Obert escocès 2019

MARK ALLEN BUSCA REVALIDAR SU TÍTULO DE CAMPEÓN EN EL ABIERTO DE ESCOCIA DE SNOOKER

EN EXCLUSIVA EN EUROSPORT

  Obert escocès 2019

Obert escocès 2019

La celebración de una nueva edición del Abierto de Escocia que se celebrará en la ciudad de Glasgow y reunirá a los mejores jugadores de snooker, podrà seguir, en directe i en exclusiva a través d' Eurosport 1, Eurosport 2 i Eurosport Player des de dilluns que 9 fins diumenge 15 de desembre amb els comentaris dels experts Sergio Manuel Gutiérrez, Martín Perez i Arturo Pérez.

Mark Allen Campeón Scottish Open 2018
Mark Allen Campeón Scottish Open 2018

ELS MILLORS TORNEJOS D'SNOOKER, NOMÉS EN Europort

Al llarg d'aquesta nova temporada que va arrencar el passat mes de juny, Eurosport emetrà més de 25 tornejos de snooker, tots ells integrats en el circuit World Snooker.

CALENDARI TEMPORADA 2019/20

Dins d'aquesta oferta s'inclou la retransmissió en exclusiva dels millors tornejos d'aquesta disciplina esportiva, entre els quals destaquen el Mundial de Sheffield, l'Open de la Xina i Alemanya, Masters o el Campionat del Regne Unit. El snooker s'ha convertit en un contingut clau i d'èxit dins de les graelles d'Eurosport 1 i Eurosport 2.

PREMIS TORNEJOS DE RÀNQUING

Obert escocès 2019
Obert escocès 2019

PROGRAMACIÓN – ABIERTO DE ESCOCIA

dilluns, 9 de desembre de 2019

13:45 – 19:00 image001 E1 ESPANYA Snooker: Abierto de Escocia
Dia 1
primera emissió: dilluns, 9 de desembre de 2019
19:45 – 00:00 image001 E1 ESPANYA Snooker: Abierto de Escocia
Dia 1
primera emissió: dilluns, 9 de desembre de 2019

dimarts, 10 de desembre de 2019

13:45 – 19:00 image001 E1 ESPANYA Snooker: Abierto de Escocia
Dia 2
primera emissió: dimarts, 10 de desembre de 2019
19:45 – 00:00 image001 E1 ESPANYA Snooker: Abierto de Escocia
Dia 2
primera emissió: dimarts, 10 de desembre de 2019

Dimecres, 11 de desembre de 2019

13:45 – 19:00 image001 E1 ESPANYA Snooker: Abierto de Escocia
Dia 3
primera emissió: dimecres, 11 de desembre de 2019
19:45 – 00:00 image001 E1 ESPANYA Snooker: Abierto de Escocia
Dia 3
primera emissió: dimecres, 11 de desembre de 2019

dijous, 12 de desembre de 2019

13:45 – 19:00 image001 E1 ESPANYA Snooker: Abierto de Escocia
Dia 4
primera emissió: dijous, 12 de desembre de 2019
19:45 – 00:00 image001 E1 ESPANYA Snooker: Abierto de Escocia
Dia 4
primera emissió: dijous, 12 de desembre de 2019

divendres, 13 de desembre de 2019

12:45 – 18:00 image001 E2 ESPANYA Snooker: Abierto de Escocia
Quarts de final
primera emissió: divendres, 13 de desembre de 2019
19:45 – 23:00 image001 E1 ESPANYA Snooker: Abierto de Escocia
Quarts de final
primera emissió: divendres, 13 de desembre de 2019

dissabte, 14 de desembre de 2019

14:00 – 17:30 image001 E2 ESPANYA Snooker: Abierto de Escocia
Semifinals
primera emissió: dissabte, 14 de desembre de 2019
19:45 – 23:30 image001 E1 ESPANYA Snooker: Abierto de Escocia
Semifinals
primera emissió: dissabte, 14 de desembre de 2019

diumenge, 15 de desembre de 2019

13:45 – 17:00 image001 E2 ESPANYA Snooker: Abierto de Escocia
Últim
primera emissió: diumenge, 15 de desembre de 2019
19:55 – 23:00 image001 E1 ESPANYA Snooker: Abierto de Escocia
Últim
primera emissió: diumenge, 15 de desembre de 2019

Obert escocès 2019

A continuació podeu consultar els horaris d'Eurosport i Eurosport 2 para poder seguir el Scottish Open 2019 en rigorós directe:

Obert escocès 2019

También tenéis la opción de seguir el Scottish Open 2019 a través d' Eurosport Player i poder escollir o veure alhora (amb dos dispositius, Tableta, Pc, El cotxe) les dues taules en directe, un veritable luxe per a l'espectador. I, l'opció de poder visualitzar els partits en diferit, en el seu apartat de 'SOTA DEMANDA’

Obert escocès 2019

Sergio Manuel Gutiérrez, Arturo Pérez y Martín Pérez serán los encargados de la narración y los comentarios del Scottish Open 2019 en Eurosport

Obert escocès 2019

El Scottish Open 2019 el disputaran 128 jugadors, que lluitaran per les 70 mil lliures de premi per al vencedor i l'opció d'optar a ser el primer guanyador de les Sèrie de les Nacions Home, amb 1 milió de lliures per al guanyador. El quadre es disputarà a el millor de 7 marcs (guanyar 4) fins a vuitens de final, quarts de final a el millor de 9 marcs (guanyar 5), semifinals a el millor de 11 marcs (guanyar 6) i la gran final a el millor de 17 marcs (guanyar 9).

INICI SÈRIE NACIONS

Home Open Sèrie de les Nacions 2019
Home Nations Series Scottish Open 2019

Sèries Las Home Nations, tracten de quatre tornejos al Regne Unit. Anglès Obert - Irlandès Obert - Escocès Obert - Galés Obert.

cada torneig, inspira la seva trofeu (campió Torneig) en una llegenda, amb l'atractiu d'un premi de 1 MILIÓ DE LLIURES per al guanyador de les quatre proves en una mateixa temporada.

S. Davis (Anglaterra) A. Higgins (Irlandès) S. Hendry (Escocès) R. Reardon (Gal·lès)

ANGLÉS OBERT 2019 INICI SÈRIE NACIONS
SCOTTISH OPEN 2019 INICI SÈRIE NACIONS

Steve Davis

HIGGINS ALEX

STEPHEN HENDRY

RAY REARDON

 Stephen Hendry
Stephen Hendry

SESSIONS I RESULTATS

9 DICIEMBRE PRIMERA RONDA

2 11:00 Anthony Hamilton 1 en 4 Louis Heathcote
3 11:00 Anthony McGill 4 en 2 Hammad Miah |
4 11:00 Gerard Greene 2 en 4 Elliot Slessor
8 11:00 Robbie Williams 3 en 4 Chris Wakelin
13 11:00 Billy Joe Castle 4 en 2 Ashley Carty
14 11:00 De Scott Donaldson 4 en 2 Lei Peifan
15 11:00 Simon Lichtenberg 2 en 4 Peter Línies
56 11:00 Andy Lee 4 en 2 Fergal O'Brien
6 12:30 Riley Parsons 3 en 4 Lu Ning
7 12:30 Gary Wilson 4 en 0 De Rod Lawler
19 12:30 Lyu haotian 1 en 4 Andrew Higginson
1 14:00 Mark Allen 4 en 2 Andy Hicks
12 14:00 Barry Hawkins 0 en 4 John J Astley
18 14:00 Alexander Ursenbacher 4 en 0 Michael Holt
20 14:00 Si Jiahui 4 en 1 Brandon Sargeant
25 14:00 Robert Milkins 4 en 1 Nigel Bond
17 15:00 John Higgins 4 en 1 Jamie O´Neill
22 15:00 Adam Stefanow 3 en 4 David Gracia
24 15:00 Jamie Clarke 1 en 4 Mike Dunn
26 15:00 Thepchaiya Un-Nooh 4 en 1 Liang Wenbo
37 17:30 Joe Perry 4 en 1 Michael Collumb
9 20:00 Com Jones 1 en 4 Mark King
27 20:00 Sam Craigie 0 en 4 Marc Fu
31 20:00 Ian Burns 4 en 3 Craig Steadman
35 20:00 Luca Brecel 1 en 4 Martin Gould
36 20:00 Kacper Filipiak 4 en 3 Michael Georgiou
48 20:00 Mark Selby 4 en 2 Mark Joyce
58 20:00 Graeme Dott 4 en 0 Igor Figueiredo
23 21:00 Ryan Day 4 en 2 Thor Chuan Leong
32 21:00 Neil Robertson 4 en 1 Ken Doherty

10 DICIEMBRE PRIMERA RONDA

11 11:00 Chen Feilong 3 en 4 Zhang Jiankang
38 11:00 Kishan h hirani 4 en 2 David Lilley
39 11:00 Yan Bingtao 4 en 1 Barry Punxis
40 11:00 Bai Langning 2 en 4 Joe O´Connor
43 11:00 Kurt Maflin 4 en 1 Alex Borg
45 11:00 Liam Highfield 4 en 3 Jordan Brown
51 11:00 Ricky Walden 4 en 3 Luo Honghao
59 11:00 Mei Xi Wen 4 en 3 Gary Thomson
10 12:30 Tom Ford 4 en 1 Lee Walker
29 12:30 Tian Pengfei 4 en 2 Oliver Línies
55 12:30 Xiao Guodong 4 en 0 Duane Jones
16 14:00 Kyren Wilson 4 en 3 Hossein Vafaei
21 14:00 Jack Lisowski 4 en 1 Zhang tu
30 14:00 Zhou Yuelong 3 en 4 Peter Ebdon
47 14:00 Alfie Càrrega 4 en 2 Soheil Vahedi
60 14:00 Ding Junhui 4 en 1 Michael White
61 14:00 Alan McManus 4 en 1 Zhao Xintong
33 15:00 Ronnie O'Sullivan 4 en 3 Dominic Dóna-li
52 15:00 Stuart Carrington 4 en 3 Xu Si
53 15:00 David Gilbert 4 en 0 Eden sharav
54 15:00 Fraser Patrick 2 en 4 Chang Bingyu
44 17:30 Stuart Bingham 2 en 4 Mateo Stevens
46 17:30 Mateo Venut 1 en 4 Li Penja
34 20:00 James Cahill 4 en 2 Assolellat Akani
41 20:00 Jackson Pàgina 3 en 4 Martin O´Donnell
42 20:00 Jimmy Robertson 4 en 1 Harvey Chandler
50 20:00 Mark Davis 4 en 3 Sam Baird
57 20:00 Chen Zifan 3 en 4 Ben Woollaston
62 20:00 Noppon Saengkham 2 en 4 James Wattana
63 20:00 Yuan SiJun 4 en 2 Mitchell Mann
64 20:00 Judd Trump 4 en 0 Amén
5 21:00 Ali Carter 4 en 3 Fan Zhengyi
28 21:00 Stephen Maguire 4 en 0 Jimmy White
49 21:00 Shaun Murphy 4 en 1 Daniel Wells

11 DESEMBRE SEGONA RONDA

65 11:00 Mark Allen 4 en 1 Louis Heathcote
68 11:00 Gary Wilson 1 en 4 Chris Wakelin
69 11:00 Mark King 2 en 4 Tom Ford
70 11:00 Zhang Jiankang 4 en 1 John J Astley
74 11:00 Andrew Higginson 4 en 2 Si Jiahui
76 11:00 Ryan Day 3 en 4 Mike Dunn
79 11:00 Tian Pengfei 3 en 4 Peter Ebdon
83 11:00 Joe Perry 4 en 3 Kishan h hirani
66 12:30 Anthony McGill 2 en 4 Elliot Slessor
84 12:30 Yan Bingtao 2 en 4 Joe O´Connor
92 12:30 Xiao Guodong 4 en 0 Andy Lee
73 14:00 John Higgins 4 en 1 Alexander Ursenbacher
75 14:00 Jack Lisowski 4 en 0 David Gracia
77 14:00 Robert Milkins 1 en 4 Thepchaiya Un-Nooh
82 14:00 Martin Gould 4 en 3 Kacper Filipiak
90 14:00 Ricky Walden 4 en 3 Stuart Carrington
71 15:00 Billy Joe Castle 2 en 4 De Scott Donaldson
72 15:00 Peter Línies 1 en 4 Kyren Wilson
88 15:00 Alfie Càrrega 1 en 4 Mark Selby
96 15:00 Yuan SiJun 0 en 4 Judd Trump
78 17:30 Marc Fu 4 en 2 Stephen Maguire
80 17:30 Ian Burns 1 en 4 Neil Robertson
67 20:00 Ali Carter 3 en 4 Lu Ning
81 20:00 Ronnie O'Sullivan 4 en 0 James Cahill
85 20:00 Martin O´Donnell 2 en 4 Jimmy Robertson
87 20:00 Liam Highfield 4 en 3 Li Penja
89 20:00 Shaun Murphy 4 en 0 Mark Davis
91 20:00 David Gilbert 4 en 2 Chang Bingyu
93 20:00 Ben Woollaston 1 en 4 Graeme Dott
95 20:00 Alan McManus 0 en 4 James Wattana
86 21:00 Kurt Maflin 4 en 3 Mateo Stevens
94 21:00 Mei Xi Wen 0 en 4 Ding Junhui

12 DICIEMBRE TERCERA RONDA Y OCTAVOS DE FINAL

TERCERA RONDA
97 11:00 Mark Allen 4 en 1 Elliot Slessor
99 11:00 Tom Ford 3 en 4 Zhang Jiankang
100 11:00 De Scott Donaldson 4 en 2 Kyren Wilson
101 11:00 John Higgins 4 en 3 Andrew Higginson
102 11:00 Jack Lisowski 4 en 1 Mike Dunn
103 11:00 Thepchaiya Un-Nooh 4 en 1 Marc Fu
104 11:00 Peter Ebdon 0 en 4 Neil Robertson
106 11:00 Joe Perry 4 en 2 Joe O´Connor
98 14:00 Lu Ning 0 en 4 Chris Wakelin
105 14:00 Ronnie O'Sullivan 4 en 0 Martin Gould
107 14:00 Jimmy Robertson 4 en 3 Kurt Maflin
109 14:00 Shaun Murphy 4 en 2 Ricky Walden
110 14:00 David Gilbert 4 en 3 Xiao Guodong
111 14:00 Graeme Dott 4 en 0 Ding Junhui
108 15:30 Liam Highfield 0 en 4 Mark Selby
112 15:30 James Wattana 1 en 4 Judd Trump

 

VUITENS DE FINAL
Zhang Jiankang 2 en 4 De Scott Donaldson
John Higgins 2 en 4 Jack Lisowski
Thepchaiya Un-Nooh 4 en 0 Neil Robertson
Ronnie O'Sullivan 4 en 2 Joe Perry
Jimmy Robertson 0 en 4 Mark Selby
Shaun Murphy 2 en 4 David Gilbert
Mark Allen 4 en 1 Chris Wakelin
Graeme Dott 2 en 4 Judd Trump

13 DESEMBRE QUARTS DE FINAL

121 13:00 Mark Allen 5 en 1 De Scott Donaldson
123 15:00 Ronnie O'Sullivan 4 en 5 Mark Selby
122 20:00 Jack Lisowski 5 en 3 Thepchaiya Un-Nooh
124 20:00 David Gilbert 5 en 2 Judd Trump

14 DESEMBRE SEMIFINALS

126 14:00 Mark Selby 6 en 1 David Gilbert
125 20:00 Mark Allen 5 en 6 Jack Lisowski

15 DESEMBRE FINAL

127 14:00 Jack Lisowski 3 en 5 Mark Selby
127 20:00 Jack Lisowski 6 en 9 Mark Selby

 

Mark Selby Campeón Scottish Open 2019
Mark Selby Campeón Scottish Open 2019

Vegi també

Players Championship 2020

LES SÈRIES CORAL CUP SEGONA PARADA AMB EL PLAYERS CHAMPIONSHIP 2020 EN DIRECTE I EN …