6 Campionato Mundial Vermello 2019

Luns 2 Setembro, arranca el 6 Campionato Mundial Vermello 2019 (torneo con 6 bolas vermellas). Un torneo muy divertido para los aficionados del Snooker. Eurosport Xogador, a casa de billar, emitirá el torneo en riguroso directo, hasta la finalísima del sábado 7 Setembro.

Kyren Wilson Campeón 6 Campionato Mundial Vermello 2018
Kyren Wilson Campeón 6 Campionato Mundial Vermello 2018

Cobertura Televisiva

Clasificatorias German Masters
6 Campionato Mundial Vermello 2019

Eurosport Player retransmitirá en exclusiva el 6 Campionato Mundial Vermello 2019 (además de todas las clasificatorias y todas las fases finales del circuito profesional).

CALENDARIO DE TEMPORADA 2019/20

Eurosport Player te ofrece, escoger o ver a la vez (con dous dispositivos, Tablet, PC, Coche) dos mesas en directo, un auténtico deleite para o espectador.

India Open 2017
6 Campionato Mundial Vermello 2019

Podes subscribirte á canle de pago Eurosport Player de xeito sinxelo 6,99 € / mes (39,99 € / ano).

Modo de suscribirte a Eurosport Player:

XOGADOR DE EUROSPORT SUBSCRIBE

Clasificatorias German Masters
6 Campionato Mundial Vermello 2019

Formato 6 Campionato Mundial Vermello 2018

O 6 Campionato Mundial Vermello 2019 tendrá lugar en el Centro de Convenciones de Bangkok (Tailandia). Lo disputarán 32 xogadores, repartidos en ocho grupos, con cuatro jugadores en cada grupo. Dicha fase se grupos se disputará (todos contra todos) Mellor de 9 cadros (gañar 5) y pasarán a octavos de final los dos mejores de cada grupo. Octavos y cuartos de final se disputarán al mejor de 11 cadros (gañar 6), semifinales al mejor de 13 cadros (gañar 7) ea gran final ao mellor 15 cadros (gañar 8).

Thepchaiya Un-Nooh Campeón 6 Campionato Mundial Vermello 2015
Thepchaiya Un-Nooh Campeón 6 Campionato Mundial Vermello 2015

Historia 6 Campionato Mundial Vermello

Año Campión Finalista Resultado tempada
Six-Red Snooker International
2008 Inglaterra Ricky Walden Inglaterra Stuart Bingham 8–3 2008/09
Six-Red World Grand Prix
2009 Inglaterra Jimmy White Inglaterra Barry Hawkins 8–6 2009/10
Six-Red World Championship
2010 Inglaterra Mark Selby Inglaterra Ricky Walden 8–6 2010/11
2012 Inglaterra Mark Davis Inglaterra Shaun Murphy 8–4 2012/13
2013 Inglaterra Mark Davis Australia Neil Robertson 8–4 2013/14
2014 Escocia Stephen Maguire Inglaterra Ricky Walden 8–7 2014/15
2015 Thailand Thepchaiya Un-Nooh China Liang Wenbo 8–2 2015/16
2016 China Ding Junhui Inglaterra Stuart Bingham 8–7 2016/17
2017 Gales Mark Williams Thailand Thepchaiya Un-Nooh 8-2 2017/18
2018 Inglaterra Kyren Wilson China Ding Junhui 8-4 2018/19

 

Mark Williams Campeón 6 Campionato Mundial Vermello 2017
Mark Williams Campeón 6 Campionato Mundial Vermello 2017

GRUPOS 6 RED WORLD CHAMPIONSHIP 2019

Grupo A

POS Xogador PJ PG FG FP DF PTS
1 Mohammed Shehab
2 Passakorn Suwannawat
3 Anthony McGill
4 Kyren Wilson

Grupo B

POS Xogador PJ PG FG FP DF PTS
1 Stephen Maguire
2 Luca Brecel
3 Wu Yize
4 Kritsanut Lerts’athorn

Grupo C

POS Xogador PJ PG FG FP DF PTS
1 Reanne Evans
2 Noppon Saengkham
3 Joe Perry
4 Ding Junhui

Grupo D

POS Xogador PJ PG FG FP DF PTS
1 Bernard Kiat
2 Mark Selby
3 Akani soleado
4 Gary Wilson

Grupo E

POS Xogador PJ PG FG FP DF PTS
1 Kurt Dunham
2 Yan Bingtao
3 James Wattana
4 John Higgins

Grupo F

POS Xogador PJ PG FG FP DF PTS
1 Mohamed Khairy
2 Ryan Día
3 Jimmy White
4 David Gilbert

Grupo G

POS Xogador PJ PG FG FP DF PTS
1 Alexis Callewaert
2 Alí Carter
3 Ken Doherty
4 Stuart Bingham

Grupo H

POS Xogador PJ PG FG FP DF PTS
1 On Yee Ng
2 Graeme Dott
3 Thepchaiya Un-Nooh
4 Mark Williams

 

Sesións e resultados

2 DE SEPTIEMBRE PRIMER DÍA DE COMPETICIÓN

FASE DE GRUPOS

1 06:00 Gary Wilson en Akani soleado
2 06:00 Mark Selby en Bernard Tey Choon Kiat
3 06:00 Ding Junhui en Joe Perry
4 06:00 Noppon Saengkham en Reanne Evans
5 08:30 Kyren Wilson en Anthony McGill
6 08:30 Kritsanut Lertsattayathorn en Wu Yize
7 08:30 Luca Brecel en Stephen Maguire
8 08:30 Passakorn Suwannawat en Mohamed Shehab
9 11:00 John Higgins en James Wattana
10 11:00 Yan Bingtao en Kurt Dunham
11 11:00 David Gilbert en Jimmy White
12 11:00 Ryan Día en Mohamed Khairy
13 13:30 Mark Williams en Thepchaiya Un-Nooh
14 13:30 Graeme Dott en Ng On Yee
15 13:30 Stuart Bingham en Ken Doherty
16 13:30 Alí Carter en Alexis Callewaert

3 DE SEPTIEMBRE SEGUNDO DÍA DE COMPETICIÓN

FASE DE GRUPOS

17 06:00 Kyren Wilson en Mohamed Shehab
18 06:00 Anthony McGill en Passakorn Suwannawat
19 06:00 David Gilbert en Mohamed Khairy
20 06:00 Ryan Día en Jimmy White
21 08:30 Mark Selby en Gary Wilson
22 08:30 Mark Williams en Graeme Dott
23 08:30 Thepchaiya Un-Nooh en Ng On Yee
24 08:30 Akani soleado en Bernard Tey Choon Kiat
25 11:00 John Higgins en Yan Bingtao
26 11:00 Stuart Bingham en Alexis Callewaert
27 11:00 Alí Carter en Ken Doherty
28 11:00 James Wattana en Kurt Dunham
29 13:30 Ding Junhui en Noppon Saengkham
30 13:30 Joe Perry en Reanne Evans
31 13:30 Stephen Maguire en Wu Yize
32 13:30 Luca Brecel en Kritsanut Lertsattayathorn

4 DE SEPTIEMBRE TERCER DÍA DE COMPETICIÓN

FASE DE GRUPOS

33 06:00 David Gilbert en Ryan Día
34 06:00 Jimmy White en Mohamed Khairy
35 06:00 John Higgins en Kurt Dunham
36 06:00 Yan Bingtao en James Wattana
37 08:30 Stuart Bingham en Alí Carter
38 08:30 Ken Doherty en Alexis Callewaert
39 08:30 Mark Williams en Ng On Yee
40 08:30 Graeme Dott en Thepchaiya Un-Nooh
41 11:00 Ding Junhui en Reanne Evans
42 11:00 Joe Perry en Noppon Saengkham
43 11:00 Mark Selby en Akani soleado
44 11:00 Gary Wilson en Bernard Tey Choon Kiat
45 13:30 Stephen Maguire en Kritsanut Lertsattayathorn
46 13:30 Kyren Wilson en Passakorn Suwannawat
47 13:30 Anthony McGill en Mohamed Shehab
48 13:30 Luca Brecel en Wu Yize

 

Ver tamén

Dispara 2020

SAÍDEO 2020 THEPCHAIYA UN-NOOH DEFIENDE SU TÍTULO DE CAMPEÓN EN DIRECTO Y EN EXCLUSIVA