Aberto escocés 2019

MARK ALLEN BUSCA REVALIDAR SU TÍTULO DE CAMPEÓN EN EL ABIERTO DE ESCOCIA DE SNOOKER

EN EXCLUSIVA EN EUROSPORT

  Aberto escocés 2019

Aberto escocés 2019

La celebración de una nueva edición del Abierto de Escocia que se celebrará en la ciudad de Glasgow y reunirá a los mejores jugadores de snooker, podrá seguirse, en directo y en exclusiva a través de Eurosport 1, Eurosport 2 y Eurosport Player desde el próximo lunes 9 hasta el domingo 15 de Decembro cos comentarios dos expertos Sergio Manuel Gutiérrez, Martín Pérez e Arturo Pérez.

Mark Allen Campeón Scottish Open 2018
Mark Allen Campeón Scottish Open 2018

OS MELLORES TORNEOS DE SNOOKER, SÓ EN EUROPORT

A lo largo de esta nueva temporada que arrancó el pasado mes de junio, Eurosport emitirá máis de 25 torneos de billar, todos ellos integrados en el circuito World Snooker.

CALENDARIO DE TEMPORADA 2019/20

Esta oferta inclúe a emisión exclusiva dos mellores torneos desta disciplina deportiva, entre los que destacan el Mundial de Sheffield, el Abierto de China y Alemania, el Masters o el Campeonato del Reino Unido. Snooker converteuse nun contido clave e exitoso dentro das grellas Eurosport 1 e Eurosport 2.

PREMIOS DE RECURSO DE TORNEO

Aberto escocés 2019
Aberto escocés 2019

PROGRAMACIÓN – ABIERTO DE ESCOCIA

Luns, 9 Decembro 2019

13:45 – 19:00 image001 E1 SPAIN Snooker: Abierto de Escocia
Día 1
Primera emisión: Luns, 9 Decembro 2019
19:45 – 00:00 image001 E1 SPAIN Snooker: Abierto de Escocia
Día 1
Primera emisión: Luns, 9 Decembro 2019

martes, 10 Decembro 2019

13:45 – 19:00 image001 E1 SPAIN Snooker: Abierto de Escocia
Día 2
Primera emisión: martes, 10 Decembro 2019
19:45 – 00:00 image001 E1 SPAIN Snooker: Abierto de Escocia
Día 2
Primera emisión: martes, 10 Decembro 2019

Mércores, 11 Decembro 2019

13:45 – 19:00 image001 E1 SPAIN Snooker: Abierto de Escocia
Día 3
Primera emisión: miércoles, 11 Decembro 2019
19:45 – 00:00 image001 E1 SPAIN Snooker: Abierto de Escocia
Día 3
Primera emisión: miércoles, 11 Decembro 2019

jueves, 12 Decembro 2019

13:45 – 19:00 image001 E1 SPAIN Snooker: Abierto de Escocia
Día 4
Primera emisión: jueves, 12 Decembro 2019
19:45 – 00:00 image001 E1 SPAIN Snooker: Abierto de Escocia
Día 4
Primera emisión: jueves, 12 Decembro 2019

viernes, 13 Decembro 2019

12:45 – 18:00 image001 E2 SPAIN Snooker: Abierto de Escocia
Cuartos de final
Primera emisión: viernes, 13 Decembro 2019
19:45 – 23:00 image001 E1 SPAIN Snooker: Abierto de Escocia
Cuartos de final
Primera emisión: viernes, 13 Decembro 2019

sábado, 14 Decembro 2019

14:00 – 17:30 image001 E2 SPAIN Snooker: Abierto de Escocia
Semifinais
Primera emisión: sábado, 14 Decembro 2019
19:45 – 23:30 image001 E1 SPAIN Snooker: Abierto de Escocia
Semifinais
Primera emisión: sábado, 14 Decembro 2019

domingo, 15 Decembro 2019

13:45 – 17:00 image001 E2 SPAIN Snooker: Abierto de Escocia
Final
Primera emisión: domingo, 15 Decembro 2019
19:55 – 23:00 image001 E1 SPAIN Snooker: Abierto de Escocia
Final
Primera emisión: domingo, 15 Decembro 2019

Aberto escocés 2019

A continuación podes consultar os horarios de Eurosport e Eurosport 2 para poder seguir el Scottish Open 2019 en vivo rigoroso:

Aberto escocés 2019

También tenéis la opción de seguir el Scottish Open 2019 a través Eurosport Xogador e poder escoller ou ver ao mesmo tempo (con dous dispositivos, Tablet, PC, Coche) viven as dúas mesas, un auténtico deleite para o espectador. E, a opción de ver os partidos con demora, na súa sección 'BAIXO DEMANDA’

Aberto escocés 2019

Sergio Manuel Gutiérrez, Arturo Pérez y Martín Pérez serán los encargados de la narración y los comentarios del Scottish Open 2019 en Eurosport

Aberto escocés 2019

El Scottish Open 2019 disputarano 128 xogadores, por quen loitará 70 mil libras de premio para el vencedor y la opción de optar a ser el primer ganador de las Home Nations Series, con 1 millón de libras para el ganador. O cuadro se disputará al mejor de 7 cadros (gañar 4) hasta octavos de final, cuartos de final para o mellor 9 cadros (gañar 5), o mellor de semifinais 11 cadros (gañar 6) ea gran final ao mellor 17 cadros (gañar 9).

HOME NATIONS SERIES

Home Nations Series English Open 2019
Home Nations Series Scottish Open 2019

Las Home Nations Series, tratan de cuatro torneos en el Reino Unido. English Open – Irish Open – Scottish Open – Welsh Open.

Cada torneo, inspira su trofeo (Campeón Torneo) en una leyenda, con el atractivo de un premio de 1 MILLÓN DE LIBRAS para el ganador de las cuatro pruebas en una misma temporada.

S. Davis (Inglaterra) A. Higgins (Irish) S. Hendry (Scottish) R. Reardon (Welsh)

ENGLISH OPEN 2019 HOME NATIONS SERIES
SCOTTISH OPEN 2019 HOME NATIONS SERIES

STEVE DAVIS

ALEX HIGGINS

STEPHEN HENDRY

RAY REARDON

 Stephen Hendry
Stephen Hendry

Sesións e resultados

9 DICIEMBRE PRIMERA RONDA

2 11:00 Anthony Hamilton 1 en 4 Louis Heathcote
3 11:00 Anthony McGill 4 en 2 Hammad Miah |
4 11:00 Gerard Greene 2 en 4 Elliot Slessor
8 11:00 Robbie Williams 3 en 4 Chris Wakelin
13 11:00 Castelo de Billy Joe 4 en 2 Ashley Carty
14 11:00 Scott Donaldson 4 en 2 Lei Peifan
15 11:00 Simon Lichtenberg 2 en 4 Peter Lines
56 11:00 Andy Lee 4 en 2 Fergal O'Brien
6 12:30 Riley Parsons 3 en 4 Lu Ning
7 12:30 Gary Wilson 4 en 0 Rod Lawler
19 12:30 Lyu haotiano 1 en 4 Andrew Higginson
1 14:00 Mark Allen 4 en 2 Andy Hicks
12 14:00 Barry Hawkins 0 en 4 John J Astley
18 14:00 Alexander Ursenbacher 4 en 0 Michael Holt
20 14:00 Si Jiahui 4 en 1 Brandon Sargeant
25 14:00 Robert Milkins 4 en 1 Nigel de Bond
17 15:00 John Higgins 4 en 1 Jamie O´Neill
22 15:00 Adam Stefanow 3 en 4 David Graza
24 15:00 Jamie Clarke 1 en 4 Mike Dunn
26 15:00 Thepchaiya Un-Nooh 4 en 1 Liang Wenbo
37 17:30 Joe Perry 4 en 1 Michael Collumb
9 20:00 Como Jones 1 en 4 Mark King
27 20:00 Sam Craigie 0 en 4 Marco Fu
31 20:00 Ian Burns 4 en 3 Craig Steadman
35 20:00 Luca Brecel 1 en 4 Martin Gould
36 20:00 Kacper Filipiak 4 en 3 Michael Georgiou
48 20:00 Mark Selby 4 en 2 Mark Joyce
58 20:00 Graeme Dott 4 en 0 Igor Figueiredo
23 21:00 Ryan Día 4 en 2 Thor Chuan Leong
32 21:00 Neil Robertson 4 en 1 Ken Doherty

10 DICIEMBRE PRIMERA RONDA

11 11:00 Chen Feilong 3 en 4 Zhang Jiankang
38 11:00 Kishan h hirani 4 en 2 David Lilley
39 11:00 Yan Bingtao 4 en 1 Barry Pinches
40 11:00 Bai Langning 2 en 4 Joe O´Connor
43 11:00 Kurt Maflin 4 en 1 Alex Borg
45 11:00 Liam Highfield 4 en 3 Jordan Brown
51 11:00 Ricky Walden 4 en 3 Luo Honghao
59 11:00 Mei Xi Wen 4 en 3 Gary Thomson
10 12:30 Tom Ford 4 en 1 Lee Walker
29 12:30 Tian Pengfei 4 en 2 Oliver Lines
55 12:30 Xiao Guodong 4 en 0 Duane Jones
16 14:00 Kyren Wilson 4 en 3 Hossein Vafaei
21 14:00 Jack Lisowski 4 en 1 Zhang ti
30 14:00 Zhou Yuelong 3 en 4 Peter Ebdon
47 14:00 Alfie Burden 4 en 2 Soheil Vahedi
60 14:00 Ding Junhui 4 en 1 Michael White
61 14:00 Alan McManus 4 en 1 Zhao Xintong
33 15:00 Ronnie O'Sullivan 4 en 3 Dominic Dale
52 15:00 Stuart Carrington 4 en 3 Xu Si
53 15:00 David Gilbert 4 en 0 Eden sharav
54 15:00 Fraser Patrick 2 en 4 Chang Bingyu
44 17:30 Stuart Bingham 2 en 4 Matthew Stevens
46 17:30 Matthew Vendido 1 en 4 Li Hang
34 20:00 James Cahill 4 en 2 Akani soleado
41 20:00 Jackson páxina 3 en 4 Martin O´Donnell
42 20:00 Jimmy Robertson 4 en 1 Harvey Chandler
50 20:00 Mark Davis 4 en 3 Sam Baird
57 20:00 Chen Zifan 3 en 4 Ben Woollaston
62 20:00 Noppon Saengkham 2 en 4 James Wattana
63 20:00 Yuan SiJun 4 en 2 Mitchell Mann
64 20:00 Judd Trump 4 en 0 Amén
5 21:00 Alí Carter 4 en 3 Fan Zhengyi
28 21:00 Stephen Maguire 4 en 0 Jimmy White
49 21:00 Shaun Murphy 4 en 1 Daniel Wells

11 DICIEMBRE SEGUNDA RONDA

65 11:00 Mark Allen 4 en 1 Louis Heathcote
68 11:00 Gary Wilson 1 en 4 Chris Wakelin
69 11:00 Mark King 2 en 4 Tom Ford
70 11:00 Zhang Jiankang 4 en 1 John J Astley
74 11:00 Andrew Higginson 4 en 2 Si Jiahui
76 11:00 Ryan Día 3 en 4 Mike Dunn
79 11:00 Tian Pengfei 3 en 4 Peter Ebdon
83 11:00 Joe Perry 4 en 3 Kishan h hirani
66 12:30 Anthony McGill 2 en 4 Elliot Slessor
84 12:30 Yan Bingtao 2 en 4 Joe O´Connor
92 12:30 Xiao Guodong 4 en 0 Andy Lee
73 14:00 John Higgins 4 en 1 Alexander Ursenbacher
75 14:00 Jack Lisowski 4 en 0 David Graza
77 14:00 Robert Milkins 1 en 4 Thepchaiya Un-Nooh
82 14:00 Martin Gould 4 en 3 Kacper Filipiak
90 14:00 Ricky Walden 4 en 3 Stuart Carrington
71 15:00 Castelo de Billy Joe 2 en 4 Scott Donaldson
72 15:00 Peter Lines 1 en 4 Kyren Wilson
88 15:00 Alfie Burden 1 en 4 Mark Selby
96 15:00 Yuan SiJun 0 en 4 Judd Trump
78 17:30 Marco Fu 4 en 2 Stephen Maguire
80 17:30 Ian Burns 1 en 4 Neil Robertson
67 20:00 Alí Carter 3 en 4 Lu Ning
81 20:00 Ronnie O'Sullivan 4 en 0 James Cahill
85 20:00 Martin O´Donnell 2 en 4 Jimmy Robertson
87 20:00 Liam Highfield 4 en 3 Li Hang
89 20:00 Shaun Murphy 4 en 0 Mark Davis
91 20:00 David Gilbert 4 en 2 Chang Bingyu
93 20:00 Ben Woollaston 1 en 4 Graeme Dott
95 20:00 Alan McManus 0 en 4 James Wattana
86 21:00 Kurt Maflin 4 en 3 Matthew Stevens
94 21:00 Mei Xi Wen 0 en 4 Ding Junhui

12 DICIEMBRE TERCERA RONDA Y OCTAVOS DE FINAL

TERCEIRO RONDO
97 11:00 Mark Allen 4 en 1 Elliot Slessor
99 11:00 Tom Ford 3 en 4 Zhang Jiankang
100 11:00 Scott Donaldson 4 en 2 Kyren Wilson
101 11:00 John Higgins 4 en 3 Andrew Higginson
102 11:00 Jack Lisowski 4 en 1 Mike Dunn
103 11:00 Thepchaiya Un-Nooh 4 en 1 Marco Fu
104 11:00 Peter Ebdon 0 en 4 Neil Robertson
106 11:00 Joe Perry 4 en 2 Joe O´Connor
98 14:00 Lu Ning 0 en 4 Chris Wakelin
105 14:00 Ronnie O'Sullivan 4 en 0 Martin Gould
107 14:00 Jimmy Robertson 4 en 3 Kurt Maflin
109 14:00 Shaun Murphy 4 en 2 Ricky Walden
110 14:00 David Gilbert 4 en 3 Xiao Guodong
111 14:00 Graeme Dott 4 en 0 Ding Junhui
108 15:30 Liam Highfield 0 en 4 Mark Selby
112 15:30 James Wattana 1 en 4 Judd Trump

 

OITO DE FINAL
Zhang Jiankang 2 en 4 Scott Donaldson
John Higgins 2 en 4 Jack Lisowski
Thepchaiya Un-Nooh 4 en 0 Neil Robertson
Ronnie O'Sullivan 4 en 2 Joe Perry
Jimmy Robertson 0 en 4 Mark Selby
Shaun Murphy 2 en 4 David Gilbert
Mark Allen 4 en 1 Chris Wakelin
Graeme Dott 2 en 4 Judd Trump

13 DICIEMBRE CUARTOS DE FINAL

121 13:00 Mark Allen 5 en 1 Scott Donaldson
123 15:00 Ronnie O'Sullivan 4 en 5 Mark Selby
122 20:00 Jack Lisowski 5 en 3 Thepchaiya Un-Nooh
124 20:00 David Gilbert 5 en 2 Judd Trump

14 DICIEMBRE SEMIFINALES

126 14:00 Mark Selby 6 en 1 David Gilbert
125 20:00 Mark Allen 5 en 6 Jack Lisowski

15 DICIEMBRE FINAL

127 14:00 Jack Lisowski 3 en 5 Mark Selby
127 20:00 Jack Lisowski 6 en 9 Mark Selby

 

Mark Selby Campeón Scottish Open 2019
Mark Selby Campeón Scottish Open 2019

Ver tamén

Players Championship 2020

A CORAL CUP SERIES SEGUNDO PARA CO CAMPIONATO DE XOGADORES 2020 VIVO E ON …