World Grand Prix 2018

Luns 19 Febreiro, arranca la cuarta edición del World Grand Prix. Eurosport, a casa de billar, emitirá el torneo en directo, hasta la finalísima del domingo 25 Febreiro, cos comentarios de Arturo Pérez, Martín Pérez e Sergio Manuel Gutiérrez.

World Grand Prix 2018
World Grand Prix 2018

Cobertura televisiva

captura de pantalla-2016-10-31-at-22-38-21
World Grand Prix 2018
Aberto en inglés 2017
World Grand Prix 2018

A continuación podes consultar os horarios de Eurosport e Eurosport 2 para poder seguir el torneo en riguroso directo:

El World Grand Prix 2018 se celebra en el recinto Guild Hall de Preston (Inglaterra). El prestigioso torneo lo disputarán 32 XOGADORES, en un Ránking anual realizado por World Snooker.

O ARQUIVO se disputará a ko directo, primera ronda, xornada 16, Mellor de 7 cadros (gañar 4), cuartos de final al mejor de 9 cadros (gañar 5), semi finales al mejor de 11 cadros (gañar 6) ea gran final ao mellor 19 cadros (gañar 10).

PREMIOS WORLD GRAND PRIX 2018

Shaun Murphy Campeón World Grand Prix 2017
Shaun Murphy Campeón World Grand Prix 2017

 

Sesións e resultados

Primera Ronda 19 Febreiro

1 20:00 Ronnie O'Sullivan 4 en 0 Robert Milkins
2 20:00 Martin Gould 2 en 4 Yan Bingtao
6 21:00 Ryan Día 3 en 4 Jack Lisowski
8 21:00 Luca Brecel 0 en 4 Michael Georgiou

Primera Ronda 20 Febreiro

3 14:00 Mark Allen 3 en 4 Xiao Guodong
4 14:00 John Higgins 4 en 3 Alí Carter
7 15:00 Stephen Maguire 4 en 0 Li Hang
10 15:00 Graeme Dott 2 en 4 Joe Perry
15 20:00 Anthony McGill 4 en 1 Cao Yupeng
9 20:00 Judd Trump 1 en 4 Michael White
11 21:00 Neil Robertson 4 en 1 David Gilbert
5 21:00 Shaun Muprhy 4 en 1 Ricky Walden

Primera y Segunda Ronda 21 Febreiro

12 14:00 Mark Selby 4 en 3 Jimmy Robertson
13 14:00 Ding Junhui 4 en 1 Mark King
14 15:00 Kyren Wilson 3 en 4 Mark Joyce
16 15:00 Mark Williams 2 en 4 Stuart Bingham
SEGUNDA RONDA
17 20:00 Ronnie O'Sullivan 4 en 3 Yan Bingtao
20 20:00 Stephen Maguire 4 en 3 Michael Georgiou
18 21:00 Xiao Guodong 4 en 3 John Higgins
19 21:00 Shaun Murphy 4 en 2 Jack Lisowski

Segunda Ronda y Cuartos de Final 22 Febreiro

23 14:00 Ding Junhui 4 en 1 Mark Joyce
22 14:00 Neil Robertson 0 en 4 Mark Selby
21 15:00 Michael White 4 en 0 Joy Perry
24 15:00 Anthony McGill 4 en 1 Stuart Bingham
CUARTOS de FINAL
25 20:00 Ronnie O'Sullivan 5 en 0 Xiao Guodong
26 20:00 Shaun Murphy 2 en 5 Stephen Maguire

Cuartos de Final y Primera Semifinal 23 Febreiro

27 14:00 Michael White 2 en 5 Mark Selby
28 14:00 Ding Junhui 5 en 3 Anthony McGill
PRIMERA SEMIFINAL
29 20:00 Ronnie O'Sullivan 6 en 4 Stephen Maguire

Segunda Semifinal 24 Febreiro

30 20:00 Mark Selby 5 en 6 Ding Junhui

FINAL 25 Febreiro

31 14:00 Ronnie O'Sullivan 10 en 3 Ding Junhui

 

 

Ver tamén

Dispara 2020

SAÍDEO 2020 THEPCHAIYA UN-NOOH DEFIENDE SU TÍTULO DE CAMPEÓN EN DIRECTO Y EN EXCLUSIVA