Mosconi Kopa 2021

MOSKONI KOPA 2021

7 – 10 ABENDUA

ALEXANDRA JAUREGIA – LONDRES

Mosconi Kopa 2021
Irudia: Partiduen aretoa

TELEVISION ESTALDURA

MOSKONI KOPA 2021

Espainian zuzenean emango da DAZN

AURREKO ORDAINKETA 9'99 EURO DAZN APP

Zure herrialdea behean aipatzen ez bada, La Mosconi Cup jarraitu dezakezu 2021 ordainketa plataforman Partiduen aretoa.

  • Sky Kirolak – Erresuma Batua eta Irlanda
  • DAZN – AEB, Brasil, Kanada, Alemanian, Austria, Suitza, Italia, Espainia
  • Foxtel – Australia
  • Sky Sarea – Zelanda Berria
  • Viaplay – Estonia, Islandia, Lituania, Polonia, Letonia
  • Viasat – Danimarka, Finlandia, Norvegia, Suedia
  • HAU 21 (Nova) – Txekiar Errepublika eta Eslovakia
  • NTV – Errusia
  • Pragosport – Hungaria
  • SportClub – Serbia, Kroazia, Eslovenia, Montenegro, Bosnia eta Herzegovina eta Mazedonia
  • Ziggo – Holanda
  • Zhibo.TV – Txina
  • Superkirola – Afrika
Mosconi Kopa 2021
Irudia: Partiduen aretoa

MOSKONI KOPA

HISTORIA

Urtea Gunea Irabazleak Emaitzak Galtzaileak MVP
1994 Romford, Londres, England AEB 16-12 Europa
1995 Basildon, Essex, England Europa 16-15 AEB
1996 Dagenham, Londres, England AEB 15-13 Europa
1997 Bethnal Green, Londres, England AEB 13-8 Europa
1998 Bethnal Green, Londres, England AEB 13-9 Europa
1999 Bethnal Green, Londres, England AEB 12-7 Europa
2000 Bethnal Green, Londres, England AEB 12-9 Europa
2001 Bethnal Green, Londres, England AEB 12-1 Europa
2002 Bethnal Green, Londres, England Europa 12-9 AEB
2003 Las Vegas, Nevada, Ameriketako Estatu Batuak AEB 11-9 Europa Finlandia Mika Immonen
2004 Egmond aan Zee, Netherlands AEB 12-9 Europa Ameriketako Estatu Batuak Rodney Morris
2005 Las Vegas, Nevada, Ameriketako Estatu Batuak AEB 11-6 Europa Ameriketako Estatu Batuak Strickland konde
2006 Rotterdam, Netherlands Europa
AEB
12-12 Lotuta Ameriketako Estatu Batuak Corey Deuel
2007 Las Vegas, Nevada, Ameriketako Estatu Batuak Europa 11-8 AEB Malta Tony Drago
2008 St. Julianen, Malta Europa 11-5 AEB Finlandia Mika Immonen
2009 Las Vegas, Nevada, Ameriketako Estatu Batuak AEB 11-7 Europa Ameriketako Estatu Batuak Dennis Hatch
2010 Bethnal Green, Londres, England Europa 11-8 AEB Erresuma Batua Darren Appleton
2011 Las Vegas, Nevada, Ameriketako Estatu Batuak Europa 11-7 AEB Netherlands Niels Feijen
2012 Bethnal Green, Londres, England Europa 11-9 AEB Erresuma Batua Chris Melling
2013 Las Vegas, Nevada, Ameriketako Estatu Batuak Europa 11-2 AEB Netherlands Niels Feijen
2014 Dorreko zirkua, Blackpool, England Europa 11-5 AEB Netherlands Niels Feijen
2015 Las Vegas, Nevada, Ameriketako Estatu Batuak Europa 11-7 AEB Netherlands Niels Feijen
2016 Alexandra Jauregian, Londres, England Europa 11-3 AEB Austria Albin Ouschan
2017 Las Vegas, Nevada, Ameriketako Estatu Batuak Europa 11-4 AEB Alemanian Joshua Filler
2018 Alexandra Jauregian, Londres, England AEB 11-9 Europa Ameriketako Estatu Batuak Skyler Woodward
2019 Las Vegas, Nevada, Ameriketako Estatu Batuak AEB 11-8 Europa Ameriketako Estatu Batuak Skyler Woodward
2020 Ricoh Arena, Coventry, England Europa 11-3 AEB Erresuma Batua Jayson Shaw

Mika Immonen MVP 2008

Mika Immonen
Irudia: Partiduen aretoa

NIRE SERIA (INFO)

Mika Immonen
Irudia: Mezz Cues

EVENTOS MATCHROOM POOL

Matchroom-ek Munduko Igerileku Zirkuituko ekitaldi onenak eskaintzen ditu

TXAPELKETA LIGA Igerilekua 2021

MUNDUKO PISKINA 2021

WORLD POOL MASTERS 2021

MUNDUKO PISKINA TXAPELKETA 2021

US OPEN 9 PILOTA TXAPELKETA 2021

MOSKONI KOPA (7 - 10 ABENDUA)

TAOM V10 (INFO)

Mosconi Kopa 2021

EUROPA TALDEA

Mosconi Kopa 2021
Europa taldea
Irudia: Partiduen aretoa

Kapitainak

Alex Lely eta Karl Boyes

Jokalariak

Albin Ouschan (Austria): Egungo Munduko Txapelduna eta Ez. 1 munduko.

Jayson Shaw (Eskozia): Mosconi MVP 2020.

Joshua Filler (Alemanian): Egungo Munduko Kopako txapelduna.

Zenbat gehigarri (Albania): Gaur egungo Munduko Pilota Txapelduna 10.

David Alcaide (Espainia): Hirugarren postua Munduko Txapelketan 2021.

David Alcaide

El jugador malagueño disputará su tercera Mosconi Cup

Puedes seguir y animar a David Alcaide en su Instagram

DAVID ALCAIDE INSTAGRAM

TALDEA AEB

Mosconi Kopa 2021
AEB taldea
Irudia: Partiduen aretoa

Capitán

Jeremy Jones

Jokalariak

Shane Van Boening: Nº 5 munduko.

Skyler Woodward: Mosconi MVP 2018 eta 2019.

Chris Reinhold: AEB taldeko kidea 2020.

Tyler Styer: Txapeldun Bikoitza Mosconi Kopa 2018 eta 2019.

Strickland konde: Legend Mosconi Cup-ekin 9 Victorias (POSIBILEA COVID-HARREMANA)

Earl Strickland AEBko taldeko kapitainak ordezkatuko du Jeremy Jones (AEBetako Irekiera Kanpaina 9 Pilota 2003).

FORMATUA

MOSKONI KOPA 2021

La Mosconi Cup se disputa en la disciplina de Bola 9

Partida guztiak irabazteko jokatzen dira 5 mahaiak

Puntu bat garaipenagatik (partida)

Irabazteko lasterketa 11 puntuak (partiduak)

Sakea alternatiboa da

Baloia 1 abiapuntuan joango da

Pilotak triangeluarekin jarriko dira

Jokalariek ezin izango dituzte pilotak zerbitzuaren aurretik egiaztatu.

SHOT CLOCK

Erloju bat 30 segundoak egongo dira martxan txapelketa osoan

Zerbitzuaren ondoren minutu bat egongo da

Jokalari edo talde bakoitzak luzapen bat izango du 30 segundo mahai bakoitzeko

STARLINE

 

Mosconi Kopa 2021

SARIAK

MOSKONI KOPA 2021

Txapeldun taldea: 30.000 $ jokalari bakoitzeko

Talde galtzailea: 15.000 $ jokalari bakoitzeko

ENERGIA ETENA G

Mosconi Kopa 2021

SAIOAK ETA EMAITZAK

ASTEARTEA

7 ABENDUA

19:00 0 EUROPA TALDEA 2 in 5 TALDEA AEB 1
20:00 0 Ouschan – Zenbat 4 in 5 Styer – Reinhold 2
21:00 1 Joshua Filler 5 in 2 Shane Van Boening 2
21:00 2 Shaw – Alcaide 5 in 0 Woodward – Jones 2

ASTEAZKENA

8 ABENDUA

TEAM EUROPA v TEAM USA
19:00 3 Jayson Shaw 5 in 3 Shane Van Boening 2
20:00 3 Albin Ouschan 3 in 5 Skyler Woodward 3
21:00 3 Ouschan – Shaw 4 in 5 Van Boening – Woodward 4
22:00 3 Joshua Filler 3 in 5 Tyler Styer 5
23:00 4 Alcaide – Zenbat 5 in 4 Jones – Reinhold 5

OSTEGUNA

9 ABENDUA

TEAM EUROPA v TEAM USA
19:00 5 Jayson Shaw 5 in 2 Chris Reinhold 5
20:00 6 Shaw – Betegarria 5 in 2 Styer – Woodward 5
21:00 7 Zenbat gehigarri 5 in 3 Shane Van Boening 5
22:00 8 Ouschan – Alcaide 5 in 1 Styer – Van Boening 5
23:00 9 David Alcaide 5 in 4 Jeremy Jones 5

OSTIRALA

10 ABENDUA

TEAM EUROPA v TEAM USA
19:00 10 Shaw – Betegarria 5 in 4 Van Boening – Woodward 5
20:00 10 Jayson Shaw 2 in 5 Skyler Woodward 6
21:00 11 Joshua Filler 5 in 4 Shane Van Boening 6
22:00 David Alcaide in Tyler Styer
23:00 Zenbat gehigarri in Chris Reinhold
24:00 Albin Ouschan in Jeremy Jones
01:00 Zergatik erabaki banaka in Zergatik erabaki banaka

 

Ikusi ere

Europako Masters Sailkapena 2022 (2)

Europako Masters Sailkapena 2022 (2) 15 – 17 uztailean 22 – 24 Julio Morningside Arena