Liga Txapelketan 2021

TXAPELKETA EGITEA 2021

Hasi Snooker urte berria Txapelketako Ligarekin 2021

El torneo será retransmitido por Partiduen aretoa

Liga Txapelketan 2021

Imagen Matchroom

TXAPELKETA LIGA SNOOKER 2021


MK ESTADIOA, MILTON KEYNES

4 URTARRILETIK - 1 APIRILA 2021

Liga Txapelketan 2021
Imagen Matchroom

FORMATO TXAPELKETA LEAGUE 2021

La Txapelketa Liga 2021, gonbidapen txapelketa da (Ez Ranking) batera 25 mundu mailako jokalariak.

Txapelketa formatuak zazpi talde gehi irabazleen azken taldea biltzen ditu.

Talde bakoitzeko irabazlea azken irabazle taldera sartzen da, bertan zehaztuko da Txapelketako Ligako irabazlea 2021.

Talde bakoitzean jokalari guztiek elkar jokatuko dute behin, bost fotogrametako joko onenean, horren ostean, lau jokalari onenak finalerdietan eta Finalean lehiatuko dira; finaleko irabazlea, joan zuzenean irabazleen azken taldera; bigarrena, hirugarrena, multzoko laugarren eta bosgarren sailkatuak, joan hurrengo taldera, eta azken bi sailkatuak kanporatuta daude.

SARIAK

IRABAZLE TALDEA
  • Irabazlea: £ 10,000
  • Finalista: £ 5,000
  • Semifinalistak: £ 3.000
  • Frame – Irabazita (Taldekako fasea): £ 200
  • Frame – Irabazita (Semiak edo Finala): £ 300
  • Atsedenik onena: £ 1,000

 

Liga Txapelketan 2021
Imagen Matchroom

TALDEA 1

4 eta 5 JANUARY

Pos Jokalariak PJ G P FG LH DF
1 Eskozia John Higgins (C) 6 5 1 15 8 +7 Finalerdietarako sailkapena
2 Txina Zhou Yuelong (C) 6 4 2 16 10 +6
3 Ingalaterra Stuart Bingham (C) 6 4 2 16 11 +5
4 Eskozia Graeme Dott (C) 6 4 2 15 13 +2
5 Ingalaterra Gary Wilson (A) 6 2 4 12 15 -3 Taldearen aurrerapena 2
6 Tailandiako Thepchaiya Un-Nooh (E) 6 2 4 10 15 -5 Ezabatuta
7 England Michael Holt (E) 6 0 6 6 18 -12

SAIOAK ETA EMAITZAK

ASTELEHENA 4 JANUARY

1 13:30 John Higgins 3 in 2 Stuart Bingham
2 13:30 Michael Holt 1 in 3 Thepchaiya Un-Nooh
3 14:00 John Higgins 3 in 0 Gary Wilson
4 14:00 Zhou Yuelong 2 in 3 Graeme Dott
5 14:30 Stuart Bingham 3 in 2 Michael Holt
6 14:30 Gary Wilson 2 in 3 Graeme Dott
7 19:00 John Higgins 3 in 1 Michael Holt
8 19:00 Thepchaiya Un-Nooh 2 in 3 Zhou Yuelong
9 19:30 Michael Holt 1 in 3 Gary Wilson
10 19:30 Stuart Bingham 3 in 0 Thepchaiya Un-Nooh
11 20:00 Gary Wilson 3 in 2 Zhou Yuelong
12 20:00 John Higgins 3 in 2 Graeme Dott

ASTEARTEA 5 JANUARY

13 13:30 Thepchaiya Un-Nooh 2 in 3 Graeme Dott
14 13:30 Stuart Bingham 2 in 3 Zhou Yuelong
15 14:00 Thepchaiya Un-Nooh 3 in 2 Gary Wilson
16 14:00 Michael Holt 0 in 3 Zhou Yuelong
17 14:30 Stuart Bingham 3 in 2 Gary Wilson
18 14:30 Michael Holt 1 in 3 Graeme Dott
19 15:00 John Higgins 0 in 3 Zhou Yuelong
20 19:00 Stuart Bingham 3 in 1 Graeme Dott
21 19:00 John Higgins 3 in 0 Thepchaiya Un-Nooh
TALDEKO ERDI FINALAK 1
22 19:30 Zhou Yuelong 3 in 0 Stuart Bingham
23 19:30 John Higgins 3 in 1 Graeme Dott
AZKEN TALDEA 1
24 20:00 John Higgins 2 in 3 Zhou Yuelong

TALDEA 2

6 eta 7 JANUARY

Pos Jokalariak PJ G P FG LH DF
1 Eskozia John Higgins (C) 6 5 1 15 11 +4 Finalerdietarako sailkapena
2 England Mateo Sold (C) 6 4 2 14 9 +5
3 Eskozia Scott Donaldson (C) 6 4 2 14 10 +4
4 Eskozia Graeme Dott (C) 6 3 3 14 12 +2
5 England Kyren Wilson (A) 6 2 4 11 15 -4 Taldearen aurrerapena 3
6 England Gary Wilson (E) 6 2 4 9 15 -6 Ezabatuta
7 England Stuart Bingham (E) 6 1 5 11 16 -5

SAIOAK ETA EMAITZAK

ASTEAZKENA 6 JANUARY

26 13:30 Gary Wilson 1 in 3 Mateo Sold
31 13:30 Kyren Wilson 3 in 1 Scott Donaldson
27 14:00 Kyren Wilson 0 in 3 Graeme Dott
28 14:00 John Higgins 3 in 2 Stuart Bingham
29 14:30 Mateo Sold 1 in 3 Scott Donaldson
30 14:30 John Higgins 3 in 2 Graeme Dott
25 19:00 Kyren Wilson 1 in 3 Mateo Sold
32 19:00 Stuart Bingham 1 in 3 Gary Wilson
33 19:30 Graeme Dott 1 in 3 Mateo Sold
34 19:30 Gary Wilson 0 in 3 Scott Donaldson
35 20:00 Stuart Bingham 2 in 3 Graeme Dott
36 20:00 Kyren Wilson 2 in 3 John Higgins

OSTEGUNA 7 JANUARY

37 13:30 John Higgins 3 in 1 Gary Wilson
38 13:30 Stuart Bingham 1 in 3 Scott Donaldson
39 14:00 Gary Wilson 1 in 3 Graeme Dott
40 14:00 Stuart Bingham 3 in 1 Mateo Sold
41 14:30 Scott Donaldson 3 in 2 Graeme Dott
42 14:30 John Higgins 0 in 3 Mateo Sold
43 15:00 Kyren Wilson 3 in 2 Stuart Bingham
44 19:00 John Higgins 3 in 1 Scott Donaldson
45 19:00 Kyren Wilson 2 in 3 Gary Wilson
FINALERDI
46 19:30 John Higgins 2 in 3 Graeme Dott
47 19:30 Mateo Sold 0 in 3 Scott Donaldson
AZKEN
48 20:00 Graeme Dott 3 in 1 Scott Donaldson

 

TALDEA 3

8 eta 9 JANUARY

Pos Jokalariak PJ G P FG LH DF
1 Eskozia John Higgins (C) 6 4 2 16 10 +6 Finalerdietarako sailkapena
2 England Kyren Wilson (C) 6 4 2 13 12 +1
3 Txina Zhao Xintong (C) 6 3 3 13 15 -2
4 England Tom Ford (C) 6 3 3 12 12 0
5 England Mark Selby (A) 6 3 3 11 12 -1 Taldearen aurrerapena 4
6 Eskozia Scott Donaldson (E) 6 2 4 12 14 -2 Ezabatuta
7 England Mateo Sold (E) 6 2 4 10 12 -2

 

SAIOAK ETA EMAITZAK

OSTIRALA 8 JANUARY

49 13:30 Mark Selby 3 in 1 Zhao Xintong
50 13:30 Kyren Wilson 3 in 1 Tom Ford
51 14:00 John Higgins 2 in 3 Zhao Xintong
52 14:00 Scott Donaldson 3 in 0 Mateo Sold
53 14:30 Mark Selby 0 in 3 Tom Ford
54 14:30 John Higgins 3 in 1 Scott Donaldson
55 19:00 Tom Ford 3 in 2 Zhao Xintong
56 19:00 Kyren Wilson 3 in 2 Mateo Sold
57 19:30 John Higgins 3 in 2 Tom Ford
58 19:30 Mark Selby 3 in 0 Kyren Wilson
59 20:00 John Higgins 3 in 0 Mateo Sold
60 20:00 Scott Donaldson 2 in 3 Zhao Xintong

LARUNBATA 9 JANUARY

61 13:30 Kyren Wilson 3 in 2 Scott Donaldson
62 13:30 Mark Selby 0 in 3 Mateo Sold
63 14:00 Kyren Wilson 1 in 3 John Higgins
64 14:00 Mateo Sold 3 in 0 Tom Ford
65 14:30 Mark Selby 3 in 2 John Higgins
66 14:30 Scott Donaldson 1 in 3 Tom Ford
67 15:00 Mateo Sold 2 in 3 Zhao Xintong
68 19:00 Mark Selby 2 in 3 Scott Donaldson
69 19:00 Kyren Wilson 3 in 1 Zhao Xintong
FINALERDI
70 19:30 John Higgins 3 in 2 Tom Ford
71 19:30 Kyren Wilson 3 in 1 Zhao Xintong
AZKEN
72 20:00 John Higgins 3 in 0 Kyren Wilson

TALDEA 4

8 eta 9 OTSAILAK

Pos Jokalariak PJ G P FG LH DF
1 England Judd Trump 0 0 0 0 0 0 Finalerdietarako sailkapena
2 Txina Yan Bingtao 0 0 0 0 0 0
3 England Jack Lisowski 0 0 0 0 0 0
4 England Mark Selby 0 0 0 0 0 0
5 England Tom Ford 0 0 0 0 0 0 Taldearen aurrerapena 5
6 Txina Zhao Xintong 0 0 0 0 0 0 Ezabatuta
7 England Kyren Wilson 0 0 0 0 0 0

 

TALDEA 5

10 eta 11 OTSAILAK

Pos Jokalariak PJ G P FG LH DF
1 England Ronnie O'Sullivan 0 0 0 0 0 0 Finalerdietarako sailkatua
2 England Joe Perry 0 0 0 0 0 0
3 England Ali Carter 0 0 0 0 0 0
4 0 0 0 0 0 0
5 0 0 0 0 0 0 Taldearen aurrerapena 6
6 0 0 0 0 0 0 Ezabatuta
7 0 0 0 0 0 0

 

TALDEA 6

12 eta 13 OTSAILAK

Pos Jokalariak PJ G P FG LH DF
1 Gales Mark Williams 0 0 0 0 0 0 Finalerdietarako sailkatua
2 England David Gilbert 0 0 0 0 0 0
3 ERABAKITZEKO 0 0 0 0 0 0
4 0 0 0 0 0 0
5 0 0 0 0 0 0 Taldearen aurrerapena 7
6 0 0 0 0 0 0 Ezabatuta
7 0 0 0 0 0 0

 

TALDEA 7

29 eta 30 MARCH

Pos Jokalariak PJ G P FG LH DF
1 Norvegian Kurt Maflin 0 0 0 0 0 0 Finalerdietarako sailkatua
2 ERABAKITZEKO 0 0 0 0 0 0
3 ERABAKITZEKO 0 0 0 0 0 0
4 0 0 0 0 0 0
5 0 0 0 0 0 0 Ezabatuta
6 0 0 0 0 0 0
7 0 0 0 0 0 0

 

AZKEN TALDEA

31 MARTXOA eta 1 APIRILA

Pos Jokalariak PJ G P FG LH DF
1 Txina Zhou Yuelong 0 0 0 0 0 0 Finalerdietarako sailkatua
2 Eskozia Graeme Dott 0 0 0 0 0 0
3 Eskozia John Higgins 0 0 0 0 0 0
4 TALDEAREN IRABAZLEA 4 0 0 0 0 0 0
5 TALDEAREN IRABAZLEA 5 0 0 0 0 0 0 Ezabatuta
6 TALDEAREN IRABAZLEA 6 0 0 0 0 0 0
7 TALDEAREN IRABAZLEA 7 0 0 0 0 0 0

 

Ikusi ere

UK Txapelketan 2020

    Erresuma Batuko TXAPELKETA 2020 TIK 23 AZAROETATIK 6 ABENDUETATIK, IN …