Obert d’Irlanda del Nord 2018

image002

LLEGA EN EXCLUSIVA A EUROSPORT UNA NUEVA EDICIÓN DEL OPEN DE IRLANDA DEL NORTE

Eurosport 1 emite en directo y en exclusiva a partir del próximo lunes 12 de noviembre el Open de Irlanda del Norte, una nueva edición en la que Mark Williams defenderá el título logrado en 2017

Obert d’Irlanda del Nord 2018
Obert d’Irlanda del Nord 2018

El mejor snooker del mundo no cesa en Eurosport. Los mejores jugadores se citan de nuevo, esta vez en el Open de Irlanda del Norte, para seguir escalando posiciones en el ranking de la classificació general antes de finalizar el año. Des de dilluns 12 a diumenge 18 de novembre, Open de Irlanda del Norte, en directe i en exclusiva, en Eurosport. Arturo Pérez, Martín Pérez y Sergio Manuel Gutiérrez serán los encargados de la narración y los comentarios.

La sede escogida para la celebración de esta competición es el majestuoso ‘Belfast Watlefront’, con una capacidad superior a los 2.500 espectadores en pleno corazón de Belfast. el torneig, contará con 128 de los mejores jugadores del mundo compitiendo por el famoso Trofeo Alex Higgins.

La final del año pasado tuvo a Mark Williams como ganador tras derrotar en una partida épica a Yan Bingtao.

Obert d’Irlanda del Nord 2018

A continuació podeu consultar els horaris d'Eurosport i Eurosport 2 per poder seguir el Northern Ireland Open 2018 en rigorós directe:

Obert d’Irlanda del Nord 2018

També teniu l'opció de seguir el Northern Ireland Open 2018 a través d'Eurosport Player i poder escollir o veure alhora (amb dos dispositius, Tableta, Pc, El cotxe) les dues taules en directe, un veritable luxe per a l'espectador. I, l'opció de poder visualitzar els partits en diferit, en el seu apartat de 'A LA CARTA’

Obert d’Irlanda del Nord 2018

Eurosport Player al igual que Eurosport, ofereix comentaris en català amb Arturo Pérez, Martín Pérez i Sergio Manuel Gutiérrez.

Obert d'Erlanda del Nord 2018 el disputaran 128 jugadors, que lluitaran per les 70 mil libras de premio para el vencedor y Stuart Bingham tendrá la opción de optar a ser el primer ganador de las Home Nations Series, amb 1 milió de lliures per al guanyador. El quadre es disputarà a el millor de 7 marcs (guanyar 4) fins a vuitens de final, quarts de final a el millor de 9 marcs (guanyar 5), semifinals a el millor de 11 marcs (guanyar 6) i la gran final a el millor de 17 marcs (guanyar 9).

PREMIS TORNEJOS DE RÀNQUING

Home Open Sèrie de les Nacions 2017
Home Series de les Nacions obertes Irlanda del Nord 2018

Sèries Las Home Nations, tracten de quatre tornejos al Regne Unit. Anglès Obert - Irlandès Obert - Escocès Obert - Galés Obert.

cada torneig, inspira la seva trofeu (campió Torneig) en una llegenda, amb l'atractiu d'un premi de 1 MILIÓ DE LLIURES per al guanyador de les quatre proves en una mateixa temporada.

S. Davis (Anglaterra) A. Higgins (Irlandès) S. Hendry (Escocès) R. Reardon (Gal·lès)
Anglès Obert 2017 Sèrie de les Nacions Home
Obert d’Irlanda del Nord 2018 Sèrie de les Nacions Home

Steve Davis

HIGGINS ALEX

STEPHEN HENDRY

RAY REARDON

Obert d’Irlanda del Nord 2018
Obert d’Irlanda del Nord 2018

SESSIONS I RESULTATS

12 NOVEMBRE PRIMERA RONDA

3 11:00 Fan Zhengyi 0 en 4 Akani Songsermsawad
4 11:00 Xiao Guodong 4 en 3 Harvey Chandler
7 11:00 Mark Joyce 0 en 4 Michael White
8 11:00 Eden sharav 4 en 3 Li Yuan
9 11:00 Adam Duffy 0 en 4 Sam Craigie
10 11:00 Zhang Yong 3 en 4 Li Penja
48 11:00 Barry Hawkins 3 en 4 Chen Zifan
61 11:00 Anthony McGill 0 en 4 Alexander Ursenbacher
1 14:00 Mark Williams 4 en 2 Alfie Càrrega
11 14:00 Ashley Carty 0 en 4 Kurt Maflin
14 14:00 Luo Honghao 4 en 2 Lyu haotian
18 14:00 Stuart Carrington 4 en 1 Xu Si
19 14:00 Liam Highfield 4 en 2 James Wattana
22 14:00 Ian Burns 4 en 1 Farakh Ajaib
37 14:00 Stephen Maguire 2 en 4 Michael Holt
46 14:00 Gerard Greene 4 en 0 Oliver Línies
23 15:00 Zhao Xintong 1 en 4 Daniel Wells
24 15:00 Gary Wilson 4 en 3 Adam Stefanow
28 15:00 Ryan Day 4 en 1 Michael Georgiou
44 15:00 Mark Allen 1 en 4 Niu Zhuang
2 17:30 Paul S Davison 1 en 4 Ali Carter
13 17:30 Mark Davis 4 en 3 Noppon Saengkham
21 20:00 Luca Brecel 4 en 1 Raymond Fry
26 20:00 Tian Pengfei 4 en 3 Mike Dunn
29 20:00 Jamie Clarke 1 en 4 Yuan SiJun
31 20:00 Graeme Dott 3 en 4 Billy Joe Castle
32 20:00 John Higgins 2 en 4 Rory McLeod
35 20:00 Thor Chuan Leong 1 en 4 Chris Wakelin
36 20:00 Tom Ford 4 en 3 De Rod Lawler
39 20:00 Zhou Yuelong 4 en 1 Lukas Kleckers
16 21:00 Kyren Wilson 3 en 4 Lee Walker
53 21:00 Stuart Bingham 2 en 4 Peter Línies

13 NOVEMBRE PRIMERA RONDA

30 11:00 Andrew Higginson w / o en Liang Wenbo
34 11:00 Mei Xi Wen 4 en 0 Zhang Jiankang
38 11:00 Mark King 4 en 0 John J Astley
40 11:00 Kishan h hirani 4 en 3 Com Jones
42 11:00 Craig Steadman 3 en 4 Lu Ning
43 11:00 Hammad Miah | 4 en 2 Basem Eltahhan
47 11:00 David Gilbert 4 en 1 Fergal O'Brien
50 11:00 Dominic Dóna-li 3 en 4 Chris Totten
15 14:00 Peter Ebdon 4 en 0 Patrick Wallace
33 14:00 Ronnie O'Sullivan 4 en 0 Soheil Vahedi
41 14:00 Alan McManus 4 en 0 Allan Taylor
51 14:00 Robert Milkins 0 en 4 Thepchaiya Un-Nooh
52 14:00 Elliot Slessor 1 en 4 Ross Muir
54 14:00 Simon Lichtenberg 0 en 4 Robbie Williams
55 14:00 Andy Lee 1 en 4 Sean O’Sullivan
60 14:00 Marc Fu 2 en 4 Chen Feilong
49 15:00 Shaun Murphy 2 en 4 Sam Baird
56 15:00 Sanderson Lam 4 en 3 Joe O´Connor
58 15:00 Ken Doherty 1 en 4 De Scott Donaldson
64 15:00 Mark Selby 4 en 1 Anthony Hamilton
20 17:30 Jack Lisowski 4 en 0 Hossein Vafaei
27 17:30 Zhang tu 4 en 3 Yan Bingtao
6 20:00 Luke Simmonds 1 en 4 Joe Swail
17 20:00 Judd Trump 4 en 2 Mateo Venut
25 20:00 Jordan Brown 1 en 4 Robin casc
45 20:00 Ricky Walden 3 en 4 Mateo Stevens
57 20:00 David Lilley 4 en 2 Duane Jones
59 20:00 Jimmy White 3 en 4 Martin O´Donnell
62 20:00 Ashley Hugill 2 en 4 Hamza Akbar
63 20:00 Jimmy Robertson 4 en 1 James Cahill
5 21:00 Joe Perry 2 en 4 Nigel Bond
12 21:00 Neil Robertson 4 en 3 Ben Woollaston

14 NOVEMBRE SEGONA RONDA

66 11:00 Akani Songsermsawad 3 en 4 Xiao Guodong
68 11:00 Michael White 2 en 4 Eden sharav
69 11:00 Sam Craigie 2 en 4 Li Penja
71 11:00 Mark Davis 4 en 1 Luo Honghao
72 11:00 Peter Ebdon 4 en 3 Lee Walker
75 11:00 Luca Brecel 4 en 0 Ian Burns
76 11:00 Daniel Wells 3 en 4 Gary Wilson
79 11:00 Yuan SiJun 3 en 4 Andrew Higginson
65 14:00 Mark Williams 3 en 4 Ali Carter
67 14:00 Nigel Bond 2 en 4 Joe Swail
77 14:00 Robin casc 4 en 1 Tian Pengfei
78 14:00 Zhang tu 3 en 4 Ryan Day
80 14:00 Billy Joe Castle 4 en 1 Rory McLeod
87 14:00 Mateo Stevens 4 en 1 Gerard Greene
88 14:00 David Gilbert 4 en 2 Chen Zifan
95 14:00 Alexander Ursenbacher 3 en 4 Hamza Akbar
83 15:00 Michael Holt 4 en 3 Mark King
84 15:00 Zhou Yuelong 4 en 0 Kishan h hirani
86 15:00 Hammad Miah | 4 en 0 Niu Zhuang
96 15:00 Jimmy Robertson 0 en 4 Mark Selby
85 17:30 Alan McManus 1 en 4 Lu Ning
90 17:30 Thepchaiya Un-Nooh 4 en 0 Ross Muir

 

70 20:00 Neil Robertson 4 en 3 Kurt Maflin
81 20:00 Ronnie O'Sullivan 4 en 1 Mei Xi Wen
82 20:00 Chris Wakelin 3 en 4 Tom Ford
89 20:00 Sam Baird 3 en 4 Chris Totten
91 20:00 Peter Línies 2 en 4 Robbie Williams
92 20:00 Sean O’Sullivan 3 en 4 Sanderson Lam
93 20:00 David Lilley 2 en 4 De Scott Donaldson
94 20:00 Martin O´Donnell 4 en 1 Chen Feilong

 

73 21:00 Judd Trump 4 en 0 Stuart Carrington
74 21:00 Liam Highfield 3 en 4 Jack Lisowski

15 NOVIEMBRE TERCERA Y CUARTA RONDA

TERCERA RONDA
97 11:00 Ali Carter 4 en 2 Xiao Guodong
98 11:00 Joe Swail 2 en 4 Eden sharav
100 11:00 Mark Davis 1 en 4 Peter Ebdon
103 11:00 Robin casc 3 en 4 Ryan Day
104 11:00 Andrew Higginson 4 en 2 Billy Joe Castle
106 11:00 Michael Holt 3 en 4 Zhou Yuelong
107 11:00 Lu Ning 4 en 2 Hammad Miah |
108 11:00 Mateo Stevens 2 en 4 David Gilbert
99 14:00 Li Penja 4 en 0 Neil Robertson
102 14:00 Luca Brecel 4 en 2 Gary Wilson
109 14:00 Chris Totten 1 en 4 Thepchaiya Un-Nooh
110 14:00 Robbie Williams 4 en 1 Sanderson Lam
111 14:00 De Scott Donaldson 1 en 4 Martin O´Donnell
112 14:00 Hamza Akbar 0 en 4 Mark Selby
101 15:30 Judd Trump 4 en 3 Jack Lisowski
105 15:30 Ronnie O'Sullivan 4 en 0 Tom Ford
QUARTA RONDA
113 20:00 Ali Carter 3 en 4 Eden sharav
114 20:00 Li Penja 1 en 4 Peter Ebdon
117 20:00 Ronnie O'Sullivan 4 en 1 Zhou Yuelong
118 20:00 Lu Ning 0 en 4 David Gilbert
119 20:00 Thepchaiya Un-Nooh 4 en 0 Robbie Williams
120 20:00 Martin O´Donnell 2 en 4 Mark Selby
115 21:00 Judd Trump 4 en 2 Luca Brecel
116 21:00 Ryan Day 4 en 0 Andrew Higginson

16 NOVEMBRE QUARTS DE FINAL

124 13:00 Thepchaiya Un-Nooh 3 en 5 Mark Selby
122 15:00 Judd Trump 5 en 3 Ryan Day
121 20:00 Eden sharav 5 en 4 Peter Ebdon
123 20:00 Ronnie O'Sullivan 5 en 2 David Gilbert

17 NOVEMBRE SEMIFINALS

126 14:00 Ronnie O'Sullivan 6 en 5 Mark Selby
125 20:00 Eden sharav 3 en 6 Judd Trump

18 NOVEMBRE FINAL

127 14:00 Judd Trump 4 en 4 Ronnie O'Sullivan
127 20:00 Judd Trump 9 en 7 Ronnie O'Sullivan
Judd Trump Campeón Open d'Irlanda del Nord 2018
Judd Trump Campeón Open d'Irlanda del Nord 2018

 

 

Vegi també

Campionat de la Lliga 2021

LLIGA DEL CAMPIONAT 2021 Arrenca un nou any de Snooker amb la Championship League 2021 El …