Campionat de la Lliga 2018

La Championship League 2018 es un torneo por invitación que tiene lugar en el Ricoh Arena de Coventry (Anglaterra). Va ser introduït en el circuit l'any 2008 y el campeón vigente es John Higgins, que va guanyar el títol en 2017 tras vencer a Ryan Day en la final por 3-0.

Campionat de la Lliga 2018
Campionat de la Lliga 2018

Championship League History

any Campió finalista marcador
2008 Anglaterra Joe Perry Anglaterra Mark Selby 3–1
2009 Anglaterra Judd Trump Anglaterra Mark Selby 3–2
2010 Hong Kong Marc Fu Irlanda del Nord Mark Allen 3–2
2011 Gal·les Mateo Stevens Anglaterra Shaun Murphy 3–1
2012 Xina Ding Junhui Anglaterra Judd Trump 3–1
2013 Anglaterra Martin Gould Anglaterra Ali Carter 3–2
2014 Anglaterra Judd Trump Anglaterra Martin Gould 3–1
2015 Anglaterra Stuart Bingham Anglaterra Mark Davis 3–2
2016 Anglaterra Judd Trump Anglaterra Ronnie O'Sullivan 3–2
2017 Escòcia John Higgins Gal·les Ryan Day 3-0

CHAMPIONHIP LEAGUE 2018

El Campeonato arranca el 2 de gener i es juga en diverses etapes: del 2 altres 11 de gener (grups 1, 2, 3 i 4); del 23 altres 26 de febrer (grups 5 i 6); el 26 i 27 de marzo el grupo 7, seguido de la gran final de ganadores el 28 i 29 de març.

Cobertura de TV

La Championship League 2018 se puede seguir en directo a través de varias casas de apuestas.

Información: World Snooker

Información página oficial del torneo: Campionat de la Lliga 2018

 

Format

El format de l'torneig inclou set grups amb set jugadors. El guanyador de cada grup accedeix a l'últim Grup de Guanyadors, donde se determinará el ganador de la Championship League 2018

Tots els partits es juguen al millor de 5 marcs.

En cada grupo todos los jugadores jugarán entre sí una vez, en un partido al mejor de cinco frames, després de el qual els quatre millors jugadors disputaran les semifinals (Jugador 1 v Jugador 4 i Jugador 2 v Jugador 3) i la Final; el ganador de la final, pasa directamente al grupo final de ganadores; el segon, tercer, cuarto y quinto clasificado del grupo 1, pasan al grupo 2 y los dos últimos clasificados quedan eliminados.

Als jugadors se'ls atorga un punt per cada partit guanyat i la seva posició a la taula queda determinada pel nombre de frames guanyats i perduts.

John Higgins Campeón Championship League 2017  Imagen de SnookerHQ
John Higgins Campeón Championship League 2017
Imagen de SnookerHQ

Premios Championship League 2018

  • Grupos 1–7
    • Campió: £3,000
    • finalista: 2.000 £
    • Semi-finalista: £1,000
    • Frame-ganado (fase de grupos): £100
    • Frame-ganado (semis y final): £300
    • Mejor break: £500
  • Campeones de grupo
    • Campió: £10,000
    • finalista: £5,000
    • Semi-finalista: £3,000
    • Frame-ganado (fase grupo ganadores): £200
    • Frame-ganado (semis y final ): £300
    • Mejor break: £1,000

Grup 1 (2 i 3 gener)

JUGADORS
Stephen Maguire
Zhou Yuelong
Kyren Wilson
Mark King
Anthony Hamilton
Ryan Day
Michael Holt

PRIMER DÍA DE COMPETICIÓN 2 GENER

1 13:00 Kyren Wilson 3 en 1 Stephen Maguire
2 13:00 Ryan Day 1 en 3 Zhou Yuelong
3 14:00 Anthony Hamilton 3 en 1 Kyren Wilson
4 14:00 Mark King 2 en 3 Michael Holt
5 16:00 Stephen Maguire 3 en 1 Ryan Day
6 16:00 Zhou Yuelong 3 en 2 Mark King
7 17:00 Kyren Wilson 1 en 3 Ryan Day
8 17:00 Michael Holt 1 en 3 Anthony Hamilton
9 20:00 Stephen Maguire 3 en 2 Zhou Yuelong
10 20:00 Mark King 3 en 2 Anthony Hamilton
11 21:00 Michael Holt 1 en 3 Zhou Yuelong
12 21:00 Ryan Day 3 en 1 Anthony Hamilton

3 ENERO SEGUNDO Y ÚLTIMO DÍA DE COMPETICIÓN GRUPO 1

13 12:00 Kyren Wilson 3 en 1 Michael Holt
14 12:00 Stephen Maguire 3 en 2 Mark King
15 13:00 Ryan Day 1 en 3 Michael Holt
16 13:00 Zhou Yuelong 3 en 0 Anthony Hamilton
17 15:00 Kyren Wilson 0 en 3 Mark King
18 15:00 Stephen Maguire 2 en 3 Anthony Hamilton
19 16:00 Ryan Day 3 en 2 Mark King
20 16:00 Stephen Maguire 3 en 1 Michael Holt
21 17:00 Kyren Wilson 3 en 0 Zhou Yuelong
SEMIFINALS
22 19:00 Stephen Maguire 2 en 3 Anthony Hamilton
23 19:00 Zhou Yuelong 3 en 2 Ryan Day
FINAL
24 20:00 Anthony Hamilton 2 en 3 Zhou Yuelong

CLASIFICACIÓN GRUPO 1

Jugador PJ PG PP F G FP DF Puntos Ingresos£
Escòcia Stephen Maguire Grup 2 6 4 2 15 12 +3 4 3.100£
Xina Zhou Yuelong Campeón de Grupo 6 4 2 14 10 +4 4 6.200£
Gal·les Ryan Day Grup 2 6 3 3 12 13 −1 3 3.300£
Anglaterra Anthony Hamilton Grup 2 6 3 3 12 13 −1 3 4.700£
Anglaterra Kyren Wilson Grup 2 6 3 3 11 11 0 3 1.100£
Anglaterra Mark King Eliminado 6 2 4 14 14 0 2 1.400£
Anglaterra Michael Holt Eliminado 6 2 4 10 15 −5 2 1.100£

Grup 2 (4 i 5 gener)

Jugadors
Austràlia Neil Robertson
Anglaterra Mark Selby
Anglaterra Barry Hawkins
Anglaterra Kyren Wilson
Escòcia Stephen Maguire
Gal·les Ryan Day
Anglaterra Anthony Hamilton

PRIMER DÍA DE COMPETICIÓN 4 GENER

1 12:00 Mark Selby 3 en 1 Neil Robertson
2 12:00 Barry Hawkins 3 en 2 Kyren Wilson
3 13:00 Stephen Maguire 1 en 3 Mark Selby
4 13:00 Ryan Day 3 en 0 Anthony Hamilton
5 15:00 Neil Robertson 3 en 2 Barry Hawkins
6 15:00 Kyren Wilson 1 en 3 Ryan Day
7 16:00 Mark Selby 2 en 3 Barry Hawkins
8 16:00 Anthony Hamilton 3 en 0 Stephen Maguire
9 19:00 Neil Robertson 3 en 2 Kyren Wilson
10 19:00 Ryan Day 1 en 3 Stephen Maguire
11 20:00 Anthony Hamilton 1 en 3 Kyren Wilson
12 20.00 Barry Hawkins 3 en 0 Stephen Maguire

5 ENERO SEGUNDO Y ÚLTIMO DÍA DE COMPETICIÓN GRUPO 2

13 12:00 Mark Selby 2 en 3 Anthony Hamilton
14 12:00 Neil Robertson 3 en 0 Ryan Day
15 13:00 Barry Hawkins 3 en 1 Anthony Hamilton
16 13:00 Kyren Wilson 3 en 0 Stephen Maguire
17 15:00 Mark Selby 2 en 3 Ryan Day
18 15:00 Neil Robertson 2 en 3 Stephen Maguire
19 16:00 Barry Hawkins 3 en 1 Ryan Day
20 16:00 Neil Robertson en Anthony Hamilton
21 17:00 Mark Selby 3 en 0 Kyren Wilson
SEMIFINALS
22 19:00 Barry Hawkins 3 en 1 Kyren Wilson
23 19:00 Ryan Day 0 en 3 Mark Selby
FINAL
24 20:00 Barry Hawkins 1 en 3 Mark Selby

CLASIFICACIÓN GRUPO 2

Jugador PJ PG PP F G FP DF Puntos Ingresos£
Austràlia Neil Robertson Retirado 6 3 3 12 10 +2 3 1.700£
Anglaterra Mark Selby Campeón de Grupo 6 3 3 15 11 +4 3 4.800£
Anglaterra Barry Hawkins Grup 3 6 5 1 17 9 +8 5 4.000£
Gal·les Ryan Day Grup 3 6 3 3 11 12 -1 3 2.100£
Anglaterra Anthony Hamilton Grup 3 6 3 3 8 11 -3 3 1.100£
Escòcia Stephen Maguire Eliminado 6 2 4 7 15 -8 2 700£
Anglaterra Kyren Wilson Grup 3 6 2 4 11 13 -2 2 2.400£

Grup 3 (8 i 9 gener)

Jugadors
Anglaterra Ali Carter
Irlanda del Nord Mark Allen
Anglaterra Tom Ford
Anglaterra Anthony Hamilton
Gal·les Ryan Day
Anglaterra Kyren Wilson
Anglaterra Barry Hawkins

PRIMER DÍA DE COMPETICIÓN 8 GENER

1 13:00 Tom Ford 1 en 3 Mark Allen
2 13:00 Ali Carter 3 en 2 Anthony Hamilton
3 14:00 Kyren Wilson 3 en 2 Tom Ford
4 14:00 Ryan Day 3 en 2 Barry Hawkins
5 16:00 Mark Allen 3 en 0 Ali Carter
6 16:00 Anthony Hamilton 3 en 1 Ryan Day
7 17:00 Tom Ford 0 en 3 Ali Carter
8 17:00 Barry Hawkins 3 en 0 Kyren Wilson
9 20:00 Mark Allen 2 en 3 Anthony Hamilton
10 20:00 Ryan Day 2 en 3 Kyren Wilson
11 21:00 Barry Hawkins 3 en 2 Anthony Hamilton
12 21:00 Ali Carter 2 en 3 Kyren Wilson

9 ENERO SEGUNDO Y ÚLTIMO DÍA DE COMPETICIÓN GRUPO 3

13 12:00 Tom Ford 3 en 0 Barry Hawkins
14 12:00 Mark Allen 3 en 0 Ryan Day
15 13:00 Ali Carter 0 en 3 Barry Hawkins
16 13:00 Anthony Hamilton 1 en 3 Kyren Wilson
17 15:00 Tom Ford 3 en 1 Ryan Day
18 15:00 Mark Allen 3 en 1 Kyren Wilson
19 16:00 Ali Carter 3 en 2 Ryan Day
20 16:00 Mark Allen 1 en 3 Barry Hawkins
21 17:00 Tom Ford 3 en 1 Anthony Hamilton
SEMIFINALS
22 19:00 Mark Allen 3 en 2 Tom Ford
23 19:00 Barry Hawkins 1 en 3 Kyren Wilson
FINAL
24 20:00 Mark Allen 1 en 3 Kyren Wilson

CLASIFICACIÓN GRUPO 3

Jugador PJ PG PP F G FP DF Puntos Ingresos£
Anglaterra Ali Carter Grup 4 6 3 3 11 13 -2 3 1.100£
Anglaterra Tom Ford Grup 4 6 3 3 12 11 +1 2 2.800£
Irlanda del Nord Mark Allen Grup 4 6 4 2 15 8 +7 4 4.700£
Anglaterra Barry Hawkins Grup 4 6 4 2 14 9 +5 4 2.700£
Anglaterra Kyren Wilson Campeón de Grupo 6 4 2 13 13 0 4 6.600£
Gal·les Ryan Day Eliminado 6 1 5 9 17 -8 1 900£
Anglaterra Anthony Hamilton Eliminado 6 2 4 12 15 -3 2 1.200£

Grup 4 (10 i 11 gener)

Jugadors
Anglaterra Shaun Murphy
Xina Liang Wenbo
Anglaterra Judd Trump
Anglaterra Ali Carter
Anglaterra Tom Ford
Anglaterra Barry Hawkins
Irlanda del Nord Mark Allen

PRIMER DÍA DE COMPETICIÓN 10 GENER

1 12:00 Shaun Murphy 3 en 1 Liang Wenbo
2 12:00 Judd Trump 3 en 0 Ali Carter
3 13:00 Tom Ford 2 en 3 Shaun Murphy
4 13:00 Barry Hawkins 3 en 1 Mark Allen
5 15:00 Liang Wenbo 0 en 3 Judd Trump
6 15:00 Ali Carter 0 en 3 Barry Hawkins
7 16:00 Shaun Murphy 0 en 3 Judd Trump
9 19:00 Liang Wenbo 3 en 2 Ali Carter
10 19:00 Barry Hawkins 3 en 1 Tom Ford
12 20:00 Judd Trump 3 en 1 Tom Ford

11 ENERO SEGUNDO Y ÚLTIMO DÍA DE COMPETICIÓN GRUPO 4

14 12:00 Liang Wenbo 3 en 1 Barry Hawkins
21 12:00 Shaun Murphy 1 en 3 Ali Carter
16 13:00 Ali Carter 3 en 0 Tom Ford
17 15:00 Shaun Murphy 2 en 3 Barry Hawkins
18 15:00 Liang Wenbo 0 en 3 Tom Ford
19 16:00 Judd Trump 1 en 3 Barry Hawkins
SEMIFINALS
22 19:00 Judd Trump 0 en 3 Ali Carter
23 19:00 Barry Hawkins 2 en 3 Shaun Murphy
FINAL
24 20:00 Ali Carter 3 en 1 Shaun Murphy


CLASIFICACIÓN GRUPO 4

Jugadors PJ PG PP F G FP DF Puntos Ingresos£
Anglaterra Judd Trump Grup 5 5 4 1 13 4 +9 4 2600£
Anglaterra Shaun Murphy Grup 5 5 2 3 9 12 -3 2 4400£
Anglaterra Barry Hawkins Grup 5 5 4 1 13 7 +6 4 3200£
Anglaterra Tom Ford Eliminado 5 1 4 7 12 −5 1 1000£
Irlanda del Nord Mark Allen Retirado 100£
Xina Liang Wenbo Grup 5 5 2 3 7 12 −5 2 1500£
Anglaterra Ali Carter Campeón del Grupo 5 2 3 8 10 −2 2 5900£

Grup 5 (23 i 24 gener)

Jugadors
Anglaterra Martin Gould
Anglaterra Ricky Walden
Gal·les Mark Williams
Anglaterra David Gilbert
Anglaterra Judd Trump
Anglaterra Joe Perry
Anglaterra Ben Woolaston

PRIMER DÍA DE COMPETICIÓN 23 GENER

1 13:00 Martin Gould 3 en 1 Ricky Walden
2 13:00 Mark Williams 1 en 3 Ben Woollaston
3 14:00 Judd Trump 3 en 1 Martin Gould
4 14:00 Joe Perry 1 en 3 David Gilbert
5 16:00 Ricky Walden 1 en 3 Mark Williams
6 16:00 Ben Woollaston 1 en 3 Joe Perry
7 17:00 Martin Gould 1 en 3 Mark Williams
8 17:00 David Gilbert 0 en 3 Judd Trump
9 20:00 Ricky Walden 3 en 2 Ben Woollaston
10 20:00 Joe Perry 1 en 3 Judd Trump
11 21:00 David Gilbert 1 en 3 Ben Woollaston
12 21:00 Mark Williams 0 en 3 Judd Trump

24 ENERO SEGUNDO Y ÚLTIMO DÍA DE COMPETICIÓN GRUPO 5

13 12:00 Martin Gould 3 en 0 David Gilbert
14 12:00 Ricky Walden 2 en 3 Joe Perry
15 13:00 Mark Williams 3 en 0 David Gilbert
16 13:00 Ben Woollaston 3 en 2 Judd Trump
17 15:00 Martin Gould 3 en 1 Joe Perry
18 15:00 Ricky Walden 3 en 2 Judd Trump
19 16:00 Mark Williams 3 en 0 Joe Perry
20 16:00 Ricky Walden 3 en 0 David Gilbert
21 17:00 Martin Gould 1 en 3 Ben Woollaston
SEMIFINALS
22 19:00 Judd Trump 2 en 3 Ricky Walden
23 19:00 Ben Woollaston 1 en 3 Mark Williams
FINAL
24 20:00 Ricky Walden 1 en 3 Mark Williams

CLASIFICACIÓN GRUPO 5

Jugadors PJ PG PP F G FP DF Puntos Ingresos£
Anglaterra Martin Gould Grup 6 6 3 3 12 11 +1 3 1200£
Anglaterra Ricky Walden Grup 6 6 3 3 13 13 0 3 4500£
Gal·les Mark Williams Campeón del Grupo 6 4 2 13 8 +5 4 6600£
Anglaterra Joe Perry Eliminado 6 2 4 9 15 -6 2 900£
Anglaterra Ben Woollaston Grup 6 6 4 2 15 11 +4 4 2800£
Anglaterra Judd Trump Grup 6 6 4 2 16 8 +8 4 3200£
Anglaterra David Gilbert Eliminado 6 1 5 4 16 -12 1 400£

Grup 6 (25 i 26 gener)

Jugadors
Gal·les Michael White
Escòcia Graeme Dott
Xina Li Penja
Anglaterra Martin Gould
Anglaterra Judd Trump
Anglaterra Ben Woollaston
Anglaterra Ricky Walden

PRIMER DÍA DE COMPETICIÓN 25 DE ENERO

1 12:00 Li Penja 3 en 0 Michael White
2 12:00 Graeme Dott 3 en 1 Martin Gould
3 13:00 Judd Trump 0 en 3 Li Penja
4 13:00 Ben Woollaston 1 en 3 Ricky Walden
5 15:00 Michael White 2 en 3 Graeme Dott
6 15:00 Martin Gould 3 en 0 Ben Woollaston
7 16:00 Li Penja 3 en 2 Graeme Dott
8 16:00 Ricky Walden 0 en 3 Judd Trump
9 19:00 Michael White 1 en 3 Martin Gould
10 19:00 Ben Woollaston 1 en 3 Judd Trump
11 20:00 Ricky Walden 0 en 3 Martin Gould
12 20:00 Graeme Dott 0 en 3 Judd Trump

26 DE ENERO SEGUNDO Y ÚLTIMO DÍA DE COMPETICIÓN GRUPO 6

13 12:00 Li Penja 2 en 3 Ricky Walden
14 12:00 Michael White 3 en 0 Ben Woollaston
15 13:00 Graeme Dott 2 en 3 Ricky Walden
16 13:00 Martin Gould 3 en 2 Judd Trump
17 15:00 Li Penja 1 en 3 Ben Woollaston
18 15:00 Michael White 0 en 3 Judd Trump
19 16:00 Graeme Dott 3 en 2 Ben Woollaston
20 16:00 Michael White 2 en 3 Ricky Walden
21 17:00 Li Penja 2 en 3 Martin Gould
SEMIFINALS
22 19:00 Martin Gould 3 en 2 Li Penja
23 19:00 Judd Trump 3 en 0 Ricky Walden
FINAL
24 20:00 Martin Gould 3 en 0 Judd Trump

CLASIFICACIÓN GRUPO 6

Jugadors PJ PG PP F G FP DF PUNTS INGRESOS£
Xina Li Penja Grup 7 6 3 3 14 11 +3 3 3000£
Gal·les Michael White Eliminado 6 1 5 8 15 -7 1 800£
Escòcia Graeme Dott Grup 7 6 3 3 13 14 -1 3 1300£
Anglaterra Ben Woollaston Eliminado 6 1 5 7 16 -9 1 700£
Anglaterra Ricky Walden Grup 7 6 4 2 12 13 -1 4 2200£
Anglaterra Judd Trump Grup 7 6 4 2 14 7 +7 4 4300£
Anglaterra Martin Gould Campeón del Grupo 6 5 1 16 8 +8 5 6900£

Grup 7 (26 i 27 març)

Li Hang y Graeme Dott han sido sustituidos por Dominic Dale y Jimmy Robertson.

# Jugadors
1 Escòcia John Higgins
2 Bèlgica Luca Brecel
3 Anglaterra Robert Milkins
4 Gal·les Dominic Dóna-li
5 Anglaterra Jimmy Robertson
6 Anglaterra Ricky Walden
7 Anglaterra Judd Trump

PRIMER DÍA DE COMPETICIÓN 26 MARÇ

1 13:00 John Higgins 0 en 3 Luca Brecel
2 13:00 Robert Milkins 1 en 3 Dominic Dóna-li
3 14:00 Ricky Walden 2 en 3 John Higgins
4 14:00 Jimmy Robertson 0 en 3 Judd Trump
5 16:00 Luca Brecel 1 en 3 Robert Milkins
6 16:00 Dominic Dóna-li 1 en 3 Jimmy Robertson
7 17:00 John Higgins 3 en 1 Robert Milkins
8 17:00 Judd Trump 3 en 1 Ricky Walden
9 20:00 Luca Brecel 0 en 3 Dominic Dóna-li
10 20:00 Jimmy Robertson 3 en 0 Ricky Walden
11 21:00 Judd Trump 3 en 2 Dominic Dóna-li
12 21:00 Robert Milkins 1 en 3 Ricky Walden

27 MARZO SEGUNDO Y ÚLTIMO DIA DE COMPETICIÓN GRUPO 7

13 12:00 John Higgins 3 en 1 Judd Trump
14 12:00 Luca Brecel 2 en 3 Jimmy Robertson
15 13:00 Robert Milkins 1 en 3 Judd Trump
16 13:00 Dominic Dóna-li 2 en 3 Ricky Walden
17 15:00 John Higgins 2 en 3 Jimmy Robertson
18 15:00 Luca Brecel 0 en 3 Ricky Walden
19 16:00 Robert Milkins 1 en 3 Jimmy Robertson
20 16:00 Luca Brecel 1 en 3 Judd Trump
21 17:00 John Higgins 3 en 0 Dominic Dóna-li
SEMIFINALS
22 19:00 Judd Trump 3 en 1 Ricky Walden
23 19:00 John Higgins 3 en 1 Jimmy Robertson
FINAL
24 20:00 John Higgins 3 en 2 Judd Trump

CLASIFICACIÓN GRUPO 7

JUGADORS PJ PG PP F G FP DF PUNTS INGRESOS£
Bèlgica Luca Brecel Eliminado 6 1 5 7 15 -8 1 700£
Anglaterra Judd Trump 6 5 1 16 8 +8 5 5100£
Gal·les Dominic Dóna-li Eliminado 6 2 4 11 13 -2 2 1100£
Escòcia John Higgins 6 4 2 14 10 +4 4 6200£
Anglaterra Ricky Walden 6 3 3 12 12 0 3 2500£
Anglaterra Robert Milkins Eliminado 6 1 5 8 16 −8 1 800£
Anglaterra Jimmy Robertson 6 5 1 15 9 +3 5 2800£

 

Gran Final Ganadores (28 i 29 març)

# Jugadors
1 Xina Zhou Yuelong
2 Anglaterra Mark Selby
3 Anglaterra Kyren Wilson
4 Anglaterra Ali Carter
5 Gal·les Mark Williams
6 Anglaterra Martin Gould
7 Escòcia John Higgins

PRIMER DÍA DE COMPETICIÓN 28 MAIG

1 12:00 Zhou Yuelong 3 en 2 Mark Selby
2 12:00 Kyren Wilson 3 en 1 Ali Carter
3 13:00 Mark Williams 3 en 2 Zhou Yuelong
4 13:00 Martin Gould 0 en 3 John Higgins
5 15:00 Mark Selby 3 en 1 Kyren Wilson
6 15:00 Ali Carter 3 en 0 Martin Gould
7 16:00 Zhou Yuelong 3 en 1 Kyren Wilson
8 16:00 John Higgins 3 en 2 Mark Williams
9 19:00 Mark Selby 1 en 3 Ali Carter
10 19:00 Martin Gould 3 en 1 Mark Williams
11 20:00 John Higgins 2 en 3 Ali Carter
12 20:00 Kyren Wilson 3 en 1 Mark Williams

29 MARZO SEGUNDO Y ÚLTIMO DÍA DE COMPETICIÓN GRUPO FINAL

13 12:00 Zhou Yuelong 2 en 3 John Higgins
14 12:00 Mark Selby 3 en 0 Martin Gould
15 13:00 Kyren Wilson 1 en 3 John Higgins
16 13:00 Ali Carter 3 en 2 Mark Williams
17 15:00 Zhou Yuelong 3 en 0 Martin Gould
18 15:00 Mark Selby 3 en 0 Mark Williams
19 16:00 Kyren Wilson 3 en 2 Martin Gould
20 16:00 Mark Selby 0 en 3 John Higgins
21 17:00 Zhou Yuelong 2 en 3 Ali Carter
SEMIFINALS
22 19:00 John Higgins 3 en 2 Mark Selby
23 19:00 Ali Carter 0 en 3 Zhou Yuelong
FINAL
24 20:00 John Higgins 3 en 2 Zhou Yuelong

 

Vegi també

Campió de Campions 2020

Torna El Torneig de Els Campions La desena edició de l'Champion of Champions Des del …