Obert de Gal·les 2021

SHAUN MURPHY BUSCA revalidar el títol de CAMPIÓ AL WELSH OPEN

Obert de Gal·les 2021

DES 15 AL 21 DE FEBRER, EN EXCLUSIVA, UN EUROSPORT

Obert de Gal·les 2021

RAY REARDON i SHAUN MURPHY

Newport es prepara per a la celebració d'una nova edició de l'Welsh Open en què es reuniran els millors jugadors de l'món, en la recerca de emportar-se la victòria en l'últim 'Open' de les Home Nations Sèries. La localitat gal·lesa, acollirà els jugadors al Celtic Manor Resort per gaudir d'una de les grans cites de l'calendari. Obert de Gal·les 2021, en directe i en exclusiva a través dels canals de Eurosport i Aplicació Eurosport, des del 15 altres 21 de febrer.

Neil Robertson Campió
Obert de Gal·les 2019

Martín Pérez, Rubén Fernández, Arturo Pérez, David Alcaide, Fran Sánchez i Sergio Manuel Gutiérrez s'encarregaran de la narració i els comentaris d'una nova edició de l'Welsh Open.

John Higgins Campeón Open Gal·les 2018

UN TROFEU MOLT DESITJAT

Shaun Murphy va guanyar el Welsh Open en 2020, vencent a Kyren Wilson per 9-1 a la final. En 2019, Neil Robertson va guanyar el Trofeu Ray Reardon, al vencer a Stuart Bingham 9-7 en l'última ronda. La final de 2018 va finalitzar amb la victòria de John Higgins sobre Barry Hawkins per 9-7, mentre que a 2017, Stuart Bingham va aixecar el trofeu després de vèncer al decider a Judd Trump (9-8).

Stuart Bingham Campeón Open de Gal·les 2017

ELS MILLORS TORNEJOS D'SNOOKER

NOMÉS EN Europort

Al llarg d'aquesta apassionant temporada, Eurosport emetrà tornejos de snooker, tots ells integrats en el circuit World Snooker Tour.

Dins d'aquesta oferta s'inclou la retransmissió en exclusiva dels millors tornejos d'aquesta disciplina esportiva.

CALENDARI TEMPORADA 2020/21

El snooker s'ha convertit en un contingut clau i d'èxit dins de les graelles d'Eurosport 1 i Eurosport 2.

PREMIS TORNEJOS DE RÀNQUING

Inici de les sèries de les nacions gales 2021

 

Obert de Gal·les 2021

A continuació podeu consultar els horaris d'Eurosport i Eurosport 2 per poder seguir el Welsh Open 2021 en rigorós directe:

Obert de Gal·les 2021

També teniu l'opció de seguir el Welsh Open 2021 a través d'Eurosport Player i poder escollir o veure alhora (amb dos dispositius, Tableta, Pc, El cotxe) les dues taules en directe, un veritable luxe per a l'espectador. I, l'opció de poder visualitzar els partits en diferit, en el seu apartat de 'SOTA DEMANDA'

Obert de Gal·les 2021

Sergio Manuel Gutiérrez, Arturo Pérez, Martín Pérez, Rubén Fernández, Francisco Sánchez Ruiz i David Alcaide, seran els encarregats de la narració i els comentaris de l'Welsh Open 2021 a Eurosport i Eurosport App

FORMAT OBERT DE BENESTAR 2021

INICI SÈRIE NACIONS

Inici de les sèries de les nacions gales 2021

Sèries Las Home Nations, tracten de quatre tornejos al Regne Unit.

Anglès Obert - Irlandès Obert - Escocès Obert - Galés Obert

S. Davis (Anglaterra)

A. Higgins (Irlandès)

S. Hendry (Escocès)

R. Reardon (Gal·lès)

Obert de Gal·les 2021 Sèrie de les Nacions Home

Steve Davis

HIGGINS ALEX

STEPHEN HENDRY

RAY REARDON

Obert de Gal·les 2021

El Gal·lès obert 2021 suposa la cinquena parada de les European Series.

Sèrie Europea Torneos

Masters europeus - Masters alemanys - Shoot Out

Open de Gibraltar - Lliga del Campionat - Open de Gal·les

CLASSIFICACIÓ EUROPEAN SERIES

Campió European Series 150.000 £

Ronnie O'Sullivan Campió Welsh Open 2016

SESSIONS I RESULTATS

PRIMERA RONDA

DILLUNS 15 FEBRER

4 11:00 Lee Walker 1 en 4 Mark Davis
6 11:00 Andy Hicks 3 en 4 David Lilley
8 11:00 Simon Lichtenberg 4 en 2 Riley Parsons
9 11:00 Li Penja 0 en 4 Martin O´Donnell
11 11:00 Allan Taylor 0 en 4 Pang Junxu
12 11:00 Ding Junhui 4 en 1 Lyu haotian
39 11:00 Joe Perry 4 en 3 Chang Bingyu
45 11:00 Elliot Slessor 4 en 2 Sóc Fortey
14 13:00 Mateo Venut 4 en 0 Lukas Kleckers
19 13:00 Liang Wenbo 1 en 4 Joe O´Connor
1 14:00 Shaun Murphy 4 en 1 Zak Surety
15 14:00 James Cahill 0 en 4 Mateo Stevens
18 14:00 Sean Maddocks 3 en 4 Jamie O´Neill
20 14:00 Eden sharav 2 en 4 Andrew Higginson
5 15:00 Anthony McGill 4 en 0 Louis Heathcote
22 15:00 Brian Ochoiski 4 en 1 Paul S Davison
23 15:00 Gary Wilson 4 en 2 Ashley Hugill
24 15:00 Xiao Guodong 4 en 0 Iulian Boiko
33 15:00 Judd Trump 4 en 2 Zhao Jianbo
7 17:30 Barry Hawkins 4 en 1 Chris Wakelin
25 17:30 Jordan Brown 4 en 0 Luo Honghao
27 17:30 Alexander Ursenbacher 4 en 1 Noppon Saengkham
49 17:30 John Higgins 4 en 1 Steven Hallworth
17 20:00 Mark Selby 4 en 1 Barry Punxis
29 20:00 Com Jones 4 en 3 Fan Zhengyi
30 20:00 Michael Holt 0 en 4 David Gracia
31 20:00 Yuan SiJun 1 en 4 Jamie Jones
35 20:00 Zhao Xintong 4 en 2 Luca Brecel
16 21:00 Stephen Maguire 4 en 1 Dominic Dóna-li
34 21:00 Si Jiahui 4 en 2 Brandon Sargeant
36 21:00 Peter Línies 2 en 4 Hossein Vafaei
53 21:00 Mark Allen 4 en 2 Fraser Patrick

PRIMERA RONDA

DIMARTS 16 FEBRER

2 11:00 Stuart Carrington 4 en 1 Soheil Vahedi
3 11:00 Ryan Day 4 en 3 Ian Burns
10 11:00 Kurt Maflin .. en .. Ken Doherty
13 11:00 Jamie Clarke 0 en 4 Oliver Línies
38 11:00 Jamie Curtis-Barrett 3 en 4 Liam Highfield
40 11:00 Lu Ning 3 en 4 Dylan Emery
43 11:00 Assolellat Akani 4 en 1 Igor Figueiredo
44 11:00 Jack Lisowski 4 en 3 Lei Peifan
41 13:00 Ricky Walden 4 en 1 Jackson Pàgina
42 13:00 Graeme Dott 4 en 2 Billy Joe Castle
28 14:00 Stuart Bingham 2 en 4 Robert Milkins
37 14:00 Mark Williams 4 en 1 Michael White
46 14:00 Tom Ford 4 en 0 Peter Devlin
52 14:00 Fergal O'Brien 2 en 4 Aaron Hill
47 15:00 Tian Pengfei 0 en 4 Alan McManus
50 15:00 Ben Woollaston .. en .. Alex Borg
54 15:00 Nigel Bond 4 en 2 De Rod Lawler
60 15:00 David Gilbert 4 en 0 Rory McLeod
64 15:00 Ronnie O'Sullivan 4 en 0 Robbie Williams
51 17:30 Ali Carter 4 en 3 Daniel Wells
55 17:30 De Scott Donaldson 4 en 2 Gao Yang
56 17:30 Gerard Greene 4 en 3 Farakh Ajaib
21 20:00 Yan Bingtao 4 en 1 Xu Si
26 20:00 Thepchaiya Un-Nooh 3 en 4 Sam Craigie
32 20:00 Neil Robertson .. en .. Mark King
57 20:00 Anthony Hamilton 4 en 3 Ben Hancorn
59 20:00 Jamie Wilson 4 en 3 Duane Jones
61 20:00 Jimmy Robertson 4 en 1 Kacper Filipiak
48 21:00 Kyren Wilson 4 en 2 Chen Zifan
58 21:00 Zhou Yuelong 4 en 0 Ashley Carty
62 21:00 Martin Gould 4 en 0 Mitchell Mann
63 21:00 Mark Joyce .. en .. Jimmy White

SEGONA RONDA

DIMECRES 17 FEBRER

69 11:00 Martin O´Donnell 4 en 0 Ken Doherty
70 11:00 Pang Junxu 4 en 2 Ding Junhui
72 11:00 Mateo Stevens 1 en 4 Stephen Maguire
74 11:00 Joe O´Connor 4 en 1 Andrew Higginson
76 11:00 Gary Wilson 1 en 4 Xiao Guodong
78 11:00 Alexander Ursenbacher 4 en 3 Robert Milkins
79 11:00 Com Jones 4 en 2 David Gracia
80 11:00 Jamie Jones 3 en 4 Mark King
67 13:00 Anthony McGill 4 en 0 David Lilley
68 13:00 Barry Hawkins 4 en 0 Simon Lichtenberg
65 14:00 Shaun Murphy 4 en 1 Stuart Carrington
71 14:00 Oliver Línies 0 en 4 Mateo Venut
85 14:00 Ricky Walden 4 en 3 Graeme Dott
96 14:00 Jimmy White 0 en 4 Ronnie O'Sullivan
73 15:00 Mark Selby 4 en 1 Jamie O´Neill
77 15:00 Jordan Brown 4 en 3 Sam Craigie
82 15:00 Zhao Xintong 3 en 4 Hossein Vafaei
83 15:00 Mark Williams 4 en 1 Liam Highfield
90 15:00 Ali Carter 4 en 1 Aaron Hill
66 17:30 Ryan Day 4 en 3 Mark Davis
75 17:30 Yan Bingtao 4 en 0 Brian Ochoiski
86 17:30 Assolellat Akani 2 en 4 Jack Lisowski
87 17:30 Elliot Slessor 3 en 4 Tom Ford
81 20:00 Judd Trump 4 en 2 Si Jiahui
84 20:00 Joe Perry 4 en 1 Dylan Emery
91 20:00 Mark Allen 4 en 2 Nigel Bond
94 20:00 Jamie Wilson 0 en 4 David Gilbert
95 20:00 Jimmy Robertson 0 en 4 Martin Gould
88 21:00 Alan McManus 2 en 4 Kyren Wilson
89 21:00 John Higgins 4 en 3 Ben Woollaston
92 21:00 De Scott Donaldson 4 en 2 Gerard Greene
93 21:00 Anthony Hamilton 0 en 4 Zhou Yuelong

TERCERA RONDA

VUITENS DE FINAL

DIJOUS 18 FEBRER

98 11:00 Anthony McGill 3 en 4 Barry Hawkins
99 11:00 Martin O´Donnell 2 en 4 Pang Junxu
100 11:00 Mateo Venut 2 en 4 Stephen Maguire
101 11:00 Mark Selby 4 en 3 Joe O´Connor
102 11:00 Yan Bingtao 4 en 1 Xiao Guodong
103 11:00 Jordan Brown 4 en 3 Alexander Ursenbacher
104 11:00 Com Jones 2 en 4 Mark King
106 11:00 Mark Williams 4 en 2 Joe Perry
97 14:00 Shaun Murphy 4 en 1 Ryan Day
105 14:00 Judd Trump 2 en 4 Hossein Vafaei
107 14:00 Ricky Walden 2 en 4 Jack Lisowski
108 14:00 Tom Ford 4 en 3 Kyren Wilson
110 14:00 Mark Allen 4 en 3 De Scott Donaldson
111 14:00 Zhou Yuelong 4 en 2 David Gilbert
109 15:30 John Higgins 3 en 4 Ali Carter
112 15:30 Martin Gould 0 en 4 Ronnie O'Sullivan
VUITENS DE FINAL
113 20:00 Shaun Murphy 4 en 3 Barry Hawkins
114 20:00 Pang Junxu 2 en 4 Stephen Maguire
115 20:00 Mark Selby 4 en 2 Yan Bingtao
116 20:00 Jordan Brown 4 en 3 Mark King
117 20:00 Hossein Vafaei 2 en 4 Mark Williams
118 20:00 Jack Lisowski 3 en 4 Tom Ford
119 21:00 Ali Carter 4 en 2 Mark Allen
120 21:00 Zhou Yuelong 1 en 4 Ronnie O'Sullivan

QUARTS DE FINAL

DIVENDRES 19 FEBRER

121 13:00 Shaun Murphy 4 en 5 Stephen Maguire
122 13:00 Mark Selby 4 en 5 Jordan Brown
124 15:00 Ali Carter .. en .. Ronnie O'Sullivan
123 20:00 Mark Williams 5 en 4 Tom Ford

SEMIFINALS

DISSABTE 20 FEBRER

125 14:00 Stephen Maguire 1 en 6 Jordan Brown
126 20:00 Mark Williams 1 en 6 Ronnie O'Sullivan

FINAL

DIUMENGE 21 FEBRER

127 14:00 Jordan Brown 5 en 3 Ronnie O'Sullivan
127 20:00 Jordan Brown 9 en 8 Ronnie O'Sullivan

 

Vegi també

US Open 9 Campionat de pilota 2021

US OBERT 9 CAMPIONAT DE PILOTA 2021 13 – 18 Setembre HARRAH'S RESORT – CIUTAT ATLÀNTICA …