Campionat Internacional 2018

MARK SELBY BUSCA revalidar el seu ÚLTIMA VICTÒRIA AL INTERNATIONAL CHAMPIONSHIP 2018, EN EXCLUSIVA, UN EUROSPORT

Campionat Internacional Mark Selby Campeón 2016 i 2017
Campionat Internacional Mark Selby Campeón 2016 i 2017
  • El campionat tindrà lloc des de diumenge 28 d'octubre a diumenge 4 de novembre a la Xina
  • Eurosport 1 i Eurosport 2 emetran en directe i en exclusiva una cita on Mark Selby defensarà el títol aconseguit en 2017
  • Arturo Pérez, Martín Pérez i Sergio Manuel Gutiérrez seran els encarregats de la narració i els comentaris de l'International Championship 2018

Des de la seva inclusió en el calendari de competició en l'any 2012 es va convertir immediatament en el torneig de snooker amb el premi de major valor dels que se celebren fora del Regne Unit. En la seva primera edició, va ser Judd Trump el guanyador adjudicant un premi de 125.000 lliures. El guanyador d'aquesta edició aconseguirà embutxacar-se un premi de 175.000 lliures.

PREMIS TORNEJOS DE RÀNQUING

Campionat Internacional 2018
Campionat Internacional 2018

des 2015, la seu fixa per a la celebració d'aquest torneig es va mudar a Daqing al nord-est de la Xina i John Higgins va ser l'afortunat que es va alçar amb la victòria aquest any. En les últimes dues edicions Mark Selby, un dels millors jugadors de l'món, ha aconseguit el triomf de forma consecutiva vencent per 10-1 i 10-7 a Ding Junhui i Mark Allen respectivament.

A continuació podeu consultar els horaris d'Eurosport i Eurosport 2 per poder seguir l'International Championship 2018 en rigorós directe:

Eurosport Player al igual que Eurosport, ofereix comentaris en català amb Arturo Pérez, Martín Pérez i Sergio Manuel Gutiérrez.

Campionat Internacional 2018 Qualificadors

Els següents partits de classificació es disputaran al recinte de la seu final a Daqing:

Mark Selby contra Li Yuan

Noppon Saengkham contra Chang Bingyu

Liang Wenbo contra Ashley Hugill

Ding junhui v robin casc

ben Woollaston v Bay Langning

Liam Highfield contra Luo Zetao

Gary Wilson contra Luo Zetao

Mark Williams contra Zhang Jiankang

SESSIONS I RESULTATS

28 OCTUBRE PRIMERA RONDA I PARTITS CLASSIFICACIÓ

2 02:30 Noppon Saengkham 6 en 4 Chang Bingyu
5 02:30 Ben Woollaston 6 en 3 Bai Langning
6 02:30 Liam Highfield 6 en 1 Luo Zetao
7 02:30 Gary Wilson 1 en 6 Ell Guoqiang
8 02:30 Mark Williams 6 en 1 Zhang Jiankang
16 02:30 Yuan SiJun 6 en 2 Kyren Wilson
18 02:30 Martin Gould 6 en 1 Li Penja
33 02:30 Sam Baird 2 en 6 Alfie Càrrega
3 07:30 Liang Wenbo 6 en 3 Ashley Hugill
4 07:30 Ding Junhui 6 en 4 Robin casc
12 07:30 Anthony McGill 4 en 6 Stuart Carrington
13 07:30 Mark Davis 3 en 6 Joe Perry
15 07:30 Fan Zhengyi 2 en 6 Xiao Guodong
20 07:30 Jack Lisowski 6 en 1 Chris Wakelin
27 07:30 Stuart Bingham 3 en 6 Eden sharav
30 07:30 Mateo Stevens 6 en 4 Jordan Brown
1 12:30 Mark Selby 6 en 5 Li Yuan
17 12:30 Barry Hawkins 6 en 2 Thepchaiya Un-Nooh
21 12:30 Jimmy White 0 en 6 Yan Bingtao
22 12:30 Tian Pengfei 3 en 6 Ryan Day
25 12:30 Peter Línies 4 en 6 Martin O´Donnell
29 12:30 Craig Steadman 3 en 6 Mark King
37 12:30 Kurt Maflin 0 en 6 Ali Carter
38 12:30 Michael Georgiou 0 en 6 Stephen Maguire

29 OCTUBRE PRIMERA RONDA

10 07:30 Robert Milkins 6 en 2 Noppon Shaengkham
11 07:30 Liang Wenbo 4 en 6 Ian Burns
19 07:30 Marc Fu 6 en 5 Andrew Higginson
23 07:30 Michael Holt 6 en 5 Luo Honghao
24 07:30 Alan McManus 0 en 6 Judd Trump
26 07:30 Tom Ford 6 en 3 Jimmy Robertson
32 07:30 Zhang tu 4 en 6 Ding Junhui
36 07:30 Graeme Dott 3 en 6 Hossein Vafaei
9 12:30 Mark Selby 6 en 0 Ken Doherty
14 12:30 Mateo Venut 1 en 6 Neil Robertson
28 12:30 David Gilbert 6 en 2 John J Astley
31 12:30 Zhao Xintong 6 en 5 James Wattana
34 12:30 David Lilley 6 en 5 Ben Woollaston
35 12:30 Mark Allen 6 en 5 Liam Highfield
39 12:30 Ell Guoqiang 1 en 6 Zhou Yuelong
40 12:30 Akani Songsermsawad 6 en 3 Mark Williams

30 OCTUBRE SEGONA RONDA

45 07:30 Barry Hawkins 3 en 6 Martin Gould
46 07:30 Marc Fu 3 en 6 Jack Lisowski
47 07:30 Yan Bingtao 6 en 5 Ryan Day
49 07:30 Martin O´Donnell 6 en 0 Tom Ford
50 07:30 Eden sharav 5 en 6 David Gilbert
51 07:30 Mark King 5 en 6 Mateo Stevens
55 07:30 Ali Carter 6 en 4 Stephen Maguire
56 07:30 Zhou Yuelong 4 en 6 Akani Songsermsawad
41 12:30 Mark Selby 6 en 4 Robert Milkins
42 12:30 Ian Burns 5 en 6 Stuart Carrington
43 12:30 Joe Perry 5 en 6 Neil Robertson
44 12:30 Xiao Guodong 1 en 6 Yuan SiJun
48 12:30 Michael Holt 1 en 6 Judd Trump
52 12:30 Zhao Xintong 4 en 6 Ding Junhui
53 12:30 Alfie Càrrega 6 en 0 David Lilley
54 12:30 Mark Allen 6 en 3 Hossein Vafaei

31 OCTUBRE TERCERA RONDA

57 07:30 Mark Selby 6 en 3 Stuart Carrington
59 07:30 Martin Gould 5 en 6 Jack Lisowski
60 07:30 Yan Bingtao 1 en 6 Judd Trump
61 07:30 Martin O´Donnell 6 en 1 David Gilbert
58 12:30 Neil Robertson 6 en 4 Yuan SiJun
62 12:30 Mateo Stevens 6 en 5 Ding Junhui
63 12:30 Alfie Càrrega 1 en 6 Mark Allen
64 12:30 Ali Carter 6 en 4 Akani Songsermsawad

1 NOVEMBRE QUARTS DE FINAL

66 07:30 Jack Lisowski 6 en 2 Judd Trump
68 07:30 Mark Allen 6 en 0 Ali Carter
65 12:30 Mark Selby 4 en 6 Neil Robertson
67 12:30 Martin O´Donnell 5 en 6 Mateo Stevens

2 NOVEMBRE PRIMERA SEMIFINAL

70 07:00 Mateo Stevens 3 en 5 Mark Allen
70 12:30 Mateo Stevens 6 en 9 Mark Allen

3 NOVEMBRE SEGONA SEMIFINAL

69 07:00 Neil Robertson 4 en 4 Jack Lisowski
69 12:30 Neil Robertson 9 en 7 Jack Lisowski

4 NOVEMBRE FINAL

71 07:00 Neil Robertson 2 en 7 Mark Allen
71 12:30 Neil Robertson 5 en 10 Mark Allen
Mark Allen Campeón IC 2018
Mark Allen Campeón IC 2018

 

 

 

Vegi també

Campionat de la Lliga 2021

LLIGA DEL CAMPIONAT 2021 Arrenca un nou any de Snooker amb la Championship League 2021 El …