Classificacions del Campionat Mundial 2017

dimecres 5 de abril arrancan las prestigiosas clasificatorias del World Championship 2017, en directe i en exclusiva per Eurosport Player, la casa de l'Snooker. Dichas clasificatorias se celebran en el Ponds Forge International Sports Center de Sheffield (Anglaterra), hasta el miércoles 12 d'abril. Todos los jugadores del circuito profesional (excepto los Top 16) y los clasificados en los diversos torneos de la WPBSA, necesitarán ganar tres rondas (al millor de 19 frames en dos sesiones) para poder acceder al cuadro final (32 jugadors) del World Championship 2017.

Clasificatorias China Open 2017
Classificacions del Campionat Mundial 2017

Cobertura de TV

Classificatòries German Masters
Classificacions del Campionat Mundial 2017

Eurosport Player retransmitirá en exclusiva las clasificatorias del World Championship 2017 (además de todas las clasificatorias del circuito profesional y fases finales de la World Snooker).

Eurosport Player te ofrece, escoger o ver a la vez (amb dos dispositius, Tableta, Pc, El cotxe) dos mesas en directo, un veritable luxe per a l'espectador.

Podeu subscriure-us a canal de pagament d'Eurosport Player per tan sols 6,99 € / mes (59,88 € / any).

Modo de suscribirte a Eurosport Player:

http://es.eurosportplayer.com/

Classificatòries German Masters
Classificacions del Campionat Mundial 2017

Jugadores World Championship Qualifiers 2017

http://livescores.worldsnookerdata.com/Players/Tournament/13917/betfred-world-championship-qualifiers

Cuadro World Championship Qualifiers 2017

http://livescores.worldsnookerdata.com/Draw/Tournament/13917/0/betfred-world-championship-qualifiers

http://www.worldsnooker.com/wp-content/uploads/2017/04/World_Champoinship_2017_Qualifiers_Draw.pdf

Jugadores Clasificados World Championship 2017

Campionat del Món 2017
Campionat del Món 2017
1 Mark Selby (campeón 2014 i 2016)
2 Judd Trump (finalista 2011)
3 Stuart Bingham (campeón 2015)
4 Ding Junhui (finalista 2016)
5 Shaun Murphy (campeón 2005)
6 John Higgins (campeón 1998, 2007, 2009 i 2011)
7 Barry Hawkins (finalista 2013)
8 Marc Fu
9 Neil Robertson (campeón 2010)
10 Allister Carter (finalista 2008 i 2012)
11 Mark Allen
12 Ronnie O'Sullivan (campeón 2001, 2004, 2008, 2012 i 2013)
13 Liang Wenbo
14 Kyren Wilson
15 Anthony McGill
16 Ryan Day

Historia World Championship

Campionat del Món 2016
Campionat del Món 2016

El World Championship se celebra des de l'any 1927, amb l'anglès Joe Davis, guanyant les quinze primeres edicions. En el siguiente link, podrás dar un repaso a la historia del World Championship, amb especial atenció a l'era moderna (vídeos de todas las finales), al Teatre Crucible de Sheffield (Anglaterra).

http://spainprosnooker.es/world-championship-history/

Campionat del Món
Campionat del Món

Sessions i Resultats

Resultados Primera Ronda

Jugador marcador Jugador
Gal·les Mark Williams 10-7 Xina Zhao Xintong
Anglaterra Liam Highfield 10-2 Estonia Andrés Petrov
Anglaterra Stuart Carrington 10–2 Malta Alex Borg
Anglaterra Andrew Higginson 10–8 Xipre Michael Georgiou
Anglaterra Tom Ford 10–2 Anglaterra Jamie Bodle
Anglaterra Chris Wakelin 10–5 Anglaterra Elliot Slessor
Anglaterra Mateo Venut 10-4 Gal·les David John
Iran Hossein Vafaei 10-1 Egipte Hatem Yassen
Finland Robin casc 8-10 Anglaterra Reanne Evans
Gal·les Mateo Stevens 8-10 Gal·les Lee Walker
Tailàndia Noppon Saengkham 10-5 Gal·les Com Jones
Anglaterra Anthony Hamilton 10-5 Anglaterra Craig Steadman
Xina Li Penja 10–9 Escòcia Fraser Patrick
Anglaterra Mike Dunn 10–6 Anglaterra Andy Hicks
Anglaterra Nigel Bond 10–1 Hong Kong Ng On Yee
Escòcia Stephen Maguire 10-7 Tailàndia Kritsanut Lertsattayathorn
Anglaterra Mark King 10–4 Anglaterra Paul Davison
Xina Zhang tu 7-10 Xina Fang Xiongman
Xina Xiao Guodong 10–2 Gal·les Tyler Rees
Anglaterra Sam Baird 10–2 Escòcia Ross Vallance
Anglaterra Ben Woollaston 10-4 Escòcia Chris Totten
República d'Irlanda Ken Doherty 10-4 Anglaterra Jason Weston
Xina Zhou Yuelong 10–5 Anglaterra Christopher Keogan
Anglaterra Ian Burns 7-10 Gal·les Ian Preece
Anglaterra Alfie Càrrega 10–6 Anglaterra Adam Duffy
Gal·les Jamie Jones 10–0 Anglaterra Jamie Curtis-Barrett
Tailàndia Dechawat Poomjaeng 10-7 Xina Chen Zhe
Escòcia Graeme Dott 10-3 Anglaterra Allan Taylor
Xina Tian Pengfei 10-4 Xina Zhang Yong
República d'Irlanda Fergal O'Brien 10-6 Irlanda del Nord Gerard Greene
Escòcia Rhys Clark 10–1 Anglaterra Wayne Townsend
Anglaterra David Gilbert w / o–w/d Irlanda del Nord Patrick Wallace
Anglaterra Joe Perry 10–3 Anglaterra Zack Richardson
Xina Mei Xiwen 5-10 Tailàndia Akani Songsermsawad
Anglaterra Mark Joyce 10–3 Irlanda del Nord Jordan Brown
Anglaterra David Gracia 10–6 Malaysia Thor Chuan Leong
Bèlgica Luca Brecel 10-4 Anglaterra Sean O’Sullivan
Irlanda del Nord Joe Swail 10-8 Anglaterra Sanderson Lam
Gal·les Dominic Dóna-li 10–2 Tailàndia Boonyarit Keattikun
Gal·les Daniel Wells 10–7 Polònia Adam Stefanów
Anglaterra Gary Wilson 10–9 República d'Irlanda Josh Boileau
Tailàndia Thepchaiya Un-Nooh 9-10 Anglaterra Peter Línies
Escòcia Ross Muir 10–7 Gal·les Gareth Allen
Gal·les Michael White 10–3 Índia Aditya Mehta
Anglaterra Rory McLeod 10-7 Isle of Man Darryl Hill
Noruega Kurt Maflin 6-10 Anglaterra Sydney Wilson
Anglaterra Martin O´Donnell 10–9 Gal·les Jackson Pàgina
Anglaterra Ricky Walden 7-10 Anglaterra Hammad Miah |
Anglaterra Michael Holt 10–2 Pakistan Hamza Akbar
Anglaterra Jamie Cope 5-10 Escòcia Eden sharav
Anglaterra Peter Ebdon 10–3 Anglaterra Michael Wild
Anglaterra Jack Lisowski 10–7 Anglaterra Jimmy White
Escòcia Alan McManus 10-1 Austràlia Kurt Dunham
Anglaterra De Rod Lawler 10-5 Xina Xu Si
Anglaterra Jimmy Robertson 10-8 Xina Cao Yupeng
Anglaterra Oliver Línies 10-6 Gal·les Duane Jones
Xina Yan Bingtao 10–8 Anglaterra Sam Craigie
Anglaterra Mark Davis 10–3 Anglaterra Mitchell Mann
Escòcia De Scott Donaldson 10–2 Xina Wang Yuchen
Anglaterra Robert Milkins 6-10 Suïssa Alexander Ursenbacher
Anglaterra Robbie Williams 10–1 Anglaterra James Cahill
Xina Yu Delu 10–0 Brasil Itaro Sants
Anglaterra John Astley 10–7 Brasil Igor Figueiredo
Anglaterra Martin Gould 10–2 Tailàndia James Wattana

Resultados Segunda Ronda

Jugador marcador Jugador
Gal·les Mark Williams 10–9 Anglaterra Liam Highfield
Anglaterra Stuart Carrington 10–6 Anglaterra Andrew Higginson
Anglaterra Tom Ford 10–6 Anglaterra Chris Wakelin
Anglaterra Mateo Venut 6-10 Iran Hossein Vafaei
Anglaterra Reanne Evans 6-10 Gal·les Lee Walker
Tailàndia Noppon Saengkham 10–9 Anglaterra Anthony Hamilton
Xina Li Penja 10–4 Anglaterra Mike Dunn
Anglaterra Nigel Bond 3-10 Escòcia Stephen Maguire
Anglaterra Mark King 10–4 Xina Fang Xiongman
Xina Xiao Guodong 10–4 Anglaterra Sam Baird
Anglaterra Ben Woollaston 10–4 República d'Irlanda Ken Doherty
Xina Zhou Yuelong 10–8 Gal·les Ian Preece
Anglaterra Alfie Càrrega 8-10 Gal·les Jamie Jones
Tailàndia Dechawat Poomjaeng 4-10 Escòcia Graeme Dott
Xina Tian Pengfei 9-10 República d'Irlanda Fergal O'Brien
Escòcia Rhys Clark 6-10 Anglaterra David Gilbert

 

Anglaterra Joe Perry 9-10 Tailàndia Akani Songsermsawad
Anglaterra Mark Joyce 6-10 Anglaterra David Gracia
Bèlgica Luca Brecel 10–8 Irlanda del Nord Joe Swail
Gal·les Dominic Dóna-li 10–6 Gal·les Daniel Wells
Anglaterra Gary Wilson 10–7 Anglaterra Peter Línies
Escòcia Ross Muir 4-10 Gal·les Michael White
Anglaterra Rory McLeod 10–7 Anglaterra Sydney Wilson
Anglaterra Martin O´Donnell 7-10 Anglaterra Hammad Miah |
Anglaterra Michael Holt 10–4 Escòcia Eden sharav
Anglaterra Peter Ebdon 10–9 Anglaterra Jack Lisowski
Escòcia Alan McManus 5-10 Anglaterra De Rod Lawler
Anglaterra Jimmy Robertson 10–4 Anglaterra Oliver Línies
Xina Yan Bingtao 10–7 Anglaterra Mark Davis
Escòcia De Scott Donaldson 9-10 Suïssa Alexander Ursenbacher
Anglaterra Robbie Williams 7-10 Xina Yu Delu
Anglaterra John Astley 6-10 Anglaterra Martin Gould

Resultados Tercera Ronda (los ganadores tienen billete al Crucible)

Jugador marcador Jugador
Gal·les Mark Williams 7-10 Anglaterra Stuart Carrington
Anglaterra Tom Ford 10–8 Iran Hossein Vafaei
Gal·les Lee Walker 8-10 Tailàndia Noppon Saengkham
Xina Li Penja 5-10 Escòcia Stephen Maguire
Anglaterra Mark King 4-10 Xina Xiao Guodong
Anglaterra Ben Woollaston 9-10 Xina Zhou Yuelong
Gal·les Jamie Jones 8-10 Escòcia Graeme Dott
República d'Irlanda Fergal O'Brien 10–9 Anglaterra David Gilbert
Tailàndia Akani Songsermsawad 3-10 Anglaterra David Gracia
Bèlgica Luca Brecel 10–5 Gal·les Dominic Dóna-li
Anglaterra Gary Wilson 10–3 Gal·les Michael White
Anglaterra Rory McLeod 10–7 Anglaterra Hammad Miah |
Anglaterra Michael Holt 9-10 Anglaterra Peter Ebdon
Anglaterra De Rod Lawler 6-10 Anglaterra Jimmy Robertson
Xina Yan Bingtao 10–4 Suïssa Alexander Ursenbacher
Xina Yu Delu 7-10 Anglaterra Martin Gould


Cuadro Final World Championship 2017 Teatro Crucible

Primera Ronda Vuitens de Final Quarts de Final Semi Finales
Al mejor de 19 marcs Al mejor de 25 marcs Al mejor de 25 marcs Al mejor de 33 marcs
15 abril
Anglaterra Mark Selby (1)
22, 23 & 24 abril
República d'Irlanda Fergal O'Brien
19 abril
Gal·les Ryan Day (16)
25 & 26 abril
Xina Xiao Guodong
19 & 20 abril
Austràlia Neil Robertson (9)
23 & 24 abril
Tailàndia Noppon Saengkham
16 & 17 abril
Hong Kong Marc Fu (8)
27, 28 & 29 abril
Bèlgica Luca Brecel
16 & 17 abril
Anglaterra Shaun Murphy (5)
20, 21 & 22 abril
Xina Yan Bingtao
15 & 16 Abril
Anglaterra Ronnie O'Sullivan (12)
25 & 26 abril
Anglaterra Gary Wilson
18 abril
Xina Liang Wenbo (13)
21 & 22 abril
Anglaterra Stuart Carrington
17 & 18 abril
Xina Ding Junhui (4)
Xina Zhou Yuelong
16 & 17 abril
Anglaterra Stuart Bingham (3)
20 & 21 abril
Anglaterra Peter Ebdon
15 & 16 abril
Anglaterra Kyren Wilson (14)
25 & 26 abril
Anglaterra David Gracia
16 & 17 abril
Irlanda del Nord Mark Allen (11)
21 & 22 abril
Anglaterra Jimmy Robertson
17 & 18 abril
Escòcia John Higgins (6)
27, 28 & 29 abril
Anglaterra Martin Gould
19 & 20 abril
Anglaterra Barry Hawkins (7)
23 & 24 abril
Anglaterra Tom Ford
18 & 19 abril
Anglaterra Ali Carter (10)
25 & 26 abril
Escòcia Graeme Dott
15 abril
Escòcia Anthony McGill (15)
22, 23 & 24 abril
Escòcia Stephen Maguire
18 & 19 abril
Anglaterra Judd Trump (2)
Anglaterra Rory McLeod

Partidos Eurosport Player

https://www.youtube.com/channel/UC-YKug6r3CjjHbYKKaorwrg/videos?sort=dd&view=0&shelf_id=0

 

Vegi també

Players Championship 2020

LES SÈRIES CORAL CUP SEGONA PARADA AMB EL PLAYERS CHAMPIONSHIP 2020 EN DIRECTE I EN …