui 4 en 1 Lyu haotiano
39 11:00 Joe Perry 4 en 3 Chang Bingyu
45 11:00 Elliot Slessor 4 en 2 Eu son Fortey
14 13:00 Matthew Vendido 4 en 0 Lukas Kleckers
19 13:00 Liang Wenbo 1 en 4 Joe O´Connor
1 14:00 Shaun Murphy 4 en 1 Zak Surety
15 14:00 James Cahill 0 en 4 Matthew Stevens
18 14:00 Sean Maddocks 3 en 4 Jamie O´Neill
20 14:00 Eden sharav 2 en 4 Andrew Higginson
5 15:00 Anthony McGill 4 en 0 Louis Heathcote
22 15:00 Brian Ochoiski 4 en 1 Paul S Davison
23 15:00 Gary Wilson 4 en 2 Ashley Hugill
24 15:00 Xiao Guodong 4 en 0 Iulian Boiko
33 15:00 Judd Trump 4 en 2 Zhao Jianbo
7 17:30 Barry Hawkins 4 en 1 Chris Wakelin
25 17:30 Jordan Brown 4 en 0 Luo Honghao
27 17:30 Alexander Ursenbacher 4 en 1 Noppon Saengkham
49 17:30 John Higgins 4 en 1 Steven Hallworth
17 20:00 Mark Selby 4 en 1 Barry Pinches
29 20:00 Como Jones 4 en 3 Fan Zhengyi
30 20:00 Michael Holt 0 en 4 David Graza
31 20:00 Yuan SiJun 1 en 4 Jamie Jones
35 20:00 Zhao Xintong 4 en 2 Luca Brecel
16 21:00 Stephen Maguire 4 en 1 Dominic Dale
34 21:00 Si Jiahui 4 en 2 Brandon Sargeant
36 21:00 Peter Lines 2 en 4 Hossein Vafaei
53 21:00 Mark Allen 4 en 2 Fraser Patrick

PRIMEIRO RONDO

MARTES 16 Febreiro

2 11:00 Stuart Carrington 4 en 1 Soheil Vahedi
3 11:00 Ryan Día 4 en 3 Ian Burns
10 11:00 Kurt Maflin .. en .. Ken Doherty
13 11:00 Jamie Clarke 0 en 4 Oliver Lines
38 11:00 Jamie Curtis-Barrett 3 en 4 Liam Highfield
40 11:00 Lu Ning 3 en 4 Dylan Emery
43 11:00 Akani soleado 4 en 1 Igor Figueiredo
44 11:00 Jack Lisowski 4 en 3 Lei Peifan
41 13:00 Ricky Walden 4 en 1 Jackson páxina
42 13:00 Graeme Dott 4 en 2 Castelo de Billy Joe
28 14:00 Stuart Bingham 2 en 4 Robert Milkins
37 14:00 Mark Williams 4 en 1 Michael White
46 14:00 Tom Ford 4 en 0 Peter Devlin
52 14:00 Fergal O'Brien 2 en 4 Aaron Hill
47 15:00 Tian Pengfei 0 en 4 Alan McManus
50 15:00 Ben Woollaston .. en .. Alex Borg
54 15:00 Nigel de Bond 4 en 2 Rod Lawler
60 15:00 David Gilbert 4 en 0 Rory McLeod
64 15:00 Ronnie O'Sullivan 4 en 0 Robbie Williams
51 17:30 Alí Carter 4 en 3 Daniel Wells
55 17:30 Scott Donaldson 4 en 2 Gao Yang
56 17:30 Gerard Greene 4 en 3 Farakh Ajaib
21 20:00 Yan Bingtao 4 en 1 Xu Si
26 20:00 Thepchaiya Un-Nooh 3 en 4 Sam Craigie
32 20:00 Neil Robertson .. en .. Mark King
57 20:00 Anthony Hamilton 4 en 3 Ben Hancorn
59 20:00 Jamie Wilson 4 en 3 Duane Jones
61 20:00 Jimmy Robertson 4 en 1 Kacper Filipiak
48 21:00 Kyren Wilson 4 en 2 Chen Zifan
58 21:00 Zhou Yuelong 4 en 0 Ashley Carty
62 21:00 Martin Gould 4 en 0 Mitchell Mann
63 21:00 Mark Joyce .. en .. Jimmy White

SEGUNDA RONDA

Mércores 17 Febreiro

69 11:00 Martin O´Donnell 4 en 0 Ken Doherty
70 11:00 Pang Junxu 4 en 2 Ding Junhui
72 11:00 Matthew Stevens 1 en 4 Stephen Maguire
74 11:00 Joe O´Connor 4 en 1 Andrew Higginson
76 11:00 Gary Wilson 1 en 4 Xiao Guodong
78 11:00 Alexander Ursenbacher 4 en 3 Robert Milkins
79 11:00 Como Jones 4 en 2 David Graza
80 11:00 Jamie Jones 3 en 4 Mark King
67 13:00 Anthony McGill 4 en 0 David Lilley
68 13:00 Barry Hawkins 4 en 0 Simon Lichtenberg
65 14:00 Shaun Murphy 4 en 1 Stuart Carrington
71 14:00 Oliver Lines 0 en 4 Matthew Vendido
85 14:00 Ricky Walden 4 en 3 Graeme Dott
96 14:00 Jimmy White 0 en 4 Ronnie O'Sullivan
73 15:00 Mark Selby 4 en 1 Jamie O´Neill
77 15:00 Jordan Brown 4 en 3 Sam Craigie
82 15:00 Zhao Xintong 3 en 4 Hossein Vafaei
83 15:00 Mark Williams 4 en 1 Liam Highfield
90 15:00 Alí Carter 4 en 1 Aaron Hill
66 17:30 Ryan Día 4 en 3 Mark Davis
75 17:30 Yan Bingtao 4 en 0 Brian Ochoiski
86 17:30 Akani soleado 2 en 4 Jack Lisowski
87 17:30 Elliot Slessor 3 en 4 Tom Ford
81 20:00 Judd Trump 4 en 2 Si Jiahui
84 20:00 Joe Perry 4 en 1 Dylan Emery
91 20:00 Mark Allen 4 en 2 Nigel de Bond
94 20:00 Jamie Wilson 0 en 4 David Gilbert
95 20:00 Jimmy Robertson 0 en 4 Martin Gould
88 21:00 Alan McManus 2 en 4 Kyren Wilson
89 21:00 John Higgins 4 en 3 Ben Woollaston
92 21:00 Scott Donaldson 4 en 2 Gerard Greene
93 21:00 Anthony Hamilton 0 en 4 Zhou Yuelong

TERCEIRO RONDO

OITO DE FINAL

XOVES 18 Febreiro

98 11:00 Anthony McGill 3 en 4 Barry Hawkins
99 11:00 Martin O´Donnell 2 en 4 Pang Junxu
100 11:00 Matthew Vendido 2 en 4 Stephen Maguire
101 11:00 Mark Selby 4 en 3 Joe O´Connor
102 11:00 Yan Bingtao 4 en 1 Xiao Guodong
103 11:00 Jordan Brown 4 en 3 Alexander Ursenbacher
104 11:00 Como Jones 2 en 4 Mark King
106 11:00 Mark Williams 4 en 2 Joe Perry
97 14:00 Shaun Murphy 4 en 1 Ryan Día
105 14:00 Judd Trump 2 en 4 Hossein Vafaei
107 14:00 Ricky Walden 2 en 4 Jack Lisowski
108 14:00 Tom Ford 4 en 3 Kyren Wilson
110 14:00 Mark Allen 4 en 3 Scott Donaldson
111 14:00 Zhou Yuelong 4 en 2 David Gilbert
109 15:30 John Higgins 3 en 4 Alí Carter
112 15:30 Martin Gould 0 en 4 Ronnie O'Sullivan
OITO DE FINAL
113 20:00 Shaun Murphy 4 en 3 Barry Hawkins
114 20:00 Pang Junxu 2 en 4 Stephen Maguire
115 20:00 Mark Selby 4 en 2 Yan Bingtao
116 20:00 Jordan Brown 4 en 3 Mark King
117 20:00 Hossein Vafaei 2 en 4 Mark Williams
118 20:00 Jack Lisowski 3 en 4 Tom Ford
119 21:00 Alí Carter 4 en 2 Mark Allen
120 21:00 Zhou Yuelong 1 en 4 Ronnie O'Sullivan

FINALES TRIMESTRE

VENRES 19 Febreiro

121 13:00 Shaun Murphy 4 en 5 Stephen Maguire
122 13:00 Mark Selby 4 en 5 Jordan Brown
124 15:00 Alí Carter .. en .. Ronnie O'Sullivan
123 20:00 Mark Williams 5 en 4 Tom Ford

Semifinal

SÁBADO 20 Febreiro

125 14:00 Stephen Maguire 1 en 6 Jordan Brown
126 20:00 Mark Williams 1 en 6 Ronnie O'Sullivan

FINAL

DOMINGO 21 Febreiro

127 14:00 Jordan Brown 5 en 3 Ronnie O'Sullivan
127 20:00 Jordan Brown 9 en 8 Ronnie O'Sullivan

 

Ver tamén

US Open 9 Campionato de Balón 2021

US ABERTO 9 CAMPIONATO DE PELOTA 2021 13 – 18 Setembro HARRAH'S RESORT – CIDADE ATLÁNTICA …