6 Munduko Txapelketa Gorria 2019

Astelehena 2 iraileko irailean, arranca el 6 Munduko Txapelketa Gorria 2019 (torneo con 6 gorria pilotak). Un torneo muy divertido para los aficionados del Snooker. Eurosport Player, snooker etxea, emitirá el torneo en riguroso directo, hasta la finalísima del sábado 7 iraileko irailean.

Kyren Wilson Campeón 6 Munduko Txapelketa Gorria 2018
Kyren Wilson Campeón 6 Munduko Txapelketa Gorria 2018

Telebista estaldura

Clasificatorias Alemaniako Masters
6 Munduko Txapelketa Gorria 2019

Eurosport Player retransmitirá en exclusiva el 6 Munduko Txapelketa Gorria 2019 (sailkapen guztiez gain eta zirkuitu profesionalaren azken fase guztiez gain).

AURKAKO EGUTEGIA 2019/20

Eurosport Player-ek eskaintzen dizu, aukeratu edo ikusi aldi berean (bi gailuekin, tablet, pc, Autoa) dos mesas en directo, ikusleentzako benetako luxua.

India Irekia 2017
6 Munduko Txapelketa Gorria 2019

Eurosport Player-eko ordainketa kanaletara harpide zaitezke 6,99 € / hilean (39,99 € / urteko).

Modo de suscribirte a Eurosport Player:

EUROSPORT SUBSCRIBE JOKOA

Clasificatorias Alemaniako Masters
6 Munduko Txapelketa Gorria 2019

Formatu 6 Munduko Txapelketa Gorria 2018

The 6 Munduko Txapelketa Gorria 2019 tendrá lugar en el Centro de Convenciones de Bangkok (Tailandiako). Lo disputarán 32 jokalari, repartidos en ocho grupos, con cuatro jugadores en cada grupo. Dicha fase se grupos se disputará (todos contra todos) Best 9 markoak (irabazi 5) y pasarán a octavos de final los dos mejores de cada grupo. Octavos y cuartos de final se disputarán al mejor de 11 markoak (irabazi 6), finalerdietako onena 13 markoak (irabazi 7) eta final handia, onenari 15 markoak (irabazi 8).

Thepchaiya Un-Nooh Campeón 6 Munduko Txapelketa Gorria 2015
Thepchaiya Un-Nooh Campeón 6 Munduko Txapelketa Gorria 2015

Historia 6 Munduko Txapelketa Gorria

Urtea Txapelduna Finalista Emaitza Denboraldi
Six-Red Snooker International
2008 England Ricky Walden England Stuart Bingham 8-3 2008/09
Six-Red World Grand Prix
2009 England Jimmy White England Barry Hawkins 8-6 2009/10
Six-Red World Championship
2010 England Mark Selby England Ricky Walden 8-6 2010/11
2012 England Mark Davis England Shaun Murphy 8-4 2012/13
2013 England Mark Davis Australia Neil Robertson 8-4 2013/14
2014 Eskozia Stephen Maguire England Ricky Walden 8-7 2014/15
2015 Tailandiako Thepchaiya Un-Nooh Txina Liang Wenbo 8-2 2015/16
2016 Txina Ding Junhui England Stuart Bingham 8-7 2016/17
2017 Gales Mark Williams Tailandiako Thepchaiya Un-Nooh 8-2 2017/18
2018 Ingalaterra Kyren Wilson Txina Ding Junhui 8-4 2018/19

 

Mark Williams Campeón 6 Munduko Txapelketa Gorria 2017
Mark Williams Campeón 6 Munduko Txapelketa Gorria 2017

TALDEAK 6 RED WORLD CHAMPIONSHIP 2019

A taldea

POS Jokalaria PJ PG FG LH DF PTS
1 Mohammed Shehab
2 Passakorn Suwannawat
3 Anthony McGill
4 Kyren Wilson

B Taldea

POS Jokalaria PJ PG FG LH DF PTS
1 Stephen Maguire
2 Luca Brecel
3 Wu Yize
4 Kritsanut Lerts’athorn

C taldea

POS Jokalaria PJ PG FG LH DF PTS
1 Reanne Evans
2 Noppon Saengkham
3 Joe Perry
4 Ding Junhui

Grupo D

POS Jokalaria PJ PG FG LH DF PTS
1 Bernard Kiat
2 Mark Selby
3 Eguzkitsua Akani
4 Gary Wilson

Grupo E

POS Jokalaria PJ PG FG LH DF PTS
1 Kurt Dunham
2 Yan Bingtao
3 James Wattana
4 John Higgins

Grupo F

POS Jokalaria PJ PG FG LH DF PTS
1 Mohamed Khairy
2 Ryan Eguna
3 Jimmy White
4 David Gilbert

Grupo G

POS Jokalaria PJ PG FG LH DF PTS
1 Alexis Callewaert
2 Ali Carter
3 Ken Doherty
4 Stuart Bingham

Grupo H

POS Jokalaria PJ PG FG LH DF PTS
1 On Yee Ng
2 Graeme Dott
3 Thepchaiya Un-Nooh
4 Mark Williams

 

SAIOAK ETA EMAITZAK

2 DE SEPTIEMBRE PRIMER DÍA DE COMPETICIÓN

FASE DE GRUPOS

1 06:00 Gary Wilson in Eguzkitsua Akani
2 06:00 Mark Selby in Bernard Tey Choon Kiat
3 06:00 Ding Junhui in Joe Perry
4 06:00 Noppon Saengkham in Reanne Evans
5 08:30 Kyren Wilson in Anthony McGill
6 08:30 Kritsanut Lertsattayathorn in Wu Yize
7 08:30 Luca Brecel in Stephen Maguire
8 08:30 Passakorn Suwannawat in Mohamed Shehab
9 11:00 John Higgins in James Wattana
10 11:00 Yan Bingtao in Kurt Dunham
11 11:00 David Gilbert in Jimmy White
12 11:00 Ryan Eguna in Mohamed Khairy
13 13:30 Mark Williams in Thepchaiya Un-Nooh
14 13:30 Graeme Dott in Ng On Yee
15 13:30 Stuart Bingham in Ken Doherty
16 13:30 Ali Carter in Alexis Callewaert

3 DE SEPTIEMBRE SEGUNDO DÍA DE COMPETICIÓN

FASE DE GRUPOS

17 06:00 Kyren Wilson in Mohamed Shehab
18 06:00 Anthony McGill in Passakorn Suwannawat
19 06:00 David Gilbert in Mohamed Khairy
20 06:00 Ryan Eguna in Jimmy White
21 08:30 Mark Selby in Gary Wilson
22 08:30 Mark Williams in Graeme Dott
23 08:30 Thepchaiya Un-Nooh in Ng On Yee
24 08:30 Eguzkitsua Akani in Bernard Tey Choon Kiat
25 11:00 John Higgins in Yan Bingtao
26 11:00 Stuart Bingham in Alexis Callewaert
27 11:00 Ali Carter in Ken Doherty
28 11:00 James Wattana in Kurt Dunham
29 13:30 Ding Junhui in Noppon Saengkham
30 13:30 Joe Perry in Reanne Evans
31 13:30 Stephen Maguire in Wu Yize
32 13:30 Luca Brecel in Kritsanut Lertsattayathorn

4 DE SEPTIEMBRE TERCER DÍA DE COMPETICIÓN

FASE DE GRUPOS

33 06:00 David Gilbert in Ryan Eguna
34 06:00 Jimmy White in Mohamed Khairy
35 06:00 John Higgins in Kurt Dunham
36 06:00 Yan Bingtao in James Wattana
37 08:30 Stuart Bingham in Ali Carter
38 08:30 Ken Doherty in Alexis Callewaert
39 08:30 Mark Williams in Ng On Yee
40 08:30 Graeme Dott in Thepchaiya Un-Nooh
41 11:00 Ding Junhui in Reanne Evans
42 11:00 Joe Perry in Noppon Saengkham
43 11:00 Mark Selby in Eguzkitsua Akani
44 11:00 Gary Wilson in Bernard Tey Choon Kiat
45 13:30 Stephen Maguire in Kritsanut Lertsattayathorn
46 13:30 Kyren Wilson in Passakorn Suwannawat
47 13:30 Anthony McGill in Mohamed Shehab
48 13:30 Luca Brecel in Wu Yize

 

Ikusi ere

AURKAKO EGUTEGIA 2020/21

Igandean 13 iraileko irailean, hasi da denboraldia 2020/21. Eurosport eta Eurosport jokalaria, etxera …