6 Campionat Mundial Vermell 2019

dilluns 2 de setembre, arranca el 6 Campionat Mundial Vermell 2019 (torneo con 6 boles vermelles). Un torneo muy divertido para los aficionados del Snooker. Eurosport Player, la casa de l'Snooker, emetrà el torneig en rigorós directe, fins a la finalíssima de dissabte 7 de setembre.

Kyren Wilson Campeón 6 Campionat Mundial Vermell 2018
Kyren Wilson Campeón 6 Campionat Mundial Vermell 2018

Cobertura de TV

Classificatòries German Masters
6 Campionat Mundial Vermell 2019

Eurosport Player retransmitirá en exclusiva el 6 Campionat Mundial Vermell 2019 (además de todas las clasificatorias y todas las fases finales del circuito profesional).

CALENDARI TEMPORADA 2019/20

Eurosport Player te ofrece, escoger o ver a la vez (amb dos dispositius, Tableta, Pc, El cotxe) dos mesas en directo, un veritable luxe per a l'espectador.

Índia Oberta 2017
6 Campionat Mundial Vermell 2019

Podeu subscriure-us a canal de pagament d'Eurosport Player per tan sols 6,99 € / mes (39,99 € / any).

Modo de suscribirte a Eurosport Player:

SUBSCRIURE EUROSPORT PLAYER

Classificatòries German Masters
6 Campionat Mundial Vermell 2019

Format 6 Campionat Mundial Vermell 2018

El 6 Campionat Mundial Vermell 2019 tendrá lugar en el Centro de Convenciones de Bangkok (Tailàndia). Lo disputarán 32 jugadors, repartidos en ocho grupos, con cuatro jugadores en cada grupo. Dicha fase se grupos se disputará (tots contra tots) al millor de 9 marcs (guanyar 5) y pasarán a octavos de final los dos mejores de cada grupo. Octavos y cuartos de final se disputarán al mejor de 11 marcs (guanyar 6), semifinals a el millor de 13 marcs (guanyar 7) i la gran final a el millor de 15 marcs (guanyar 8).

Thepchaiya Un-Nooh Campeón 6 Campionat Mundial Vermell 2015
Thepchaiya Un-Nooh Campeón 6 Campionat Mundial Vermell 2015

Historia 6 Campionat Mundial Vermell

any Campió finalista resultat temporada
Six-Red Snooker International
2008 Anglaterra Ricky Walden Anglaterra Stuart Bingham 8–3 2008/09
Six-Red World Grand Prix
2009 Anglaterra Jimmy White Anglaterra Barry Hawkins 8–6 2009/10
Six-Red World Championship
2010 Anglaterra Mark Selby Anglaterra Ricky Walden 8–6 2010/11
2012 Anglaterra Mark Davis Anglaterra Shaun Murphy 8–4 2012/13
2013 Anglaterra Mark Davis Austràlia Neil Robertson 8–4 2013/14
2014 Escòcia Stephen Maguire Anglaterra Ricky Walden 8–7 2014/15
2015 Tailàndia Thepchaiya Un-Nooh Xina Liang Wenbo 8–2 2015/16
2016 Xina Ding Junhui Anglaterra Stuart Bingham 8–7 2016/17
2017 Gal·les Mark Williams Tailàndia Thepchaiya Un-Nooh 8-2 2017/18
2018 Anglaterra Kyren Wilson Xina Ding Junhui 8-4 2018/19

 

Mark Williams Campeón 6 Campionat Mundial Vermell 2017
Mark Williams Campeón 6 Campionat Mundial Vermell 2017

GRUPS 6 RED WORLD CHAMPIONSHIP 2019

grup A

TPV Jugador PJ PG F G FP DF PTS
1 Mohammed Shehab
2 Passakorn Suwannawat
3 Anthony McGill
4 Kyren Wilson

grup B

TPV Jugador PJ PG F G FP DF PTS
1 Stephen Maguire
2 Luca Brecel
3 Wu Yize
4 Kritsanut Lerts’athorn

grup C

TPV Jugador PJ PG F G FP DF PTS
1 Reanne Evans
2 Noppon Saengkham
3 Joe Perry
4 Ding Junhui

Grup D

TPV Jugador PJ PG F G FP DF PTS
1 Bernard Kiat
2 Mark Selby
3 Assolellat Akani
4 Gary Wilson

Grupo E

TPV Jugador PJ PG F G FP DF PTS
1 Kurt Dunham
2 Yan Bingtao
3 James Wattana
4 John Higgins

Grupo F

TPV Jugador PJ PG F G FP DF PTS
1 Mohamed Khairy
2 Ryan Day
3 Jimmy White
4 David Gilbert

Grupo G

TPV Jugador PJ PG F G FP DF PTS
1 Alexis Callewaert
2 Ali Carter
3 Ken Doherty
4 Stuart Bingham

Grupo H

TPV Jugador PJ PG F G FP DF PTS
1 On Yee Ng
2 Graeme Dott
3 Thepchaiya Un-Nooh
4 Mark Williams

 

SESSIONS I RESULTATS

2 DE SEPTIEMBRE PRIMER DÍA DE COMPETICIÓN

FASE DE GRUPOS

1 06:00 Gary Wilson en Assolellat Akani
2 06:00 Mark Selby en Bernard Tey Choon Kiat
3 06:00 Ding Junhui en Joe Perry
4 06:00 Noppon Saengkham en Reanne Evans
5 08:30 Kyren Wilson en Anthony McGill
6 08:30 Kritsanut Lertsattayathorn en Wu Yize
7 08:30 Luca Brecel en Stephen Maguire
8 08:30 Passakorn Suwannawat en Mohamed Shehab
9 11:00 John Higgins en James Wattana
10 11:00 Yan Bingtao en Kurt Dunham
11 11:00 David Gilbert en Jimmy White
12 11:00 Ryan Day en Mohamed Khairy
13 13:30 Mark Williams en Thepchaiya Un-Nooh
14 13:30 Graeme Dott en Ng On Yee
15 13:30 Stuart Bingham en Ken Doherty
16 13:30 Ali Carter en Alexis Callewaert

3 DE SEPTIEMBRE SEGUNDO DÍA DE COMPETICIÓN

FASE DE GRUPOS

17 06:00 Kyren Wilson en Mohamed Shehab
18 06:00 Anthony McGill en Passakorn Suwannawat
19 06:00 David Gilbert en Mohamed Khairy
20 06:00 Ryan Day en Jimmy White
21 08:30 Mark Selby en Gary Wilson
22 08:30 Mark Williams en Graeme Dott
23 08:30 Thepchaiya Un-Nooh en Ng On Yee
24 08:30 Assolellat Akani en Bernard Tey Choon Kiat
25 11:00 John Higgins en Yan Bingtao
26 11:00 Stuart Bingham en Alexis Callewaert
27 11:00 Ali Carter en Ken Doherty
28 11:00 James Wattana en Kurt Dunham
29 13:30 Ding Junhui en Noppon Saengkham
30 13:30 Joe Perry en Reanne Evans
31 13:30 Stephen Maguire en Wu Yize
32 13:30 Luca Brecel en Kritsanut Lertsattayathorn

4 DE SEPTIEMBRE TERCER DÍA DE COMPETICIÓN

FASE DE GRUPOS

33 06:00 David Gilbert en Ryan Day
34 06:00 Jimmy White en Mohamed Khairy
35 06:00 John Higgins en Kurt Dunham
36 06:00 Yan Bingtao en James Wattana
37 08:30 Stuart Bingham en Ali Carter
38 08:30 Ken Doherty en Alexis Callewaert
39 08:30 Mark Williams en Ng On Yee
40 08:30 Graeme Dott en Thepchaiya Un-Nooh
41 11:00 Ding Junhui en Reanne Evans
42 11:00 Joe Perry en Noppon Saengkham
43 11:00 Mark Selby en Assolellat Akani
44 11:00 Gary Wilson en Bernard Tey Choon Kiat
45 13:30 Stephen Maguire en Kritsanut Lertsattayathorn
46 13:30 Kyren Wilson en Passakorn Suwannawat
47 13:30 Anthony McGill en Mohamed Shehab
48 13:30 Luca Brecel en Wu Yize

 

Vegi també

Campionat de la Lliga 2020

LLIGA DEL CAMPIONAT 2020 EN DIRECTE I EN EXCLUSIVA A EUROSPORT Des de dilluns 1 altres …