Obert de Gal·les 2018

dilluns 26 de febrer, arranca el cuarto y último episodio de las Home Nations Series, con el Welsh Open 2018. Eurosport, la casa de l'Snooker, emetrà el torneig en directe, fins a la finalíssima de diumenge 4 de març, amb els comentaris d'Arturo Pérez, Martin Pérez i Sergio Manuel Gutiérrez.

Home Nations Series Welsh Open 2018
Home Nations Series Welsh Open 2018

COBERTURA DE TELEVISIÓ

Obert de Gal·les 2018
Obert de Gal·les 2018
captura-de-pantalla-2016.10.31-a-les-22-38-21
Obert de Gal·les 2018
Anglès Obert 2017
Obert de Gal·les 2018

A continuació podeu consultar els horaris d'Eurosport i Eurosport 2 per poder seguir el torneig en rigorós directe:

Sèries Las Home Nations, tracten de quatre tornejos al Regne Unit. Anglès Obert - Irlandès Obert - Escocès Obert - Galés Obert.

ANGLÉS OBERT 2017 CAMPEÓN RONNIE O’SULLIVAN

IBERTA DEL NORD 2017 CAMPEÓN MARK WILLIAMS

SCOTTISH OPEN 2017 CAMPEÓN NEIL ROBERTSON

cada torneig, inspira la seva trofeu (campió Torneig) en una llegenda, amb l'atractiu d'un premi de 1 MILIÓ DE LLIURES per al guanyador de les quatre proves en una mateixa temporada.

S. Davis (English) A. Higgins (Irlandès) S. Hendry (Escocès) R. Reardon (Gal·lès)
Anglès Obert 2017 Sèrie de les Nacions Home
Obert de Gal·les 2018 Sèrie de les Nacions Home

BIO: Steve Davis

BIO: HIGGINS ALEX

BIO: STEPHEN HENDRY

BIO: RAY REARDON

Formato Welsh Open 2017

El Welsh Open 2018, se disputará en el Motorpoint Arena en Cardiff (Gal·les), amb un QUADRE de 130 JUGADORS del circuito profesional. Las cuatro primeras rondas, se disputaran al mejor de 7 marcs (ganar4), quarts de final a el millor de 9 marcs (guanyar 5), semifinals a el millor de 11 marcs (guanyar 6) i la gran final a el millor de 17 marcs (guanyar 9).

Stuart Bingham Campeón Welsh Open 2017
Stuart Bingham Campeón Welsh Open 2017

PREMIOS WELSH OPEN 2018

Obert de Gal·les 2018
Obert de Gal·les 2018

Historia Welsh Open

any Campió finalista marcador
1992 Escòcia Stephen Hendry Gal·les Darren Morgan 9–3
1993 República d'IrlandaKen Doherty EscòciaAlan McManus 9–7
1994 AnglaterraSteve Davis EscòciaAlan McManus 9–6
1995 AnglaterraSteve Davis EscòciaJohn Higgins 9–3
1996 Gal·lesMark Williams AnglaterraJohn Parrott 9–3
1997 EscòciaStephen Hendry AnglaterraMark King 9–2
1998 AnglaterraPaul Hunter EscòciaJohn Higgins 9–5
1999 Gal·lesMark Williams Escòcia Stephen Hendry 9–8
2000 EscòciaJohn Higgins AnglaterraStephen Lee 9–8
2001 República d'IrlandaKen Doherty AnglaterraPaul Hunter 9–2
2002 AnglaterraPaul Hunter República d'IrlandaKen Doherty 9–7
2003 EscòciaStephen Hendry Gal·lesMark Williams 9–5
2004 AnglaterraRonnie O'Sullivan AnglaterraSteve Davis 9–8
2005 AnglaterraRonnie O'Sullivan EscòciaStephen Hendry 9–8
2006 AnglaterraStephen Lee AnglaterraShaun Murphy 9–4
2007 AustràliaNeil Robertson AnglaterraAndrew Higginson 9–8
2008 AnglaterraMark Selby AnglaterraRonnie O'Sullivan 9–8
2009 AnglaterraAli Carter Irlanda del NordJoe Swail 9–5
2010 EscòciaJohn Higgins AnglaterraAli Carter 9–4
2011 EscòciaJohn Higgins EscòciaStephen Maguire 9–6
2012 XinaDing Junhui AnglaterraMark Selby 9–6
2013 EscòciaStephen Maguire AnglaterraStuart Bingham 9–8
2014 AnglaterraRonnie O'Sullivan XinaDing Junhui 9–3
2015 EscòciaJohn Higgins AnglaterraBen Woollaston 9–3
2016 AnglaterraRonnie O'Sullivan AustràliaNeil Robertson 9–5
2017 AnglaterraStuart Bingham Anglaterra Judd Trump 9-8
Obert de Gal·les 2018
Obert de Gal·les 2018
Ronnie O'Sullivan Campeón Welsh Open 2016
Ronnie O’Sullivan Campeón Welsh Open 2016

SESSIONS I RESULTATS

PRIMERA RONDA 26 FEBRER

Darren Morgan v Rhydian Richards (partido pre-clasificación).

1 11:00 Darren Morgan 3 en 4 Rhydian Richards
3 11:00 Jackson Pàgina 4 en 3 Sean O’Sullivan
4 11:00 De Scott Donaldson 4 en 2 Fergal O'Brien
10 11:00 Fang Xiongman 4 en 3 Yuan SiJun
11 11:00 Chen Zifan 4 en 1 Zhou Yuelong
13 11:00 Barry Hawkins 4 en 1 Niu Zhuang
23 11:00 Jamie Curtis-Barrett 1 en 4 Ian Burns
52 11:00 Dominic Dóna-li 4 en 0 Chris Totten
2 14:00 Stuart Bingham 4 en 1 Chen Zhe
8 14:00 Wang Yuchen 1 en 4 Peter Ebdon
14 14:00 Li Yuan 1 en 4 Ricky Walden
19 14:00 Li Penja en w / o Liam Highfield
20 14:00 Xiao Guodong 0 en 4 Chris Wakelin
21 14:00 Andrew Higginson 4 en 3 Ashley Hugill
26 14:00 Zhang Yong 1 en 4 James Wattana
45 14:00 Ali Carter 4 en 0 Rhys Clark
6 15:00 Ryan Day 2 en 4 Kurt Dunham
12 15:00 De Rod Lawler 0 en 4 Tom Ford
30 15:00 Craig Steadman 4 en 1 David John
35 15:00 Sanderson Lam 0 en 4 Graeme Dott
57 15:00 Daniel Wells 4 en 1 Lee Walker
7 17:30 Jimmy White 3 en 4 Yan Bingtao
25 17:30 Tian Pengfei 1 en 4 Akani Songsermsawad
9 20:00 Anthony Hamilton 4 en 3 David Gilbert
27 20:00 Michael Holt 4 en 2 Elliot Slessor
31 20:00 Hossein Vafaei 2 en 4 Thepchaiya Un-Nooh
33 20:00 Judd Trump 4 en 3 Duane Jones
54 20:00 Mark Allen 4 en 2 Cao Yupeng
63 20:00 Ian Preece 4 en 2 Zhao Xintong
18 21:00 Ding Junhui 4 en 0 Hammad Miah |
22 21:00 Neil Robertson 4 en 1 Mark Davis
65 21:00 Mark Selby 4 en 2 Christopher Keogan

PRIMERA RONDA 27 FEBEREO

15 11:00 Michael White 2 en 4 Martin Gould
32 11:00 Noppon Saengkham 4 en 2 Ross Muir
37 11:00 Mei Xi Wen 3 en 4 Com Jones
38 11:00 Luca Brecel 4 en 2 Josh Boileau
42 11:00 Paul S Davison 2 en 4 Lyu haotian
46 11:00 Sam Craigie 4 en 0 Leo Fernandez
47 11:00 Jimmy Robertson 0 en 4 Kurt Maflin
51 11:00 Stuart Carrington 4 en 3 Peter Línies
17 14:00 Mark Williams 4 en 2 Mark King
29 14:00 Kyren Wilson 4 en 1 Robert Milkins
36 14:00 David Gracia 4 en 3 Rhydian Richards
39 14:00 Hamza Akbar 0 en 4 Mike Dunn
40 14:00 Alan McManus 0 en 4 Xu Si
43 14:00 Jack Lisowski 4 en 3 Mark Joyce
53 14:00 John J Astley 4 en 2 Zhang tu
56 14:00 Gary Wilson 4 en 1 Sam Baird
5 15:00 Mateo Stevens 4 en 1 Ken Doherty
28 15:00 Rory McLeod 4 en 2 Adam Duffy
44 15:00 Nigel Bond 4 en 2 Lukas Kleckers
55 15:00 Alex Borg 0 en 4 Soheil Vahedi
59 15:00 Yu De Lu 4 en 2 Billy Joe Castle
61 15:00 Anthony McGill 4 en 1 Basem Eltahhan
48 17:30 Joe Perry 2 en 4 Stephen Maguire
60 17:30 Thor Chuan Leong 3 en 4 Ben Woollaston
16 20:00 Aditya Mehta 4 en 3 Martin O´Donnell
34 20:00 Ronnie O'Sullivan w / o en Robin casc
41 20:00 Mitchell Mann 0 en 4 Michael Georgiou
50 20:00 Shaun Murphy 0 en 4 Gerard Greene
58 20:00 Oliver Línies 4 en 3 Eden sharav
62 20:00 Robbie Williams 4 en 0 Allan Taylor
64 20:00 Alfie Càrrega 3 en 4 Liang Wenbo
24 21:00 Jamie Jones 4 en 1 Alexander Ursenbacher
49 21:00 John Higgins 4 en 2 Mateo Venut

SEGONA RONDA 28 FEBRER

69 11:00 Peter Ebdon 4 en 1 Anthony Hamilton
70 11:00 Fang Xiongman 4 en 2 Chen Zifan
74 11:00 Ding Junhui 1 en 4 Liam Highfield
75 11:00 Chris Wakelin 4 en 2 Andrew Higginson
78 11:00 James Wattana 4 en 2 Michael Holt
80 11:00 Craig Steadman 4 en 2 Thepchaiya Un-Nooh
81 11:00 Noppon Saengkham 4 en 1 Judd Trump
83 11:00 David Gracia 4 en 0 Com Jones
67 14:00 De Scott Donaldson 2 en 4 Mateo Stevens
72 14:00 Ricky Walden 3 en 4 Martin Gould
82 14:00 Ronnie O'Sullivan 4 en 0 Graeme Dott
84 14:00 Luca Brecel 1 en 4 Mike Dunn
85 14:00 Xu Si 4 en 2 Michael Georgiou
87 14:00 Nigel Bond 4 en 3 Ali Carter
88 14:00 Sam Craigie 4 en 1 Kurt Maflin
96 14:00 Robbie Williams 4 en 0 Ian Preece
66 15:00 Stuart Bingham 4 en 2 Jackson Pàgina
77 15:00 Jamie Jones 1 en 4 Akani Songsermsawad
92 15:00 Mark Allen 4 en 1 Soheil Vahedi
94 15:00 Oliver Línies 2 en 4 Yu De Lu
95 15:00 Ben Woollaston 4 en 3 Anthony McGill
76 17:30 Neil Robertson 3 en 4 Ian Burns
90 17:30 Gerard Greene 4 en 3 Stuart Carrington
68 20:00 Kurt Dunham 2 en 4 Yan Bingtao
71 20:00 Tom Ford 0 en 4 Barry Hawkins
73 20:00 Aditya Mehta 3 en 4 Mark Williams
79 20:00 Rory McLeod 0 en 4 Kyren Wilson
86 20:00 Lyu haotian 2 en 4 Jack Lisowski
91 20:00 Dominic Dóna-li 2 en 4 John J Astley
93 20:00 Gary Wilson 4 en 3 Daniel Wells
89 21:00 Stephen Maguire 1 en 4 John Higgins
97 21:00 Liang Wenbo 4 en 3 Mark Selby

TERCERA Y CUARTA RONDA 1 MARÇ

TERCERA RONDA

98 11:00 Stuart Bingham 1 en 4 Mateo Stevens
99 11:00 Yan Bingtao 4 en 1 Peter Ebdon
100 11:00 Fang Xiongman 2 en 4 Barry Hawkins
102 11:00 Liam Highfield 4 en 1 Chris Wakelin
104 11:00 James Wattana 3 en 4 Kyren Wilson
105 11:00 Craig Steadman 2 en 4 Noppon Saengkham
107 11:00 Mike Dunn 4 en 2 Xu Si
110 11:00 Gerard Greene 3 en 4 John J Astley
103 14:00 Ian Burns 4 en 2 Akani Songsermsawad
106 14:00 Ronnie O'Sullivan 4 en 0 David Gracia
108 14:00 Jack Lisowski 3 en 4 Nigel Bond
109 14:00 Sam Craigie 0 en 4 John Higgins
111 14:00 Mark Allen 3 en 4 Gary Wilson
112 14:00 Yu De Lu 4 en 0 Ben Woollaston
101 15:00 Martin Gould 4 en 2 Mark Williams
113 15:00 Robbie Williams 3 en 4 Liang Wenbo

CUARTA RONDA

114 20:00 Mateo Stevens 2 en 4 Yan Bingtao
116 20:00 Liam Highfield 3 en 4 Ian Burns
117 20:00 Kyren Wilson 0 en 4 Noppon Saengkham
118 20:00 Ronnie O'Sullivan 4 en 0 Mike Dunn
120 20:00 John J Astley 2 en 4 Gary Wilson
115 21:00 Barry Hawkins 4 en 2 Martin Gould
119 21:00 Nigel Bond 0 en 4 John Higgins
121 21:00 Yu De Lu 4 en 1 Liang Wenbo

QUARTS DE FINAL 2 MARÇ

123 13:00 Ian Burns 3 en 5 Noppon Saengkham
122 15:00 Yan Bingtao 1 en 5 Barry Hawkins
124 20:00 Ronnie O'Sullivan 1 en 5 John Higgins
125 20:00 Gary Wilson 5 en 2 Yu De Lu

SEMIFINALS 3 MARÇ

126 14:00 Barry Hawkins 6 en 4 Noppon Saengkham
127 20:00 John Higgins 6 en 2 Gary Wilson

FINAL 4 MARÇ

128 Barry Hawkins 7 en 9 John Higgins

 

John Higgins Campeón Welsh Open 2018
John Higgins Campeón Welsh Open 2018

SESIONES WELSH OPEN 2018

RESULTADOS WELSH OPEN 2018

Vegi també

Dispara 2020

SORTIR 2020 THEPCHAIYA UN-NOOH DEFENSA EL SEU TÍTOL DE CAMPIÓ EN DIRECTE I EN EXCLUSIVA …